یکشنبه, ۱۰ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Sun, 1 Aug(8) 2021 /
           
فرصت امروز

بدون شک حتی استخدام بهترین افراد به معنای عدم نیاز به تداوم یادگیری آنها نبوده و به همین خاطر از این امر به عنوان یک اصل مهم نام برده می شود، با این حال تا چه اندازه نسبت به اقداماتی که می شود برای رسیدن به این خواسته انجام گیرد، آشنا هستید؟ تصور اولیه مدیران این است که فعالیت در این رابطه بیش از حد هزینه بر بوده و بهتر است تا در صورت نیاز جدید، افرادی دیگر را جایگزین تیم فعلی کنند، با این حال توجه داشته باشید که تغییر در تیم شرکت، به معنای صرف زمانی برای ایجاد همدلی سابق خواهد بود که عملا نمی توان زمان آن را مشخص کرد. به همین خاطر اخراج افراد باید آخرین اقدامی باشد که شما انجام می دهید. درواقع اگر بازگشت سرمایه در کوتاه ترین زمان ممکن میسر باشد، دیگر نمی توان بر روی یک اقدام برچسب پرهزینه بودن را بزنید. اگرچه ممکن است نظرات مختلفی در این رابطه وجود داشته باشد، با این حال انجمن کارآفرینان جوان، طی تحقیقی 10 راهکار فوق العاده را پیدا کرده اند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-فرصت های رشد را ایجاد کنید

یادگیری مداوم برای تیم شرکت

بدون شک اگر فضا برای پیشرفت وجود داشته باشد، انگیزه افراد افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. به همین خاطر ضروری است تا شرایط را برای پیشرفت حتی ساده-ترین کارمند خود ایجاد کنید. در نهایت وجود فرصت، باعث یادگیری بیشتر افراد خواهد شد. در این رابطه فراموش نکنید که تنها ایجاد فرصت کافی نبوده و لازم است تا به مانند یک مربی دلسوز، در کنار تیم خود باشید.

2-سیاست یادگیری از یکدیگر را به اجرا بگذارید

در شرکت شما افراد ممکن است استعدادهای پنهانی داشته باشند که می توان از آنها برای تکمیل سطح توانایی افراد استفاده کرد. همچنین این امر که افراد با یکدیگر تبادل اطلاعات کرده و افراد باسابقه، تجربه خود را در اختیار تازه کارها قرار دهند، خود باعث خواهد شد تا از طریق خود کارمندان، امکان یادگیری مداوم را ایجاد کنید. در نهایت فراموش نکنید که اگر برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی کارمندان هزینه زیادی را دربردارد، می توانید یک نفر را جهت آموزش انتخاب کرده و پس از پایان یافتن دوره، از وی بخواهید تا آموزه های خود را به سایرین یاد دهد.

مطلب مرتبط: 5 فایده میکرو یادگیری (خرد آموزی) برای کسب و کارها

3-کسب تجربه همگانی را جدی بگیرید

یکی از معضلات کار افراد در جهان امروز این است که بیش از حد درگیر کارهای تکراری می شوند. از این امر تحت عنوان روزمرگی یاد می شود که باعث خواهد شد تا انگیزه های فرد کمرنگ شده و حالتی روبات گونه را پیدا کند، با این حال اگر برای افراد برنامه ریزی داشته باشید و شرایط کسب تجربیات جدید را ایجاد کنید، بدون شک آنها را از این معضل حفظ خواهید کرد. برای مثال بسیاری از مدیران، به صورت دوره ای جانشین هایی را تعیین می کنند تا این افراد به خوبی با مشکلات مدیریت شرکت آگاه شده و یک تجربه بهتری را پیدا کنند. درواقع نمی توان انتظار داشت که افراد تا پایان عمر خود، در جایگاه فعلی باقی بمانند. به همین خاطر ایجاد تجربیات جدید، در آینده آنها تاثیرگذار خواهد بود. در نهایت شما می توانید افراد دارای استعداد را شناسایی کرده و از آنها به عنوان نماینده اصلی، مشاور و... استفاده کنید.

4-یادگیری صرفا تئوری را فراموش کنید

بدون شک بهترین راهکار برای یادگیری، انجام دادن محسوب می شود. به همین خاطر بسیار ضروری است تا مباحث تئوری، تنها نیمی از اقدامات شما باشد. به همین خاطر ضروری است تا شرایط را برای انجام عملی تمامی مباحث، ایجاد کنید. برای مثال می توانید افراد را در یک پروژه قرار دهید تا تمامی دانسته های آنها جنبه کاربردی پیدا کند، با این حال فراموش نکنید که به علت تازه کار بودن، ضروری است تا حمایت های لازم از افراد انجام شود. در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

5-با موسسات آموزشی قرارداد امضا کنید

بسیاری از موسسات هستند که در زمینه آموزش های تخصصی فعالیت دارند. بدون شک این امر که یک شرکت به مشتری های آنها تبدیل شود، نوعی اعتبار محسوب شده و همین امر در کنار تعداد بالای افراد، باعث خواهد شد تا تخفیف های ویژه ای را برای شما قائل شوند. نتایج تحقیقات نیز حاکی از آن است که کارمندان با کاهش کمی از حقوق خود برای چنین اقداماتی مخالفت نخواهند کرد. به همین خاطر اگرچه در ابتدا ممکن است هزینه سنگینی را حس کنید، با این حال واقعیت این است که رقم تمام شده کاملا شما را متعجب خواهد کرد. در نهایت فراموش نکنید که در حال حاضر تنوع روش های آموزشی بسیار بالا رفته است. برای مثال آموزش آنلاین بسیار محبوب شده و می تواند گزینه ای ایده آل برای شما باشد. بدون شک با افزایش سطح دانش تیم شرکت، امکان رقابت بهتر فراهم خواهد شد. به همین خاطر بازگشت سرمایه در مدت زمانی بسیار کم میسر بوده و سودهای بسیار زیادی را از این اقدام به دست می-آورید که عملا هزینه هایی که کرده اید را بسیار کم جلوه خواهد داد.

6-برای هر فرد برنامه ریزی جداگانه داشته باشید

بدون شک ویژگی ها و اهداف افراد با یکدیگر تفاوت داشته و این امر باعث می شود تا برنامه ریزی یکسان چندان نتیجه بخش نباشد. به همین خاطر ضروری است تا شناخت کاملی را از تیم خود پیدا کرده و بهترین برنامه ریزی را برای آنها پیاده کنید. برای مثال ممکن است فردی آگاهی کافی را نسبت به زبان خارجه داشته باشد با این حال هدف او تولید محتوا و ایجاد یک نشریه الکترونیکی باشد. بدون شک برای چنین فردی اصول محتوانویسی، صفحه آرایی و... اولویت های اصلی محسوب می شود. در نهایت توجه داشته باشید که هر بخش، نیازهای متفاوتی را نیز دارد. در این راستا ضروری است تا آموزش ها به سمتی باشد که در کار افراد کاربرد لازم را داشته باشد. برای مثال مباحث موردنیاز برای مسئول شبکه، با مدیر فروش بدون شک متفاوت خواهد بود. در نهایت با برنامه ریزی جداگانه، امکان رسیدن به بالاترین سطح ها وجود خواهد داشت. درواقع برای بهترین بودن الزامی وجود ندارد که حتما بهترین ها را جذب کنید. سیاست دیگر این است که بهترین ها را برای خود بسازید.

7-کنفرانس ها و نشست های تخصصی را مورد توجه قرار دهید

بدون شک مباحثی که در چنین مکان هایی مطرح می شود، کلاس درس بسیار خوبی خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود تا افراد مشتاق را به عنوان نماینده شرکت خود به این مراسم ها فرستاده و با این اقدام از نیاز به حضور خودتان نیز بکاهید. فراموش نکنید که ارتباط داشتن با برترین های حوزه کاری، خود افراد را متوجه بسیاری از مواردی خواهد کرد که در هیچ کتابی یافت نخواهد شد.

8-سوال پرسیدن را به عادت کاری در شرکت خود تبدیل کنید

این امر که افراد سوال بپرسند، نه تنها باعث خواهد شد تا تمامی مجهولات از بین برود، بلکه اعتماد به نفس افراد را نیز افزایش خواهد داد. به همین خاطر از تمامی افراد بخواهید که حتما هر آنچه که در ذهن آنها خطور می کند را مطرح کرده و این نکته را همواره به خاطر داشته باشند که افراد از سوال کردن یاد خواهند گرفت.

9-مجوز ارتباط مستقیم کارمندان با مشتری را صادر کنید

این امر که افراد به صورت مستقیم با مشتریان و بازار ارتباط برقرار کنند. یکی دیگر از اقداماتی است که باعث خواهد شد تا امکان یادگیری فراهم شود. بدون شک بسیاری از اطلاعات از درون نظرات مشتریان و اوضاع بازار به دست خواهد آمد. درواقع محدود نکردن کارمندان به محیط شرکت، بسترهای اطلاعاتی جدیدی را برای آنها ایجاد خواهد کرد. در این رابطه حتی ممکن است نیاز باشد تا افراد در نمایندگی های فروش حضور پیدا کرده و با مشتری به صورت مستقیم به گفت وگو بپردازند.

مطلب مرتبط: یادگیری و مدیریت

10-افراد را به استفاده از Quora تشویق کنید

کورا یک سایت پرسش و پاسخ محسوب شده که افراد در آن سوالات خود را مطرح کرده و سایرین به آن پاسخ می دهند. اگرچه ممکن است تصور کنید که حتی ممکن است پاسخ های نادرست نیز وجود داشته باشد، با این حال مدیران این سایت، با الگوریتم های خاص خود به سرعت جواب های نادرست را شناسایی کرده و در صورت عدم توجه به پیشنهاد اصلاح، موارد را حذف می کنند. به همین خاطر برای کسب اطلاعات، این سایت می تواند پایگاه بسیار خوبی باشد. همچنین فراموش نکنید که برای استفاده از این سایت هر فرد باید ثبت نام کاملی را انجام دهد و امکان رأی دادن به پاسخ ها شما را متوجه میزان کامل بودن هر یک خواهد کرد. به همین خاطر نصب اپلیکیشن و یا استفاده از سایت آن می تواند به یادگیری مداوم افراد کمک بسیاری را کند.

در نهایت فراموش نکنید که هر مدیری می تواند با توجه به امکانات خود، از روش های خلاقانه دیگری نیز استفاده کند. همچنین برای کسب بالاترین سطح از نتیجه، توصیه می شود تا هر 10 روش را به صورت همزمان مورد توجه قرار دهید.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tIfcngXD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه