یکشنبه, 02 شهریور 1399 - 15:01

ثروتمندترین فرد قاره آسیا اعلام کرده است که در تلاش برای حضور در عرصه فروشگاه آنلاین بوده و در این رابطه چندین برند کوچک را خریداری کرده است تا با ادغام آنها، بتواند برندی قدرتمند را عرضه نماید. اختصاص بودجه 20 میلیاردی، بیانگر آن است که وی به صورت جدی می‎خواهد آمازون را با چالش مواجه سازد. درواقع با توجه به حضور نه ‎‏چندان گسترده آمازون در اکثر کشورهای آسیایی، آقای آمبانی می ‎تواند از این ضعف، به خوبی استفاده کرده و با درخشش در آسیا، توجه بازارهای جهانی را به سمت خود جلب نماید.

موکش آمبانی رقابت جف بیزوس

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که هند به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان، یکی از بازارهای اصلی آمازون محسوب شده و حضور یک برند داخلی قدرتمند می‏تواند به معنای از دست رفتن جایگاه حال حاضر این برند باشد. به همین خاطر احتمالا باید شاهد اقدامات و واکنشی از سوی جف بزوس باشیم.

در این رابطه آقای آمبانی خود را به حوزه ‎ای خاص محدود نکرده و خرید برندهایی در زمینه لباس، دارو، مبل و... بیانگر ایجاد فروشگاه آنلاین جامعی خواهد بود. حال باید دید که این طرح جسورانه میلیاردر 63 ساله هندی، تا چه اندازه می ‎تواند موفقیت آمیز باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید