شنبه, 11 مرداد 1399 - 09:00

در چند وقت اخیر ایلان ماسک اظهار نظرهای عجیبی را در رابطه با ویروس کرونا داشته و اعلام کرده است که در این رابطه بزرگنمایی شده است. این امر در حالی است که بیل گیتس، از سال ها قبل تهدید اصلی بشر در آینده را ویروس های همه گیر عنوان کرده بود. درواقع بسیاری منتظر بودند تا آقای گیتس به این اظهارنظرها واکنش جدی ای را نشان دهد که تا به امروز، با سکوت او همراه بود. با این حال وی در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است که صحبت های موسس تسلا، بیش از حد عجیب است. درواقع تصور توطئه بودن این ویروس، نوعی توهین به تلاش های افراد در سراسر جهان بوده و تکذیب آمارهای موجود در زمینه مرگ و میر افراد، تنها باعث می شود تا سرعت جلوگیری از رشد این ویروس، کاهش پیدا کند. درواقع به عقیده آقای گیتس، با توجه به این امر که ایلان ماسک در ابتدا در جریان روند تولید واکسن نبوده و اطلاعات لازم را ندارد، بهتر است که صرفا در زمینه ای که تخصص دارد و یا فعالیتی را انجام می دهد، اظهارنظر کند.

بیل گیتس ایلان ماسک

وی همچنین بار دیگر به نقش شبکه های اجتماعی پرداخته و عنوان کرده است که باید نظارت بیشتری وجود داشته باشد تا اخبار نادرست، منتشر نشود. در کنار این موضوعات وی به کلیپی که در چند روز اخیر به ترند تبدیل شده است نیز پرداخت. در این ویدئو، ضمن آنکه آمریکا را سازنده ویروس کرونا معرفی کرده است، واکسن را بدون تاثیر دانسته و هدف از آن را کنترل بر افراد عنوان کرده است.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین استراتژی توزیع واکسن کرونا توسط بیل گیتس

در این رابطه آقای گیتس اعلام کرده است که چنین وجود تراشه هایی به این حد کوچک در واکسن ها، عملا غیرمنطقی بوده و با توجه به ابعاد یک سوزن، چنین فرضی محال خواهد بود. درواقع چنین تصوراتی تنها برای منافع اقتصادی بوده و احتمال دارد که گروه های دیگر، با سیاه نمایی در تلاش برای فروش داروهای خود با قیمت های بسیار بالا باشند. این امر در حالی است که تلاش ها به این سمت است که به صورت عادلانه، این ویروس عرضه شود که بدون شک مورد علاقه بسیاری از افراد نبوده و منافعی را در پی ندارد. حال باید دید که ایلان ماسک به این پاسخ محکم موسس مایکروسافت، چه واکنشی را نشان خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید