یکشنبه, ۲۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Sun, 17 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

مصاحبه ها و جلسات آنلاین می تواند استرس بسیار زیادی برای افراد به همراه داشته باشد. شرکت در جلسات مهم کاری حتی در شرایط حضوری هم برای بسیاری از افراد سخت و همراه با نگرانی های فراوان خواهد بود. با این حساب تکلیف جلسات آنلاین کاملا روشن است. بسیاری از افراد در جلسات آنلاین اشتباهات بسیار بیشتری در مقایسه با حالت عادی انجام می دهند. هدف ما در این مقاله جست و جوی برخی از راهکارهای مناسب برای کاهش فشار و استرس شرکت در جلسات آنلاین است. 

نکته ای که ما در این مقاله مدنظر قرار داده ایم، مربوط به اهمیت پس زمینه و محیط پیرامون شما به هنگام برقراری تماس ویدئویی برای شرکت در جلسات کاری آنلاین است. بدون تردید هیچ فردی مایل به انتقال احساسات نامناسب و تقویت برداشت های منفی از خودش در طول جلسه کاری نیست. درست به همین خاطر شما باید نسبت به پس زمینه تان توجه نشان دهید. این امر در صورت طراحی یک پس زمینه حرفه ای و نمایانگر فضای عادی کسب و کار به شما برای تاثیرگذاری بر روی طرف مقابل و موفقیت در جلسه آنلاین کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از نکات درباره نحوه طراحی پس زمینه برای جلسات آنلاین را مورد بررسی قرار می دهیم. 

جلسات کاری آنلاین و چالش پس زمینه

ضرورت استفاده از پس زمینه واقعی

برخی از کارآفرینان برای شرکت در جلسات کاری به طور مداوم از پس زمینه های پیش فرض ابزارهای ارتباطی مثل زوم استفاده می کنند. این امر شاید ایده ای جذاب باشد، اما تاثیرگذاری به شدت منفی بر روی طرف های دیگر جلسه دارد. راهکار مناسب در اینجا تلاش برای استفاده از یک پس زمینه واقعی است. بسیاری از افراد به هنگام شرکت در جلسات کاری آنلاین از طریق پس زمینه هر کاربر برخی حدس های اولیه درباره وی زده و به این ترتیب پیش فرضی نسبت به او پیدا می کنند. با این حساب شما با طراحی یک پس زمینه واقعی و مناسب امکان تاثیرگذاری بر روی دیگران، بدون حتی یک کلمه حرف زدن، را دارید. 

مطلب مرتبط: برگزاری جلسات آنلاین با کارمندان دورکار

استفاده از ترکیب رنگ آبی

روانشناسی رنگ ها به شما برای طراحی یک پس زمینه مناسب در جلسات آنلاین کاری کمک زیادی می کند. طیف رنگ آبی از این منظر نشانه آرامش و انتقال دهنده این حس در میان دیگران است. با این حساب اگر شما به دنبال انتقال چنین حسی به دیگران هستید، باید دست کم یک المان با رنگ آبی در پس زمینه تان داشته باشید. این المان می تواند یک تابلو، رنگ دیوار یا حتی لیوانی ساده در کنار دست تان باشد. نکته مهم در این میان ضرورت نمایش این رنگ در پس زمینه است. 

استفاده از کتاب و قفسه های مختلف

کتاب نشانه ای مستقیم از دقت نظر و اهل مطالعه بودن است. درست به همین خاطر بسیاری از افراد برای تزیین دفتر کار یا حتی خانه شان از انواع کتاب ها استفاده می کنند. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی دیگران در جلسه های آنلاین و نشان دادن دقت نظر و سختکوشی تان هستید، هیچ نکته ای به اندازه استفاده از تعدادی کتاب و قفسه های مخصوص برای چیدن آنها در پس زمینه نیست. این امر شما را به طور قابل ملاحظه ای در میان حاضران در جلسه مورد توجه قرار می دهد. 

بسیاری از افراد برای شرکت در جلسات کاری یک گوشه تاریک از خانه یا محل کار را انتخاب می کنند. این امر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را سخت و حتی غیرممکن خواهد کرد. 

توجه به نور مناسب

نور مناسب در وضوح تصویر شما اهمیت زیادی دارد. وقتی شما زمان زیادی برای طراحی پس زمینه تان اختصاص داده اید، باید فکری به حال نورپردازی درست داشته باشید، در غیر این صورت تمام زحمات تان بی نتیجه باقی خواهد ماند. 

مطلب مرتبط: 6 اصل جلسات غیرحضوری

استفاده از نور طبیعی در طول روز و همچنین انواع لامپ برای تقویت روشنایی در شب ها بهترین ایده برای تجربه یک جلسه آنلاین کاربردی است. همانطور که شما در جلسات حضوری از نورپردازی درست اتاق جلسه مطمئن می شوید، در اینجا هم باید چنین راهکاری را پیش بگیرید. اینطوری امکان تاثیرگذاری مناسب بر روی شرکت کنندگان در جلسه را پیدا خواهید کرد و کیفیت تصویرتان هم عالی خواهد بود. 

منبع : theladders
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/qy6kC59I
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه