چهارشنبه, 18 دی 1398 - 12:26

مرجان ون آبل در آخرین سخنرانی خود در برنامه تد در رابطه با انرژی خورشیدی و ایده جذاب خود صحبت کرده است، نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه داشته باشید این است که جهان به سمت نیاز شدید به حفظ محیط زیست در حال حرکت است و اگر آن را به عنوان بزرگترین دغدغه جهانی حال حاضر بدانیم، بدون شک انتخابی اشتباه صورت نگرفته است. به همین خاطر هر برندی که خواهان حضور طولانی مدت -باشد، ضروری است تا در این رابطه گام بردارد. یکی از حوزه هایی که می تواند به خوبی مورد توجه برندهای مختلف قرار گیرد، استفاده از انرژی خورشیدی است، با این حال برای استفاده حداکثری از آن یک مشکل بسیار بزرگ وجود دارد و آن ظاهر بسیار زشت پنل های موجود است. بدون شک در هر جایی که یک مشکل و ضعفی وجود داشته باشد، فرصتی ایده آل برای نوآوری شکل خواهد گرفت. به همین خاطر نیز خانوم ون آبل ایده تغییر ظاهر پنل ها را به اجرا درآورده که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. درواقع هدف اصلی این بوده است که پنل ها با محیط های مختلف هماهنگ شود.

در همین راستا به بررسی نمونه های به اجرا درآورده شده خواهیم پرداخت. نکته ای که قبل از پرداختن به مثال ها باید ذکر شود این است که از نظر تئوری، انرژی خورشیدی که کره زمین در یک ساعت دریافت می کند، برای تامین انرژی کل کره زمین به مدت یک سال کافی است. این رقم فوق العاده خود دلیلی برای جدی گرفتن این موضوع محسوب می شود. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از این انرژی برخلاف تصور عموم هزینه بالایی را در پی نداشته و با توجه به اهمیت جهانی آن، شما می توانید بر روی کمک های مالی درون و برون کشوری حساب ویژه ای را بازکنید.

انرژی خورشیدی و فرصتی طلایی برای کسب وکارها

1-میزهای خورشیدی

پنل های به کار رفته در این میزها کاملا همرنگ چوب بوده و ظاهری فوق العاده را دارد. در صورتی که این میزها در کنار یک پنجره قرار داشته باشد، بدون شک برای ساعت های طولانی در معرض تابش خورشید قرار خواهند داشت. همین امر نیز باعث شده است تا بر روی بدنه این میز ها، درگاهی برای وصل کردن شارژر تلفن همراه وجود داشته باشد تا افراد بتوانند از آن برای تامین بخشی از نیاز خود به برق در طول روز استفاده کنند. جالب است بدانید که این طرح به اجرا درآورده شده توجه بسیار از برندهای برتر در این زمینه را به خود جلب کرده است و همین امر باعث عقد قراردادهای جدید برای به کار بردن این تکنولوژی شده است.

2-پنجره های خورشیدی

پنجره ها از جمله مکان هایی محسوب می شوند که در طول روز بیشترین میزان نور خورشید را دریافت می کنند. به همین خاطر جایگزین کردن پنل ها به جای شیشه های رایج می تواند یک گزینه بسیار مطلوب محسوب شود. درواقع پنل های طراحی شده توسط مرجان ون آبل از چند منظر جالب توجه هستند. نخست آنکه طراحی بسیار زیبایی دارند و استفاده از آنها ابدا به نمای خانه آسیبی را وارد نخواهد کرد. همچنین مقامت به مراتب بالاتر آنها نسبت به شیشه از دیگر مزیت ها محسوب می شود. بر روی آن درگاه هایی وجود دارد که می تواند برای شارژ کردن انواع وسایل مورد استفاده قرار گیرد و یا در صورت عدم استفاده به منبع انتقال داده تبدیل خواهند شد. همچنین شما می توانید از این پنل ها برای پوشش سقف منازل نیز با طرح ها و رنگ های متفاوت استفاده کنید که به نوعی یک لایه محافظی نیز خواهد بود.

مطلب مرتبط: فرصت‌ های طلایی برای کسب‌ و‌ کارهای جدید

3-گلخانه خورشیدی

گلخانه ها از جمله مکان هایی محسوب می شوند که نیاز به انرژی خورشیدی بالایی دارند. به همین خاطر نصب پنل ها می تواند یک گلخانه را تا حد زیادی به خودکفایی برساند. با این حال تنها مزیت استفاده از آنها صرفا برای تولید انرژی نبوده و طرح خاص آنها باعث می شود تا انرژی به خوبی از سطح عبور کرده و به گیاهان برسد. همچنین با بازتاب نور خورشید از سطح زمین، پنل ها مانع از هدررفت نور خورشید شده و آنها را به انرژی تبدیل می کنند.

در نهایت توجه داشته باشید که این طرح ها تنها ایده های یک نفر محسوب شده و نقطه شروع نسل جدید پنل ها هستند. به همین خاطر هر فردی می تواند در حوزه کاری خود، در رابطه با نحوه استفاده از آنها فکر کرده و با این اقدام شهرت و اعتبار خاصی را برای خود و برندی که دارد، به ارمغان آورد. درواقع با توجه به شرایط حال حاضر، ابدا بعید نیست که این مسئله به ابزار رقابتی برندها تبدیل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید