عذرخواهی رسمی دیسنی بابت اخذ جریمه برای پخش فیلم شیر شاه - فرصت امروز

یکشنبه, 27 بهمن 1398 - 12:27

باب ایگر، مدیرعامل برند دیسنی، در اظهارنظری رسمی از یک مدرسه ابتدایی در ایالت کالیفرنیا بابت اخذ جریمه برای نمایش فیلم مشهور شیر شاه در سال گذشته عذرخواهی کرد. این اقدام پس از انتشار جنجالی این خبر در رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی صورت پذیرفت. بر این اساس مدرسه موردنظر به دلیل آنچه تخلف در زمینه نمایش فیلم سینمایی شیر شاه عنوان شده است، به پرداخت مبلغ 250 دلار به عنوان جریمه محکوم شد. باب ایگر در توییتی رسمی پیرامون این رویداد اینگونه اظهارنظر کرده است: «شرکت ما والت دیسنی از مدرسه ابتدایی امرسون در ایالت کالیفرنیا به دلیل اخذ جریمه برای نمایش فیلم سینمایی شیر شاه در مراسمی با حضور والدین کودکان عذرخواهی می کند. من شخصا متعهد به پرداخت کمک به صندوق خیریه این مدرسه خواهم شد.»

ماجرای اصلی جنجال والت دیسنی از صدور حکم جریمه از سوی موسسه لایسنس فیلم ایالات متحده شروع شد. این موسسه وظیفه بررسی کاربرد و نمایش درست فیلم ها در آمریکا را دارد. نکته مهم برداشت اقدام مدرسه امرسون به عنوان نقض حقوق مولف بود. به این ترتیب مدرسه موردنظر به پرداخت 250 دلار جریمه محکوم شد.

عذرخواهی رسمی دیسنی بابت اخذ جریمه برای پخش فیلم شیر شاه

نکته مهم درخصوص ادعای نقض قوانین از سوی موسسه لایسنس فیلم ایالات متحده ادعای آنها در زمینه ابلاغ نامه اخطار از طریق ایمیل است. به این ترتیب در زمان 15 نوامبر، زمان نمایش فیلم شیر شاه در مدرسه، این اثر همچنان در برخی از سالن های سینمایی در حال اکران بود. به همین خاطر مسئولین موسسه اقدام مدرسه امرسون را در تضاد با قوانین ارزیابی کردند.

مدیرعامل مدرسه امرسون در این باره اظهارنظری مبنی بر عدم آگاهی مسئولین مدرسه از نقض قوانین انجام داده است: « فیلم موردنظر را یکی از پدران دانش آموزان به همراه آورد. ما هیچ ایده ای در رابطه با احتمال نقض قوانین در پی نمایش این اثر نداشتیم.»

مطلب مرتبط: همکاری مشترک تارگت و دیسنی در زمینه کسب و کار

نکته جالب درباره نمایش غیرقانونی فیلم موردنظر افزایش مبلغ جریمه به نزدیک 800 دلار در پی نداشتن لایسنس پخش فیلم و استفاده از نسخه کپی یک فیلم در حال نمایش در سینما بود. به این ترتیب مدرسه موردنظر با جریمه تقریبا سنگینی برای نمایش یک فیلم ساده رو به رو شد. یکی دیگر از نکات مهم ارزیابی پخش نمایش هرگونه فیلم در خارج از خانه به عنوان مصداق اجرای برنامه عمومی از سوی موسسه لایسنس فیلم ایالات متحده است. به این ترتیب مدرسه امرسون برای پخش این فیلم به طور قانونی نیازمند اخذ مجوزهای نمایش بود.

فیلم شیر شاه در سال گذشته براساس مجموعه اصلی در سال 1994 بازسازی شد. این فیلم در گیشه با موفقیت مثال زدنی فروش 1.6 میلیارد دلاری داشت. به همین خاطر بسیاری از کارشناس ها بازسازی این فیلم را شاهکار دهه اخیر والت دیسنی عنوان کرده اند. بدون تردید دست اندرکاران والت دیسنی هیچ علاقه ای به کاهش شهرت شان در زمینه حمایت از کودکان با خبرهایی مبنی بر اخذ جریمه از یک دبستان ندارند. به همین خاطر مدیرعامل این شرکت در اظهارنظری رسمی از مدرسه امرسون عذرخواهی و پرداخت جریمه و همچنین کمک به مدرسه را پذیرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی