شنبه, 07 تیر 1399 - 10:00

تصاویر منتشرشده از سخنرانی اخیر ترامپ یک نکته بسیار ویژه را داشت، علی رغم ثبت نام بالا، تقریبا نیمی از صندلی ها خالی بود و این امر موجب شگفتی بسیاری را به وجود آورد. درواقع با توجه به این امر که تا چند ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود، سخنرانی در یک سالن خالی را باید شکستی بزرگ تلقی کرد. این اتفاق تحت شرایطی رخ داده است که ترامپ رقابت سختی با جو بایدن داشته و بسیاری از تصمیمات وی نظیر عملکرد ضعیف در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، با انتقادهای جدی همراه است.

شبکه اجتماعی شیوه جدید مخالفت ترامپ

همچنین در حال حاضر نیز پس از کشته شدن جورج فلوید، اعتراض های گسترده ای در اکثر ایالت های آمریکا رخ داده است. به همین خاطر این احتمال بسیار قوی است که وی امسال نتواند به تعداد آرای لازم دست پیدا کند. تحت این شرایط سخنرانی های تبلیغاتی، برای وی بسیار ضروری بود. با این حال این اتفاق بی سابقه چگونه رقم خورد؟ درواقع تعداد زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی با درخواست های غیرواقعی، باعث شدند تا ظرفیت سالن کاملا پر شود. این امر در حالی بود که آنها ابدا قصد حضور در جلسه سخنرانی را نداشتند. همین امر نیز باعث شد تا یک سخنرانی مهم برای آقای ترامپ، با کمترین میزان ممکن برگزار شود. با توجه به این امر که رئیس جمهور حال حاضر آمریکا مدتی است که نسبت به عملکرد شبکه های اجتماعی، انتقادهای جدی را داشته است، برخی از این اتفاق به عنوان انتقام شبکه ها از وی نام برده اند.

مطلب مرتبط: فیس بوک پست های کمپین ترامپ را به خاطر استفاده از نماد نازی ها حذف کرد

نکته جالب دیگر این است که بخش اعظمی از این درخواست ها از طریق تیک تاک انجام شده است که متعلق به کشور چین است. حال باید دید که واکنش دونالد ترامپ به این فریب بزرگ چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید