پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت در حالی روز گذشته با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد که تاکنون ۱۹ گروه از 20گروه مشمول دریافت سود سهام عدالت، سود خود را به صورت کامل دریافت کردند، اما توصیه مهم معاون اول رئیس جمهور در این مراسم به مشمولان سهام عدالت این بود که به هیچ وجه سهام خود را نفروشند و آن را واگذار نکنند.

اما این تنها موضوع صحبت اسحاق جهانگیری نبود و او به موضوع تحریم و اقتصاد مقاومتی نیز پرداخت و گفت: «یکی از مباحثی که اکنون در دستور کار دولت قرار گرفته و مردم در جریان آن قرار گرفته اند، مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی است، به این معنا که اقتصاد مقاومتی با این هدف اعلام شد که اقتصاد ایران را به مرحله ای از مقاومت و تاب آوری برسانیم که در مقابل تکانه هایی که در بیرون کشور علیه کشور طراحی می شود، آسیب نبیند.»

گزارش «فرصت امروز» از مهم ترین سخنان معاون اول رئیس جمهور را در ادامه می خوانید.

- مهم ترین تکانه ای که به اقتصاد ایران در دوران حیات جمهوری اسلامی ایران وارد شده است، تحریم بوده که قدرت های غربی به بهانه واهی علیه مردم اعمال کرده اند. ایران برای روزهای مبادا و سخت که اگر آنها دست به اقدامی زدند، برنامه دارد، پس بهترین سندی که در اختیار داریم، اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی دو رویکرد دارد که باید مدنظر قرار گیرند، اولی عدالت بنیانی و دیگری مردمی بودن اقتصاد است.

- اگر غربی ها دیوانگی کنند و باز هم تحریم را برگردانند، باید اقتصاد را حفظ کنیم، البته تلاش داریم تا با گفت وگو نگذاریم آمریکایی ها هر کار خواستند بکنند. عدالت جزو مهم ترین رسالت هایی است که هر انسان آزاده ای باید بر مبنای آن حرکت کند. به خصوص اینکه توسعه بدون عدالت، توسعه نیست، چراکه توسعه وقتی ارزش دارد که آحاد یک ملت، طعم توسعه و پیشرفت را بچشند.

- در برخی نقاط کشور گنج های پنهانی داریم که فراموش شده اند، نمونه آن سواحل مکران است که بهترین نعمت های خدادادی را در خود جای داده است. باید شرایطی را فراهم کرد که کرامت انسانی افراد با بیکاری خدشه دار نشود، این در حالی است که با بیکاری ده ها مشکل دیگر پیش خواهد آمد. این در حالی است که دولت روی اشتغال تمرکز دارد. پس از همه افرادی که علاقه مند به ایران و کشور هستند، می خواهیم که شغل ایجاد کنند و سرمایه گذاری نمایند؛ چراکه کشور به اندازه جمعیت خود استعداد دارد و می تواند در سایر کشورها نقش آفرین باشد.

- طرح سهام عدالت البته مربوط به دولت هشتم بوده است، اما تاکنون محقق نشده است. هیچ شخص منت ندارد بر سر مردمی که ۱۵۰ هزار تومان به شما سود داده است، این متعلق به شما بوده است. روزی که قرار شد سهام توزیع شود، عده ای اعلام کردند که سود توزیع نکنید تا این پول از کارخانه بیرون برده نشود، اما دولت پافشاری کرد که مردم صاحب سهم شده اند و بدهی ندارند، بنابراین چطور آدم پولدار میلیاردر که سهامدار است، سود را بگیرد ولی فردی که سهامدار جزء است سود را نگیرد. اکنون مشمولان دو امتیاز دارند، به این معنا که پول قیمت سهم را پرداخت کرده اند و تا زمانی که سهم در اختیار آنها است، هر سال باید سود آن را بگیرند و مثل سایر سهامداران باید سود را دریافت کنند. پس در سال ۹۷ هم باید منتظر باشید که سود بگیرید. تا وقتی که سهامدار هستید سود خود را بگیرید، ولی اگر مجلس مصوب کرد، شما اختیاردار سهم خود هستید که می توانید بفروشید یا نگه دارید. ارزش سهم خود را هم پایین نیاورید. به قیمت امروز سهام عدالت ۲.۵ میلیون تومان می ارزد، پس کمتر نفروشید. البته این رقم برای افرادی است که یک میلیون تومان در برگه خود سهم دارند. سهام عدالت خود را نفروشند، بلکه از آن به عنوان وثیقه استفاده کنند.

ارزش سهام عدالت خانوارهای ۵نفره ۱۲.۵میلیون تومان

همچنین میرعلی اشرف عبداله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی در این مراسم با ارائه آخرین گزارش پرداخت سهام عدالت و با بیان اینکه ارزش سهام عدالت یک خانوار ۵ نفره اکنون ۱۲.۵ میلیون تومان است، گفت: به خانوارهایی که مشمول تخفیف در دریافت سهام بودند، نفری ۱۵۰ هزار تومان سود دادیم.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در ایستگاه آخر سهام عدالت هستیم و یک مرحله دیگر باقی می ماند که ورقه سهم را بدهیم، ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم امروز ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳نفر مشمول ثبت نام شده اند، صورتحساب خود را دریافت کرده اند، بنابراین فرصت هفت ماهه برای پرداخت مابقی داده شد؛ این در حالی است که امروز ارزش سهام در بازار ۲.۵ میلیون تومان است؛ پس یک خانوار ۵ نفره مشمول تخفیف، ۱۲.۵میلیون تومان دارایی صاحب شده اند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/SKrtHzbn
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه