شنبه, 27 ارديبهشت 1399 - 14:01

حتی ماندن در خانه نیز امن نخواهد بود. اف بی آی از این جمله برای هشدار به کاربران برنامه زوم استفاده کرده و این شبکه را به علت عدم امنیت مناسب خود، محکوم کرده است. درواقع تعداد پرونده های کلاهبرداری به واسطه این برنامه تماس تصویری و ایجاد کنفرانس ویدئویی، بسیار زیاد شده است. به همین خاطر در اقدامی بی‎سابقه، اف بی آی مستقیما یک شرکت فعال در حوزه تکنولوژی را محکوم کرده است. در چند روز اخیر هکرها وارد فاز جدیدی از اقدامات خرابکارانه خود شده و در حین کنفرانس ها اقدام به پخش محتواهای متسهجن می کنند. این امر در حالی است که برخی دیگر، پیام های تهدیدآمیز را ارسال می کنند و با این اقدام، موجب ترس و تشویش اذهان عمومی شده اند.

اف بی آی برند زوم محکوم

در این رابطه اف بی آی توصیه کرده است تا زمانی که این برنامه به راهکاری برای ارتقای سطح امنیتی خود دست پیدا نکرده است، از سایر برنامه های مشابه که امنیت به مراتب بالاتری را دارند استفاده کنید. این امر می تواند برای این شرکت که تا انتخاب نخست افراد برای تماس تصویری در دوران کرونا محسوب می شد، به معنای یک بحران و حتی نابودی کامل شرکت باشد.

در این رابطه با توجه به این امر که مالک اصلی آن یک فرد چینی است، برخی عقیده دارند که این اقدام، به صورت مستقیم توسط دولت چین طرح‎ ریزی می شود. با این حال مدرک قابل اثباتی در این زمینه وجود ندارد. حال باید دید که واکنش مدیران این شرکت به این محکومیت قضایی چه خواهد بود. درواقع پیش‎بینی ها حاکی از آن است که مدیران زوم در چند روز آینده برای پاسخ‏ دهی به سوالات، در دادگاه حضور پیدا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید