پنجشنبه, ۲۷ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Thu, 17 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

جلب نظر سرمایه گذارها و تلاش برای تعامل بهینه با آنها امر ساده ای نیست. بسیاری از برندها در این مسیر انواع و اقسام شیوه ها را پیاده می کنند. با این حال هیچ چیزی به اندازه برنامه کسب و کار برای سرمایه گذارها جذاب نیست. این امر باید به طور قابل ملاحظه ای از سوی کسب و کار شما مورد توجه قرار گیرد. در غیر این صورت شما هیچ شانسی برای تعامل با مشتریان تان به بهترین شکل ممکن نخواهید داشت. امروزه برخی از برندها به طور مداوم در تلاش برای جذب سرمایه بیشتر هستند. این امر بدون یک برنامه دقیق حتی اگر امکان پذیر هم باشد، در نهایت نتیجه ای به جز شکست به همراه نخواهد داشت. 

اگر شهرت کسب و کار شما در میان سرمایه گذارها افت پیدا کند. به طور قابل ملاحظه ای برای جلب نظر دوباره سرمایه گذارها به مشکل خواهید خورد. این امر نکته ای اساسی در میان کسب و کارها محسوب می شود. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از نکات مهم و پایه ای برای جلب سرمایه و سرمایه گذار با یک برنامه حرفه ای در عرصه کسب و کار است. در ادامه برخی از مهمترین نکات در طراحی برنامه ای جذاب در این راستا را مرور خواهیم کرد. 

جذب سرمایه گذار با معرفی برنامه کسب و کار

واقع گرایی در برنامه

اگر برنامه کسب و کار شما بیش از اندازه رویایی و دست نیافتنی باشد، کمتر کسی به آن توجه نشان خواهد داد. امروزه بسیاری از برندها با مشکل ناتوانی برای بیان دقیق برنامه شان مواجه هستند. دلیل اصلی این امر تلاش برای رویاپردازی به جای اشاره به نیازهای واقعی برند و همچنین اقدامات امکان پذیر است. 

مطلب مرتبط: چگونه برای استارت آپ مان سرمایه گذار پیدا کنیم؟

بی شک هر برندی دوست دارد به اندازه آمازون یا نایک کسب درآمد کند، اما در عمل شما امکان افزودن این نکته در برنامه کسب و کارتان را ندارید. چنین امری برای بسیاری از برندها نه تنها غیرممکن بلکه حتی نشدنی محسوب می شود. بنابراین شما باید به بهترین شکل ممکن در این راستا عمل نمایید در غیر این صورت شانسی برای جلب نظر سرمایه گذارها نخواهید داشت. 

برنامه برند به عنوان یک پکیج

برنامه هر برند باید در قالب یک پکیج عرضه شود. این امر به معنای پوشش تمام بخش های کسب و کار است. اگر این امر مورد توجه شما قرار نگیرد، هیچ شانسی برای تعامل با مشتریان نخواهید داشت. چنین امری هر برندی را دستخوش تغییرات اساسی خواهد کرد. 

اگر برنامه کسب و کار شما فقط در حوزه برندسازی یا بازاریابی است، باید هرچه سریع تر آن را به روز رسانی کنید. در غیر این صورت هیچ شانسی برای جلب نظر سرمایه گذارها نخواهید یافت. وقتی برنامه کسب و کار شما همه نکات را شامل شود، کمتر سرمایه گذاری در برابرتان مقاومت خواهد کرد. به هر حال تمام سرمایه گذارها به دنبال کسب سود هستند. پس چه چیزی بهتر از یک برند با برنامه ای کامل خواهد بود؟

بیان دقیق ایده ها 

شما به غیر از برنامه دقیق برای هر بخش از کسب و کار باید ایده های تان را نیز به بهترین شکل ممکن نشان دهید. بسیاری از سرمایه گذارها بیش از هر نکته دیگری به دنبال ایده های هر برند هستند. این امر برای سرمایه گذارها به مثابه تعامل هرچه بهتر با برندها خواهد بود. اگر شما ایده های خوبی در حوزه کسب و کار دارید، باید هرچه زودتر راهکاری برای بیان شان پیدا کنید. 

بهترین راهکار در این میان نمایش ایده های اصلی تان در شعارهای بازاریابی و ارزش های برند است. شما به این ترتیب بدون هیچ دردسر اضافه ای امکان جلب نظر مشتریان را خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: چگونه سرمایه گذاران را به سوی برندمان جذب کنیم؟

پرهیز از زیاده گویی

تعامل با سرمایه گذارها براساس برنامه کسب و کار امر ساده ای نیست. متاسفانه برخی از برندها در این میان تمایل بالایی به زیاده گویی دارند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت. شاید شما در نگاه نخست یک متن ساده برای بیان در جلسه با سرمایه گذارها داشته باشید، اما اندکی غفلت کافی است تا همان متن کوتاه بدل به رساله ای طولانی شود. چنین امری سرمایه گذارها را نسبت به همکاری با شما دلسرد خواهد کرد. پس همیشه باید خلاصه سازی صحبت ها و بیان نکات مهم را مدنظر داشته باشید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/cs2aN5Cw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه