سه شنبه, 18 دی 1397 - 08:57

وزیر حمل ونقل هند در دیدار با ظریف اعلام کرد

نیتین گادکاری، وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه های هند اعلام کرد دولت با افتتاح یک شعبه بانک پاسارگاد ایران در بمبئی (مومبای) موافقت کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از «تایمز او ایندیا» وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه های هند در دیدار با محمدجواد ظریف از موافقت این کشور با گشایش شعبه بانک پاسارگاد در بمبئی خبر داد و گفت: دولت هند هم اکنون مجوز فعالیت این بانک ایرانی در بمبئی را صادر کرده است.

بانک پاسارگاد در بمبئی

بر این اساس، بانک پاسارگاد تا سه ماه آینده شعبه خود را در شهر بمبئی افتتاح خواهد کرد. از این بانک برای انجام نقل و انتقالات مالی استفاده خواهد شد.

وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه های هند همچنین فعالیت های انجام شده درخصوص چابهار را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: در دیدار با ظریف مسائل زیادی حل شده و نخستین کشتی از برزیل در چابهار پهلو گرفته است .

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار درخصوص مبادله کالا با کالا میان دو کشور نیز گفت وگو و وزیر خارجه ایران نیز در این دیدار پیشنهادهای زیادی مطرح کرد.

گفتنی است ظریف در نخستین روز کاری خود در هند که از روز دوشنبه آغاز شد، با گادکاری، وزیر حمل و نقل و کشتیرانی این کشور دیدار و گفت وگو کرد. طرفین در این دیدار درباره مناسبات دو جانبه، راه های گسترش روابط اقتصادی دو کشور به ویژه در حوزه های حمل و نقل، کشتیرانی و نیز همکاری ها در بندر چابهار گفت و گو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا و دیدار با مقامات هندی به همراه یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی عازم دهلی نو پایتخت هند شده است. دیدار با مقامات هندی، شرکت در همایش تجاری مشترک تجار دو کشور، حضور و سخنرانی در کنفرانس بین المللی سالانه گفت وگوی رایسینا از جمله برنامه های محمدجواد ظریف، رئیس دستگاه دیپلماسی در این سفر سه روزه است. مدیران ارشد ده ها شرکت کارآفرین دولتی و خصوصی وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی می کنند.

کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا (Raisina) یک کنفرانس چند جانبه است که توسط اندیشکده بنیاد تحقیقات نظارتی هند برگزار می شود و به مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می پردازد. ظریف قرار است در این سفر در یک نشست تجاری به مدیریت کنفدراسیون صنایع هند نیز شرکت کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید