چهارشنبه, 19 شهریور 1399 - 10:00

آمارها در رابطه با پادکست‎ های خبری حاکی از آن است که سرعت محبوبیت آنها بسیار بالا بوده و این امر باعث شده است تا بسیاری از افراد، این بخش را جایگزین مطالعه روزنامه‎ های چاپی نمایند. با این حال در این زمینه هنوز هم یک ضعف بزرگ وجود دارد که کم ‎توجهی به روزنامه ‎ها و مجلات محلی محسوب می ‎شود. درواقع در حال حاضر صرفا موارد بین ‎المللی، در دسترس عموم قرار دارد.

گوش دادن اخبار محلی طرح جدید گوگل

با این حال گوگل طی بیانیه ‎ای اعلام کرده است که تمامی کاربرانی که حق اشتراک بخش پادکست گوگل را خریداری کرده ‎اند، تا چند روز آینده می‎ توانند به تمامی نشریات محلی خود گوش دهند. در این رابطه تکنولوژی نقش اصلی را بازی می‎ کند و با استفاده از قابلیت Text-to speech، افراد می‎ توانند حتی به نشریات چاپی نیز گوش دهند. این امر خود کمک شایانی به افزایش نرخ مطالعه افراد سراسر جهان، محسوب می ‎شود. در این راستا ترجمه روان و سریع، از دیگر مواردی است که قابلیت دیگر این بخش جذاب محسوب می‎ شود.

نکته دیگری که ذکر آن ضروری است این است که با شیوع ویروس کرونا، میزان استفاده افراد از اینترنت رشدی چشمگیر را داشته و این امر باعث شده است تا خلاقیت ‎های بیشتر، کاملا حیاتی باشد. تحت این شرایط باید منتظر واکنش سایر رقبا نظیر اسپاتیفای و آیفون به این پیشرفت قابل توجه باشیم. درواقع با توجه به این امر که هنوز این بخش به صورت رسمی عرضه نشده است، ممکن است شاهد طرحی ضعیف‎ تر از ادعاها نیز باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید