چهارشنبه, ۶ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Wed, 28 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، ششمین دوره برنامه تجاری سازی فناوری نانو موسوم به نانومچ را با هدف حمایت از طرح های صنعتی و هدایت آنها به سمت تجاری سازی، اجرا می کند. فناوران تا ۱۵ اسفندماه سال جاری می توانند طرح های فناورانه خود را در سامانه بارگذاری کنند. 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه تجاری سازی فناوری نانو(Nano Match) یک برنامه دائمی با رویکرد حمایت از طرح های حوزه فناوری نانو است. فناوران، شرکت های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی به عنوان طرف عرضه و شرکت های صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر و مستقل به عنوان طرف تقاضا، از جمله مخاطبان این برنامه هستند.

در همین راستا، فناوران می توانند طرح های فناورانه خود را در دومین فراخوان ششمین دوره از برنامه های تجاری سازی فناوری نانو تا ۱۵ اسفندماه سال جاری، جهت داوری و ورود به برنامه در سامانه نانومچ ثبت کنند. در این برنامه طرح هایی پذیرفته می شوند که نمونه اولیه ای از آنها ساخته شده و مبتنی بر نیاز صنعت باشد، مشابه داخلی نداشته یا در صورت وجود مشابه بهبود کیفیت، خواص و یا کاهش هزینه نسبت به آن داشته باشند. انطباق محصول با تعاریف نانو نیز از دیگر شاخصه های مهم در پذیرش طرح ها است.

درخواست های دریافتی براساس شاخصه های مختلفی از جمله قابلیت تجاری شدن، قابلیت فنی، نانومقیاس، قابلیت توسعه بازار، نوآوری و همچنین پتانسیل گروه فناور برای پیشبرد طرح، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. طرح های پذیرفته شده در برنامه، طی بازه زمانی مشخصی که برای هر طرح متناسب با سطح آن متفاوت است، فرصت استفاده از امکانات، خدمات و تجهیزات در دسترس را خواهند داشت.

همچنین این طرح ها ضمن بهره مندی از خدمات و حمایت های نانومچ برای توسعه کسب و کار خود، پس از اتمام فرآیند توسعه محصول، امکان استفاده از سایر حمایت‎ها و امکانات ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی برای توسعه بازار را نیز خواهند داشت.

برنامه نانومچ از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرده است. تاکنون پنج دوره از این برنامه برگزار شده و دوره ششم نیز در حال دریافت طرح است. در پنج دوره گذشته جمعا ۸۲ طرح پذیرفته شده است. تاکنون برخی از طرح های پذیرفته شده با استفاده از حمایت های قابل دسترس نانومچ موفق به طی شدن مسیر تجاری سازی شده و برخی نیز در مسیر تجاری شدن قرار دارد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AW7ZIBzh
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه