پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز
معیارهایی برای انتخاب بهترین مدیران

نشانه های توانایی مدیریت بالا در میان کارمندان

1 سال پیش ( 1400/2/12 )

فعالیت کاری با توجه به بحران کرونا کار ساده ای نیست. مدیران در این میان افزایش بسیار زیادی در سطح انتظارات هیأت مدیره و سرمایه گذاران را تجربه می کنند. متاسفانه بسیاری از مدیران در زمینه ساماندهی کسب و کارشان در شرایط دورکاری مهارت بالایی ندارند. از آنجایی که فرآیند دورکاری یکی از نیازهای اساسی هر کسب و کار در وضعیت کنونی است، بدون تردید مشاهده ناتوانی مدیران برای تاثیرگذاری بر روی کسب و کار در این وضعیت سخت و دشوار خواهد بود. 

امروزه بسیاری از برندها به دنبال پیدا کردن مدیرانی مناسب برای بخش های مختلف کسب و کارشان هستند. این امر بدون در دست داشتن معیارهایی برای ارزیابی کیفیت کاری مدیران امر بسیار سختی خواهد بود بنابراین شما باید آمادگی لازم در این راستا را داشته باشید. یکی از نکات مهم در این رابطه مربوط به بررسی توانایی های مدیران موفق است. شاید شما یک مدیر بالقوه در کسب و کارتان داشته باشید، اما از مهارت های وی هیچ اطلاعی نداشته باشید. این امر شما را از استخدام یک مدیر حرفه ای بدون نیاز به صرف هزینه های سرسام آور محروم خواهد کرد. 

معیارهایی برای انتخاب بهترین مدیران و نشانه های توانایی مدیریت بالا در میان کارمندان

هدف اصلی ما در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات برای شناسایی مدیران دارای توانایی های بالا از سوی شرکت هاست. این امر کسب و کار شما را برای توسعه وضعیتش به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه برخی از ویژگی های اصلی افراد دارای توانایی مدیریتی عالی را مورد بررسی قرار می دهیم. 

مطلب مرتبط: مهمترین رفتارهای مدیریتی

ایجاد احساس مهم بودن در کارمندان

هر کارمندی دوست دارد بخش مهمی از کسب و کاری که در آن فعالیت دارد، باشد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان و اجرای وظایف مدیریتی دارد. اگر کارمندان یک شرکت از شما به عنوان مدیر بخش حرف شنوی یا دست کم رضایت نداشته باشند، کار شما بسیار سخت خواهد شد. 

مدیران بزرگ دنیای کسب و کار مثل استیو جابز توانایی تاثیرگذاری بالایی بر روی کارمندان شان داشتند. این امر موجب حرف شنوی بالای کارمندان از مدیران می شد. اگر شما هم نسبت به این امر کنجکاوی فراوانی دارید، باید به دنبال مهارت ایجاد رضایت و مهم بودن در میان کارمندان توجه کنید. 

وقتی کارمندان احساس مهم بودن در شرکت را داشته باشند، تمایل شان برای کار بیشتر افزایش خواهد یافت. همچنین کیفیت کاری شان نیز به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. اگر شما به این نکته مهم به اندازه کافی توجه نکنید، شاید عمر دورانی مدیریتی تان بسیار کوتاه تر از آنچه فکر می کنید، باشد. 

انتخاب مدیران مناسب برای کسب و کار هرگز کار ساده ای نیست. برخی از برندها برای انتخاب مدیران مناسب اقدام به بررسی وضعیت کارمندان شان می کنند. اگر شما بدون معیاری درست اقدام به انتخاب یکی از کارمندان تان برای پست مدیریتی نمایید، به احتمال فراوان سایر کارمندان اعتراض هایی را مطرح خواهند کرد. شما به هر حال باید دلایل مشخصی برای انتخاب یک فرد بر دیگران داشته باشید. یک راهکار مناسب در این میان توجه به توانایی هر کارمند برای ایجاد احساس مهم بودن در میان همکارانش است. این امر بیانگر توانایی احتمالی فرد موردنظر برای تکرار این کار به عنوان یک مدیر است. پس شما باید همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید. 

توجه مداوم به بهترین ها

مدیران موفق همیشه در هر حوزه ای به دنبال بهترین ها هستند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای تاثیرگذاری مناسب بر روی کارمندان و بهبود شرایط کسب و کار دارد. اگر شما اقدام به همکاری با مدیری معمولی نمایید، هرگز توانایی توسعه کسب و کارتان را نخواهید داشت. دلیل این امر رضایت مدیران عادی به هر شرایطی است، با این حال کسانی که توانایی های مدیریتی برتر دارند، هرگز به شرایط معمولی راضی نخواهند شد.

اگر شما در میان کارمندان تان یا متقاضیان استخدام در شرکت افرادی با روحیه دستیابی به بهترین ها دارید، شاید بهتر باشد برای تصدی پست های مدیریتی اول به سراغ آنها بروید. این امر نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان و همچنین پیشبرد هرچه بهتر کارها دارد. 

اغلب اوقات صحبت کردن با افراد برای مشخص کردن مهارت های شان امر سختی است. توصیه ما در این بخش نظارت بر عملکرد افراد مدنظرتان برای تعیین به عنوان مدیر شرکت است. این امر آزادی عمل بسیار بهتری به شما خواهد داد. همچنین عملکرد واقعی افراد مدنظرتان را نیز به نمایش می گذارد. 

مطلب مرتبط: مدیریت بهتر کسب و کار با ایجاد ارتباط صمیمانه در محیط کار

توانایی مدیریت افراد گوناگون

شما در عرصه مدیریت همیشه با افراد یکسانی مواجه نیستید. تیپ های شخصیتی بسیار متفاوتی در سراسر دنیا وجود دارد بنابراین شما باید اقدام به مدیریت کسب و کارتان با توجه به این نوع شخصیتی نمایید. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی بازار کسب و کار نخواهید داشت. 

بسیاری از افراد برای مدیریت یک کسب و کار فقط یک تیپ شخصی مشتریان و شاید در بهترین حالت کارمندان را مدنظر دارند. این امر همیشه موجب شوکه شدن افراد در بدو ورود به عرصه مدیریتی می شود بنابراین شما باید آمادگی لازم برای مواجهه با این شرایط را داشته باشید. 

اگر فرد موردنظر شما برای تصدی وظایف مدیریتی توانایی های ارتباطی بالایی دارد، این امر یکی از نشانه های خوب برای تعامل استاندارد با تیپ های شخصیتی گوناگون است. متاسفانه بسیاری از کارآفرینان به هنگام انتخاب مدیران کسب و کارشان به این نکته توجه نمی کنند بنابراین به طور مداوم با مشکلاتی مانند ناتوانی افراد موردنظر برای مدیریت بهینه وظایف شان مواجه می شوند. 

گاهی اوقات برخی از کسب و کارها مدیران مدنظرشان را به طور آزمایشی استخدام می کنند. این امر فرصت مناسبی در اختیار مدیر موردنظر و همچنین کسب و کارها برای ارزیابی شرایط به شیوه ای درست می دهد بنابراین شما باید در زمینه استخدام مدیر برای کسب و کارتان اندکی از عجله تان کم کنید در غیر این صورت شرایط بسیار دشواری را پشت سر خواهید گذاشت. 

مهارت گوش دادن به دیگران

صدای کارمندان در شرکت های بزرگ بسیار سخت به گوش می رسد. این امر اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر مدیریتی دارد. اگر شما به صدای کارمندان تان به اندازه کافی توجه نکنید، توانایی جلب رضایت شان را نخواهید داشت. کسب و کارها برای شنیدن صدای کارمندان شان همیشه تحت فشار هستند. اگر این امر به طور مناسبی از سوی برندها مدنظر قرار نگیرد، امکان پیشبرد طرح های کسب و کار از بین می رود. به هر حال هیچ کسب و کاری با شرایط نامناسب در زمینه مدیریت کارمندانش امکان تاثیرگذاری بر روی بازار را نخواهد داشت. 

افرادی که توانایی گوش دادن به دیگران با نهایت دقت را دارند، همیشه تاثیرگذاری بسیار بهتری در پست های مدیریتی خواهند داشت. این امر در انتخاب مدیران برای کسب و کار بسیار مهم است بنابراین شاید شما پیش از انتخاب مدیر کسب و کارتان مایل به توجه به این نکته باشید. 

بسیاری از افراد به هیچ وجه حوصله گوش دادن به صحبت های دیگران را ندارند. این امر آنها را از نقطه نظر مدیریتی در جایگاه مناسبی قرار نمی دهد بنابراین شما باید در زمینه استخدام مدیران به این نکته مهم توجه داشته باشید. در غیر این صورت شاید برای مدت زمانی طولانی توانایی تاثیرگذاری بر روی بازار را از دست بدهید. 

فراهم ساختن محیطی مناسب برای کارمندان

تعامل با کارمندان همیشه امر مهمی است. کارمندان فقط در صورت حضور در محیطی امن و راحت امکان فعالیت بهینه خواهند داشت بنابراین شما در عمل باید مدیری با چنین ویژگی هایی باشید. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

ایجاد شرایط مناسب برای کار کردن امر ساده ای نیست. بسیاری از مدیران به این نکته توجه لازم را نشان نمی دهند. آنها به این ترتیب فقط درخواست های متعدد برای عملکرد بهتر از کارمندان بدون ایجاد شرایط مناسب خواهند داشت. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کارها دارد بنابراین شما به هنگام استخدام مدیران مناسب باید به این نکته مهم توجه نشان دهید. 

مطلب مرتبط: تردید در توانایی مدیریت کردن، مشکل مدیران تازه کار

گاهی اوقات انتخاب مدیران مناسب برای کسب و کار بدل به شرایطی دشوار می شود. بسیاری از برندها در صورت انتخاب نادرست مدیران برای مدت زمانی طولانی درگیر مشکلات فراوان خواهند بود بنابراین شما باید بهترین انتخاب ممکن را در این راستا مدنظر قرار دهید. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی محیط کسب و کار نخواهید داشت. معیارهای مورد بحث در این مقاله اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کار شما دارد. اگر براساس این معیارها اقدام به استخدام مدیران نمایید، میزان بازگشت سرمایه گذاری تان بر روی آنها به شدت افزایش خواهد یافت. 

منبع : inc
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OcqvGiQC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه