سه شنبه, ۹ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Tue, 30 Nov(11) 2021 /
           
فرصت امروز
بررسی تکنیکی کاربردی در بازاریابی

طراحی ویدئوی دمو برای محصولات به صورت حرفه ای

2 ماه پیش ( 1400/6/19 )

بازاریابی در دنیای امروز دیگر بدون تولید محتوای اصیل امکان پذیر نیست. شاید شما با کپی کردن ایده های دیگران در کوتاه مدت نظر مشتریان را جلب کنید، اما این امر راهکار بلندمدت خوبی نیست. یکی از راه حل های ابتدایی که به ذهن هر بازاریابی برای حل مشکل تولید محتوای اصیل و نوآورانه می رسد، همکاری با اینفلوئنسرهای مختلف است. این امر به کسب و کارها فرصت بهره مندی از شهرت افراد موردنظر و مهارت شان در تولید محتوای جذاب را فراهم می سازد. نکته مهم در این میان هزینه های بالای همکاری با اینفلوئنسرهای مختلف است. درست به همین خاطر خیلی از کارآفرینان به جای چنین کاری به سراغ تولید محتوا به طور مستقل می روند. 

بدون تردید کسب و کارها با تولید محتوای بازاریابی از سوی خودشان امکان صرفه جویی بسیار بالایی را دارند، اما در این میان باید به تکنیک های حرفه ای در این راستا نیز توجه نشان داد. پیش از اینکه وارد بحث های تخصصی شویم، باید یادآوری کرد که محتوای مورد علاقه کاربران در عصر کنونی فرمت ویدئو است. بنابراین شما باید تولید ویدئو را در دستور کار کسب و کارتان قرار دهید، در غیر این صورت شاید خیلی زود از کانون توجه مشتریان خارج شوید.

طراحی ویدئوی دمو برای محصولات به صورت حرفه ای

براساس گزارش موسسه ویزول (Wyzowl) 69 درصد از مشتریان در تعامل با برندها مشاهده محتوای ویدئویی را ترجیح می دهند. این امر به معنای ضرورت تولید چنین محتوایی از سوی کارآفرینان و به ویژه تیم های بازاریابی است. تولید محتوای ویدئویی دمو نیز یکی از ایده های جذاب در این راستا محسوب می شود. بسیاری از مشتریان پیش از خرید یک محصول به دنبال استفاده از حداکثر اطلاعات در دسترس شان هستند. همین امر فرآیند خرید را بدل به یک بازه زمانی طولانی می کند. اگر شما توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جلب نظرش با چنین محتوایی را داشته باشید، میزان فروش تان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین اعتماد مشتریان نیز به شما افزایش چشمگیری خواهد یافت. 

وقتی از محتوای ویدئویی دمو صحبت می کنیم، باید نمایش ویژگی های مختلف محصولات و همچنین امکان تجربه ای کوتاه از کار با محصول موردنظر (در صورت ارائه‎اش در قالب یک سرویس) فراهم گردد، در غیر این صورت مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد خواهد شد. 

مطلب مرتبط: ویژگی های دموی محصول حرفه ای

اگر شما هم به دنبال راهکارهایی برای تهیه ویدئوهای دمو درباره محصولات تان هستید، مقاله کنونی مخصوص شماست. ما در ادامه به بررسی برخی از تکنیک های حرفه ای برای تهیه چنین ویدئوهایی خواهیم پرداخت. این امر به شما برای افزایش کیفیت ویدئوهای خودتان و پرهیز از هزینه های اضافی در زمینه همکاری با اینفلوئنسرها کمک خواهد کرد. 

تعیین هدف دقیق

هدف شما از تولید ویدئوی دمو چیست؟ این پرسش برای بسیاری از کارآفرینان اساسی محسوب می شود. نکته جالب اینکه خیلی از بازاریاب ها جواب درستی برای این مسئله ندارند. درست به همین خاطر محتوای ویدئویی آنها به طور مداوم مورد بی توجهی کاربران قرار می گیرد. وقتی شما نسبت به هدف ویدئوی تان اطلاع دقیقی نداشته باشید، چطور باید انتظار استقبال کم نظیر از سوی مشتریان را داشت؟ 

هدف شما از تولید ویدئوی دمو اول از همه نمایش جزییات محصول و همچنین مزایای آن در مقایسه با دیگر رقبای بازار است. این امر باید به طور قابل ملاحظه ای از سوی شما دنبال شود، در غیر این صورت شاید ویدئوی تان هیچ پیام درستی برای مشتریان به همراه نداشته باشد. اغلب اوقات برندها برای طراحی ویدئوهای دمو به هدف اصلی توجه نشان نمی دهند. بنابراین اولین توصیه ما برای شما تعیین هدف در همان ابتدای کار و سپس شروع فرآیند طراحی ویدئو است. 

شناسایی مخاطب هدف

هر محتوای بازاریابی برای یک مخاطب هدف خاص تولید می شود. شما امکان تاثیرگذاری بر روی تمام مشتریان در بازار را ندارید. دلیل این امر نیز نیازها و خواسته های متفاوت مشتریان در هر بازار است. بنابراین شما در گام دوم کارتان باید مخاطب هدف تان را هم مشخص سازید. 

وقتی یک برند از مخاطب هدف ویدئو دمو محصولش آگاهی داشته باشد، خیلی راحت امکان شخصی سازی آن را پیدا می کند. این امر تاثیرگذاری ویدئوهای موردنظر را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. بسیاری از کاربران برای مشاهده ویدئوهای دمو به دنبال نیازهای اصلی شان هستند. با این حساب اگر شما در زمینه تولید لوازم جانبی موبایل فعالیت دارید، باید مخاطب علاقه مند به گوشی های موبایل را هدف قرار دهید، در غیر این صورت شاید کمپین تان تاثیرگذاری بسیار پایینی به همراه داشته باشد. 

اغلب اوقات برندها به تعیین مخاطب هدف دقت نمی کنند. اینکه واقعیت که هر برندی در بازار با مشتریان در تعامل است، موجب ساده انگاری فرآیند طراحی ویدئوی دمو می شود. شما اگر بهترین ویدئوی دنیا را هم داشته باشید، دست آخر باید مخاطبی درست و حسابی برای آن پیدا کنید، در غیر این صورت تمام تلاش های تان بی نتیجه باقی خواهد ماند. 

یکی از راهکارهای مناسب برای پیدا کردن مخاطب هدف توجه به وضعیت برندهای رقیب تان است. اگر شما وضعیت یکی از رقبای اصلی تان را مدنظر قرار دهید، به سادگی هرچه تمام تر شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا می کنید. این امر موجب بهبود وضعیت شما به طور قابل ملاحظه ای در مقایسه با دیگر برندها خواهد شد. به هر حال برندهای بزرگ و حرفه ای اطلاعات بسیار دقیقی درباره هدف گذاری بر روی مشتریان در اختیار دارند. این امر به شما برای پیدا کردن مخاطب هدف تان بدون دردسر و هزینه های اضافی کمک خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

تعیین بودجه و زمان بندی

شما باید هزینه مشخصی در زمینه تولید ویدئوی دمو انجام دهید. این امر به معنای ولخرجی بیش از اندازه نیست. با این حساب تعیین یک بودجه مناسب و تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان براساس آن ایده ای ضروری محسوب می شود. بسیاری از برندها در چنین وضعیتی هرگز به فکر تعیین یک بودجه مناسب نیستند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای آنها به همراه خواهد داشت. اگر شما از نظر مالی یک کسب و کار نوپا یا کوچک محسوب می شوید، بودجه بندی دقیق به شما فرصت بهره گیری حداکثری از تلاش های تان را خواهد داد. 

شما با یک بودجه دقیق نیازی به نگرانی بابت هزینه های طراحی ویدئو و همکاری های تبلیغاتی برای نمایش آن نخواهید داشت. این امر به طور قابل ملاحظه ای اطمینان خاطر شما در فرآیند طراحی ویدئوی دمو را تامین خواهد کرد. بسیاری از برندها بدون تعیین بودجه ای مشخص و سقفی دقیق برای هزینه ها با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‎شوند. این امر شامل تمایل برای صرف هزینه های بالا و در نهایت مواجهه با کسری بودجه است. با این حساب شما باید همیشه براساس بودجه تعیین‎شده در مرحله اول کار عمل نمایید. 

پس از تعیین یک بودجه درست و دقیق نوبت به زمان بندی اجرای طرح می رسد. شما برای همیشه فرصت طراحی ویدئوی دمو ندارید. این ویدئو باید درست در زمان رونمایی از محصول در اختیار مشتریان قرار گیرد. اشتباه برخی از برندها نمایش ویدئوی دمو بسیار دیرتر از شروع فرآیند عرضه محصولات به بازار است. چنین امری شما را در موقعیت بسیار سختی قرار خواهد داد. 

یک زمان بندی خوب برای طراحی ویدئوی دمو شامل تلاش برای رونمایی از آن دست کم چند روز پیش از عرضه رسمی محصول است. این امر جذابیت محصول تان برای مشتریان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. با این حساب شما شانس زیادی برای جلب نظر مشتریان و فروش بالای محصولات تان خواهید داشت. 

انتخاب بهترین کارمندان

برخی از برندها برای طراحی ویدئوهای دمو به سراغ موسسه های حرفه ای می روند. این امر نتیجه نهایی کار شما را به شدت حرفه ای می کند، اما بالطبع هزینه های بالایی نیز به همراه خواهد داشت. اگر شما تمایل بالایی برای صرف هزینه در این حوزه دارید، به احتمال زیاد همکاری با موسسه های حرفه ای بهترین گزینه خواهد بود، اما این مورد همیشه بهترین انتخاب شما نخواهد بود. 

امروزه کسب و کارهای مختلف دارای کارمندان به شدت حرفه ای هستند. یکی از عادت های کارمندان در دوره کنونی شرکت در کلاس های مهارت افزایی به طور مداوم است. این امر کارمندانی حرفه ای برای برندها به همراه می آورد. با این حساب تلاش برای تولید ویدئوهای دمو با همکاری چنین کارمندانی هرگز ایده بدی نخواهد بود. بسیاری از برندها در عمل از همین گزینه استفاده می کنند. مزیت اصلی این امر امکان سرمایه گذاری بر روی نیروی کار برند و همچنین صرفه جویی قابل ملاحظه در هزینه های برند خواهد بود. 

وقتی شما در تلاش برای تولید ویدئوهای جذاب از طریق سرمایه گذاری بر روی کارمندان تان هستید، باید اندکی آزمون و خطا را هم چاشنی کار کنید. این امر به شما برای تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان کمک خواهد کرد. بدون تردید کارمندان شما از همان ابتدای کار افرادی حرفه ای در زمینه تولید ویدئوی دمو نیستند. درست به همین خاطر شما باید اندکی شکیبایی به خرج دهید. پس از مدت زمانی کوتاه کارمندان شما نتیجه اعتمادتان را نشان خواهند داد. این امر شامل تولید ویدئوهای دموی حرفه ای و امکان تاثیرگذاری قابل ملاحظه بر روی مشتریان خواهد بود. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی در نیمه دوم سال 2021

ساختاربندی ویدئوی دمو

هر ویدئویی باید یک ساختار مشخص داشته باشد. یکی از ایرادات اصلی در زمینه طراحی ویدئوهای دمو مربوط به ساختار ضعیف شان است. این امر باید به طور قابل ملاحظه ای مدنظر برندها قرار داشته باشد. شما با ساختاربندی ویدئوی تان در حقیق نوعی فیلمنامه برای آن طراحی می کنید. این امر از آنجایی اهمیت دارد که اغلب اوقات مشتریان وقت زیادی برای تماشای ویدئوی دمو صرف نمی کنند. بنابراین شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات اساسی درباره محصولات تان را به آنها ارائه کنید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی آنها پیدا نکنید. 

هر ویدئوی دمو باید دارای یک بخش ورودی با نمایش تصویر اصلی محصول باشد. پس از این بخش باید به سراغ معرفی اجمالی محصول رفت و در نهایت ویژگی های اصلی اش را مورد بررسی قرار داد. این امر برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف امر بسیار مهمی محسوب می شود. 

بدون تردید مراحل طراحی ویدئوی دمو چندان سخت نیست. نکته مهم در این میان انتخاب ایده هایی جذاب برای دنبال کردن ساختار موردنظر است، در غیر این صورت ویدئوی شما برای هیچ کس جذابیتی به همراه نخواهد داشت. امروزه یکی از مشکلات اصلی برندها در زمینه تعامل با مشتریان همین نکته است. 

وقتی ویدئوهای شما برای مشتریان جذابیت زیادی به همراه نداشته باشد، کم کم انگیزه آنها برای تعامل با برندتان از بین می رود. این امر در بلندمدت شما را بدل به برندی کلیشه ای در بازار می کند. چنین اتفاقی به طور ضمنی به معنای پایان ماجراجویی شما در عرصه کسب و کار خواهد بود. با این حساب پیش از بروز چنین اتفاقی باید از آن جلوگیری نمایید. 

انتخاب از بین انیمیشن و لایو اکشن

بدون تردید راهکارهای زیادی برای تهیه ویدئوهای دمو وجود دارد. اگر شما در تلاش برای جلب نظر مخاطب هدف با انیمیشن هستید، باید نسبت به مهارت کارمندان تان برای کار با موتورهای طراحی انیمیشن مطمئن شوید، در غیر این صورت فرصت کافی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان را پیدا نخواهید کرد. یکی دیگر از نکات مهم در این میان مربوط به لایو اکشن است. شما در زمینه کار با لایو اکشن یک ویدئوی خام اولیه دارید که با استفاده از افکت و جلوه های بصری مختلف آن را برای مخاطب تان جذاب خواهید کرد. 

بسیاری از برندها هیچ ایده ای برای انتخاب از میان لایو اکشن و انیمیشن ندارند. درست به همین خاطر اصلا به این حوزه فکر هم نمی کنند. اگر شما قصد طراحی ویدئویی جذاب را دارید، باید سلیقه مشتریان تان را مدنظر قرار دهید. در نهایت سلیقه آنها نوع ویدئوی شما را مشخص خواهد کرد. در این میان شاید نیاز به بازنگری در برخی از جزییات برنامه تان یا یادگیری برخی از مهارت های اصلی را داشته باشید. 

نگارش متن اصلی

متن اصلی ویدئو شامل بخش هایی است که باید صداگذاری شده یا اینکه شخصیت اصلی در ویدئو بیان می کند. گاهی اوقات در ویدئوهای دمو از یک مجری برای بیان هرچه بهتر جزییات استفاده می شود. اگر شما هم به دنبال چنین کار هستید، باید از قبل متن اصلی جملات شخصیت تان را طراحی نمایید، در غیر این صورت شاید توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را از دست بدهید. 

یکی از نکات مهم در زمینه نگارش متن اصلی گفت وگوها یا جملات شخصیت اصلی مربوط به نظرخواهی از افراد مختلف در برندتان است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف کمک خواهد کرد. گاهی اوقات یک ایده از نظر شما بسیار عالی است، اما دیگران آن را چندان جذاب ارزیابی نمی کنند. در چنین شرایطی شما باید آماده عقب نشینی از ایده های تان برای پیشبرد هرچه بهتر کار را داشته باشید، در غیر این صورت تمام زحمات تان نقش بر آب می شود. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با محتوای همیشه جذاب

طراحی یک برنامه بازاریابی

پس از اینکه کار ویدئوی شما تمام شد، باید یک برنامه بازاریابی جذاب نیز طراحی کنید. این امر شامل چگونگی نمایش محتوای موردنظر و همکاری با برندهای مختلف برای نمایش هرچه بهتر آن است. بدون تردید بازاریابی ارگانیک همیشه ایده ای جذاب به نظر می رسد، اما برای ویدئوی دمو محصولات شما باید به فکر همکاری تبلیغاتی هم باشید. این امر شامل همکاری با شبکه های اجتماعی و دیگر کانال های ارتباطی است. هرچه مخاطب هدف ویدئوی شما را ساده تر در اختیار داشته باشد، کار شما برای تاثیرگذاری بر روی آنها ساده تر خواهد شد. با این حساب شما باید تعامل با مشتریان را به بهترین شکل ممکن مدنظر قرار دهید. 

بدون تردید هر برندی برخی از راهکارهای تعامل با مشتریان را به خوبی بلد است. شما کافی است خودتان را به جای مشتریان قرار دهید تا مشکل تان در این بخش به طور کامل رفع شود. 

نمونه های موفق طراحی ویدئوی دمو

اپل

ویدئوی رونمایی اپل از آیفون 12 جذابیت های بسیار زیادی برای کاربران دارد. این ویدئو به خوبی تمام جزییات محصول جدید اپل را نشان می دهد. به علاوه امکانات و نوآوری های این محصول را هم در پیش روی همگان قرار می دهد. با این حساب مشتریان اپل برای خرید محصول جدید این برند هرگز تردید نخواهند کرد. 

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

هدف اصلی از طراحی ویدئوی دمو اپل درباره آیفون 12 حیرت زده کردن مشتریان با اطلاعات دقیق درباره این محصول بود. اگر با دقت به این ویدئو نگاه کنیم، هدف اپل به بهترین شکل ممکن تامین شده است. 

دولینگو

یادگیری زمان همیشه کار سختی بوده است، اما دولینگو به عنوان یک نرم افزار آموزشی در تلاش برای ساده سازی این امر است. ویدئوی دمو دولینگو علاوه بر نمایش شیوه های آموزشی این ابزار به طور مستقیم سراغ کاربرانش نیز رفته است. بر این اساس نمایش نظرات کاربران درباره کیفیت این نرم افزار بخش مهمی از ویدئوی دمو دولینگو را شامل می شود. اگر شما هم تعداد قابل ملاحظه ای مشتری راضی در کنار کسب و کارتان دارید، استفاده از نظرات آنها برای طراحی ویدئوهای کاربردی امر جذابی خواهد بود. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن کمک خواهد کرد. به هر حال مشتریان نظرات یکدیگر را بسیار بهتر از ایده های کارآفرینان قبول خواهند کرد. 

منبع : blog.hubspot
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GhxDDqZ2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه