شنبه, 23 شهریور 1398 - 18:59

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد به پایان رسید

شمارش معکوس برای برگزاری سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد آغاز شده است و در حال حاضر، مهلت ارسال فیلم و ایده به دبیرخانه جشنواره به پایان رسیده و آثار ارسالی در مرحله انتخاب برای ورود به بخش داوری به سر می برند. این سومین دوره ای است که جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد به همت این بانک برگزار می شود و این امر، نشان از رسالت فرهنگی و ایفای مسئولیت های اجتماعی دارد؛ کما اینکه بانک پاسارگاد تنها بانکی است که در سال های اخیر، گزارش مسئولیت های اجتماعی خود را به صورت مستمر در قالب کتاب منتشر کرده است. همچنین حمایت از فیلم «جدایی نادر از سیمین» به عنوان تنها فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار، نمونه ای دیگر از بحث مسئولیت اجتماعی در نزد مدیران بانک پاسارگاد است.

ابتدای امسال بود که دبیرخانه جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، با هدف شناسایی استعدادها در میان جوانان و علاقه مندان و همچنین جلب افکار عمومی به موضوعات و محورهای تعیین شده طی فراخوانی از کلیه مخاطبان دعوت کرد با ارسال آثار در سومین دوره از جشنواره شرکت کنند.

جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد

پیش از این، دو دوره از جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد در سال های قبل برگزار شده و با استقبال خوب علاقه مندان و دوستداران هنر، به گنجینه تصویری فرهنگ و هنر ایران افزوده بود. ماحصل این دو جشنواره، علاوه بر کشف استعدادهای نهفته جوانان، مجموعه ای فاخر از فیلم های کوتاهی است که دغدغه های روز جامعه ایران را به زیبایی به تصویر کشیده است.

نگاهی به دو دوره پیشین جشنواره نشان می دهد که در هر دوره از برگزاری جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، محوری به محورهای جشنواره اضافه شده و در واقع، جشنواره در هر دوره از برگزاری خود تکامل یافته است؛ چنانچه در دومین دوره جشنواره، محور «اهدای عضو» به موضوعات جشنواره اضافه شد و حال در سومین دوره جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، «همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی» در ویترین موضوعی این جشنواره گنجانده شده است. بر این اساس، سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد در دو محور «مسئولیت های اجتماعی» در زمینه های تکریم خانواده، حفظ محیط زیست، اهدای عضو و همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی و همچنین «حمایت از تولید ملی در بستر اقتصاد مقاومتی» در آینده ای نزدیک برگزار می شود. در این جشنواره همچنین یک بخش جنبی با محوریت ایده هایی که در هر بخش به هر دلیل امکان ساخت نیافته اند، در نظر گرفته شده است.

با توجه به سیاست های بانک پاسارگاد در ایفای مسئولیت های اجتماعی و با وجود اختصاص بودجه تبلیغاتی و اطلاع رسانی به امر مشارکت در ساخت مدارس در مناطق سیل زده، استقبال بسیار خوبی از جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد به عمل آمده و براساس آنچه دبیرخانه جشنواره اعلام کرده، در مجموع 650 فیلم و 270 ایده به سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد ارسال شده است. این آثار هم اکنون در مرحله انتخاب برای ورود به بخش داوری قرار دارند و در گام بعدی توسط هیأت داوران، بررسی و برگزیدگان سپس معرفی خواهند شد.

گفتنی است هنرمندانی که در هر دو بخش فیلم و ایده، آثار خود را به جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد ارسال کرده اند باید ضمن مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.pasargadfilmfest.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند. اخبار مربوط به این جشنواره نیز از طریق سایت جشنواره، سایت بانک پاسارگاد به نشانی www.bpi.ir و شبکه های اجتماعی مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

ارتباط با نویسنده: [email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید