ایلان ماسک / هیچ کس حق نظارت بر توییت هایم را ندارد - فرصت امروز

سه شنبه, 20 آذر 1397 - 14:22

پیش از این ایلان ماسک مدعی شده بود که توییت هایش ارزش جریمه ۲۰ میلیون دلاری را داشته اند اما اکنون او پا را فراتر نهاده و مدعی شده که اصلاً برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) احترام یا اهمیتی قائل نیست و این نهاد هیچ کدام از توییت هایش را سانسور نکرده یا روی محتوای آنها نظارتی ندارد.

به گزارش دیجیاتو، همانطور که می دانید ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی تسلا، فعالیت بالایی در توییتر دارد. او چندی پیش در یکی از توییت هایش تمایل خود برای خصوصی کردن کمپانی تسلا اشاره کرده و حتی از تأمین منابع مالی مورد نیاز برای انجام آن نیز خبر داده بود. این مسئله موجب شد که وزارت دادگستری آمریکا کمپانی تسلا و شخص ایلان ماسک را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

ایلان ماسک نظارت توییت

در پایان وزارت دادگستری آمریکا برای ایلان ماسک و تسلا جریمه ای ۲۰ میلیون دلاری در نظر گرفت تا وی روند دیگری برای پست هایش در توییتر پیش بگیرد. این مسئله موجب شد که ایلان ماسک به مدت سه سال از ریاست هیات مدیره تسلا برکنار شود.

از سوی دیگر، تسلا نیز مجبور شد که دو مدیر مستقل را برای هیات مدیره این شرکت معرفی کند. همچنین این شرکت پس از توافق با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موظف شد که بر تمامی اظهارات رسانه های ماسک از جمله توییت هایش نظارت کند.

حال ایلان ماسک در جریان مصاحبه ای با شبکه CBS مدعی شده که هیچ کس حق خواندن توییت هایش پیش از ارسال آنها را ندارد و تاکنون به کسی این اجازه را نداده است.

در قسمتی از این مصاحبه، مجری برنامه تلویزیونی عملکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را زیر سوال برده و مدعی شده که این ارگان طبق توافقات وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد چرا که ممکن است ماسک توییت دیگری منتشر کند و تاثیری منفی یا مثبت بر بازار اوراق بهادار بگذارد. ماسک این سوال را بدین صورت جواب داد:

«من هیچ احترامی برای SEC قائل نیستم. من به آنها اصلاً توجهی نمی کنم.»

علاوه بر این وی اعلام کرده که شخصاً جانشین خود به عنوان مدیرعامل موقت تسلا را انتخاب کرده و این شخص موظف است هرچه او می خواهد را انجام دهد. بعید است این اظهارات ماسک بی جواب بماند و به نظر می رسد پاسخ هایی توسط ارگان های مربوطه ارائه شود، بنابراین باید منتظر واکنش آنها باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی