سه شنبه, ۳۰ دی(۱۰) ۱۳۹۹ / Tue, 19 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

بهترین کتاب های تاریخ برای غلبه بر ترس

1 ماه پیش ( 1399/9/12 )
نویسنده : سم جونز   مترجم : امیر آل علی  

تا زمانی که درگیر ترس های خود باشید، هیچ گام بزرگی را برنخواهید داشت. در این راستا حتی یک فرد موفق را نمی‎توان پیدا کرد که در دایره ترس های خود باقی مانده باشد، با این حال تصور این امر که برخی از افراد شجاع به دنیا می ‎آیند ابدا درست نبوده و باید تفاوتی میان شجاعت و بی ‎فکر کار کردن، قائل شد. درواقع این مهارت، امری اکتسابی بوده و هر فردی می تواند خود را بهبود بخشد. در این راستا افزایش آگاهی، به بهبود عملکرد منجر می شود. به همین خاطر تعدادی از بهترین کتاب های تاریخ برای غلبه بر ترس را بررسی می کنیم. 

بهترین کتاب های تاریخ برای غلبه بر ترس

1-بدون ترس صحبت کنید (2019)

نویسنده: مایک آکر

یکی از مشکلات رایج افراد این است که همواره ترس های زیادی را دارند، با این حال شاید مهمترین آنها، ترس از صحبت کردن در جمع باشد. نکته جالب این است که بیش از 60 درصد افراد جهان، از صحبت کردن در جمع، تنفر دارند. با این حال این مسئله می ‎تواند بر روی هرگونه موفقیتی، تاثیر فوق ‎العاده ‎ای را داشته باشد. در این راستا نباید تصور کنید که سختی ‎های بسیاری را متحمل خواهید شد. درواقع این امر ابدا سخت نبوده و تنها کافی است تا اقدامات مورد نیاز را براساس الگوی معرفی شده، تمرین نمایید. این امر کمک خواهد کرد که پس از مدتی بتوانید به مانند سخنران ‎های برنامه تد، توجه مخاطب را به صورت کامل معطوف به خود نموده و از سخنرانی خود، لذت ببرید. 

مطلب مرتبط: 7 کتاب برای رهایی از ترس کارآفرینی

2-با ترس انجامش دهید (2019)

نویسنده: ریت سوکاپ 

یکی از اقدامات بسیار تاثیرگذار این است که با داستان افرادی آشنا شوید که با ترس های بسیار شدیدی در زندگی خود مواجه بوده ‎اند، با این حال موفق به رد شدن از آن نیز شده ‎اند. در این رابطه خانم سوکاپ یکی از این افراد محسوب شده که راهکارهای خلاقانه ‎ای را برای غلبه در برابر ترس، پیدا کرده است. همین امر نیز به انگیزه او برای نوشتن یک کتاب، تبدیل شده است. درواقع به عقیده او برای کنار گذاشتن ترس بهترین سیاست این است که بدون وقفه، به سراغ آن بروید. درواقع پس از مواجهه با یک مورد، متوجه این امر خواهید شد که هیچ مورد فاجعه ‎باری وجود نداشته است. 

3-قدرت درک (2017)

نویسنده: الکس درکسل

با توجه به این امر که تمامی افراد از قوه ترس برخوردار هستند، چه عاملی باعث می ‎شود تا برخی به نحوی رفتار کنند که این امر در ذهن دیگران شکل می ‎گیرد که آنها هیچ ‎گونه ترسی ندارند؟ در این راستا نویسنده کتاب تلاش کرده است تا ویژگی‎ های مشترک افراد موفق جهان را پیدا کرده و آنها را تحلیل نماید. این امر به موارد جالبی منجر شده است که می ‎توان از آن به عنوان فرمول کنار گذاشتن ترس ها، استفاده کرد. 

4-قوی ‎تر از توفان (2017)

نویسنده: مایکل لین 

برای غلبه بر هر چیزی لازم است تا نقطه مقابل آن را تقویت نمایید. در این راستا بدون شک برای کنار گذاشتن ترس، لازم است تا شجاعت را در خود افزایش دهید. برای قرار گرفتن در بالاترین سطح ممکن، بهتر است که بر روی استقامت خود نیز کار نمایید. درواقع شما به یک دوره خودسازی نیاز خواهید داشت. این امر کمک خواهد کرد که حتی بدترین شکست ‎ها نیز مانع از ادامه مسیر نشود. درواقع اگر خواهان ارتقای روحیه مبارزه خود هستید، این کتاب بهترین راهکارها را معرفی کرده است. 

5-مدیران دارای اعتماد به نفس (2020)

نویسنده: دن ریلند 

با توجه به این امر که مدیریت قلب تپنده شرکت محسوب می‎ شود، بسیار مهم است که ترس های آنها، بر تصمیمات تاثیرگذار نباشد. درواقع ترس یک کارمند، تاثیر چندانی را ندارد. با این حال این مسئله از جانب مدیر شرکت، همه چیز را نابود خواهد کرد. با این حال این کتاب تنها به بررسی راهکارها نپرداخته و روایت ‎کننده داستان نویسنده نیز محسوب می ‎شود. درواقع خود او از جمله مدیرانی بوده است که ترس، باعث شده تا یک دوره سیاه را طی نماید. 

6-مدیریت ذهن (2016)

نویسنده: دیوید مورناس

ترس یک واکنش ذهنی نسبت به موضوعات مختلف محسوب می ‎شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا درمان خود را متمرکز به این بخش قرار دهید. با این حال این کتاب به موارد بیش از حد سخت و دوره‎ های درمانی طولانی توجه نداشته و تنها 18 راهکار ساده و در عین حال کاملا تاثیرگذار را مورد بررسی قرار داده است. در این راستا هدف نابودی قوه ترس نبوده و باید توجه داشته باشید که این امر، می ‎تواند به عاملی برای کسب موفقیت‎ های بیشتر نیز تبدیل شود. درواقع راز اصلی در نحوه مدیریت آن است. 

7-مبارزه با ترس (2017)

نویسنده: کلی بالاریه 

تقریبا اکثر افراد جهان با ترس های خود زندگی می ‎کنند. با این حال تغییرات جدی برای آنهایی رخ می‎ دهد که با ترس ها مقابله کرده و اقداماتی را انجام می ‎دهند که سایرین به علت همین حس، تمایلی به انجام آن ندارند. تحت این شرایط سوال اصلی این است که چگونه می ‎توان تاثیر قوه ترس را در شرایط حساس، کمرنگ نمود؟ این کتاب تلاش کرده است تا با تمرین‎ هایی طی 12 هفته، شما را در مبارزه با ترس، به مرحله استادی برساند. 

8-ترس از حضور در اجتماع (2019)

نویسنده: پاتریک کینگ 

یکی از نکاتی که نویسنده این کتاب به آن دست پیدا کرده است این است که ترس امری مطلق نبوده و می ‎تواند کاملا موردی باشد. برای مثال ممکن است فردی از درگیر شدن با افراد ترسی نداشته باشد با این حال ترس شروع اقدامات جدید، در وی شدید محسوب شود. با این حال رایج‎ ترین این امر، ترس از حضور فعال در اجتماع است. تقریبا تمامی افراد از این ویژگی برخوردار بوده و آنهایی می ‎توانند موفق باشند که آن را درمان نمایند. برای اطمینان از درستی این موضوع تنها کافی است تا به رفتار کودکان توجه داشته باشید. درواقع همه ما از ابتدا، ترس حضور فعال نظیر صحبت کردن در جمع را داریم. با این حال کمرنگ ‎تر شدن آن، به معنای از بین رفتن کامل نیست. در این رابطه برای برخی از افراد بنا به دلایلی نظیر شرکت در کلاس ‎های مختلف و ارتباط با افراد گوناگون، این مسئله تا حدود زیادی درمان می‎ شود. با این حال هیچ فردی تمایل ندارد که مشکل خود را طی پروسه ‎ای چند ساله برطرف نماید. به همین خاطر این کتاب تلاش کرده است تا با ریشه ‎یابی درست انواع ترس ها و شناخت تیپ ‎های مختلف شخصیتی، راهکارهای مناسب را ارائه دهد. 

9-چه می‎ شود اگر؟ (2019)

نویسنده: جان استون 

راهکار نویسنده این کتاب بسیار جالب است. به عقیده او هیچ ‎گاه نمی‎توان ترس را به صورت کامل نابود کرد. با این حال می ‎توان تاثیر آن را کمرنگ نمود. در این رابطه یک پرسش می ‎تواند گام بزرگی محسوب شود. درواقع اگر شما به نتایج اقدام خود فکر کنید و دو سناریو بهترین و بدترین حالت ممکن را ایجاد نمایید فرصت برای پیدا کردن مواردی که منجر به بدترین حالت ممکن است را خواهید داشت. درواقع با فکر کردن به نتایج، متوجه این امر خواهید شد که تا چه حد ترس شدید شما بدون دلیل بوده است. 

10-ترس (2017)

نویسنده: آیس مک کلود 

آشنایی با رایج ‎ترین ترس ها و راهکارهای مقابله با هر یک از آنها، بدون شک کاربرد بسیار بالایی را خواهد داشت. درواقع این کتاب، جامع ‎ترین اثر فهرست تهیه شده است. در این رابطه تنها کافی است تا ترس های خود را پیدا کرده و سرفصل‎ های مرتبط با آنها را مطالعه نمایید. 

مطلب مرتبط: معضل ترس از ریسک و اقداماتی که در این رابطه باید انجام شود

11-کاهش استرس در کودکان (2018)

نویسنده: راشل استون 

نویسنده این کتاب عقیده دارد که درمان بسیاری از مشکلات در کودکی، به مراتب ساده‎ تر خواهد بود. درواقع عدم مدیریت و توجه، می ‎تواند باعث تبدیل شدن بسیاری از موارد منفی به عادت شود. در این رابطه تلاش شده است تا راهکارهای کاهش ترس کودکان همراه با مثال‎ های مرتبط، به خوبی تبیین شود. 

منبع : bookauthority
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/TxDTsPt0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه