چهارشنبه, 29 مرداد 1399 - 13:19

اگرچه در نگاه اول فروش شرکت اقدامی منفی محسوب می‎ شود، با این حال در بسیاری از شرایط، این امر یک انتخاب هوشمندانه بوده و باعث خواهد شد تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید، با این حال سوال اصلی این است که چه زمانی مناسب ‎ترین وقت برای این اقدام محسوب می ‎شود. در این راستا آشنایی با دلایلی درست، کاملا ضروری است که در ادامه سه مورد از آنها را بررسی خواهیم کرد.

1-بازنشستگی

دلایل درست فروش شرکت

بدون شک برای هر فردی، مسئله بازنشستگی رخ خواهد داد، با این حال در رابطه با مدیران، به علت مشخص نبودن زمان این امر ممکن است تا پایان عمر طول بکشد. در این رابطه نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با بالارفتن سن، کارایی و انرژی افراد نیز کاهش پیدا می ‎کند. به همین خاطر اصرار به ادامه فعالیت شما می‎ تواند موقعیت بسیار بدی را ایجاد نماید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدیران از بالاترین حجم کاری در شرکت برخوردار بوده و بهتر است که در نقطه ‎ای به فعالیت‎ های کاری خود خاتمه دهید. این امر باعث خواهد شد تا فرصت لازم را برای وقت گذاشتن در کنار خانواده خود داشته باشید. این امر کمک خواهد کد که زندگی شما صرفا به کار کردن خلاصه نشود. در این راستا فروش شرکت باعث خواهد شد تا با سرمایه ‎ای عظیم مواجه شوید که می ‎تواند صرف ایجاد زندگی رویایی و سفرهایی شود که تا به امروز، زمانی برای آنها نداشته ‎اید. در این راستا برای بازنشستگی سنی مشخص وجود نداشته و در صورت بروز یک بیماری که ادامه فعالیت را خطرناک کرده است، می ‎تواند به معنای بازنشستگی شما باشد. درواقع فراموش نکنید که هیچ چیز مهم‎تر از سلامتی شما نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: بهترین زمان برای فروش کسب و کار چه موقع است

2-از بین رفتن علاقه

این امر طبیعی است که پس از چندین سال فعالیت دیگر تمایلی به ادامه کار خود نداشته باشید. تحت این شرایط عملکرد شما روند نزولی پیدا خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است که قبل از واردشدن به یک بحران، اقدام به فروش کسب و کار خود کرده و با سرمایه آن، به فعالیتی بپردازید که کاملا مورد علاقه شما است. در این راستا کاهش علاقه شما می ‎تواند دلایلی اقتصادی نیز داشته باشد. برای مثال ضعیف شدن بازار و پیدا کردن یک حوزه جدید، می‎ تواند خود از دلایل بی ‎علاقگی شما باشد. درواقع تفاوتی ندارد که دلیل بی‎ علاقگی شما کدام گزینه است، بدون شک پس از رسیدن به این مرحله، فروش شرکت یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. با این حال در این تصمیم، بیش از حد عجول نیز نباشید. درواقع ممکن است یک دوره فعالیت فشرده، باعث خستگی شما باشد. به همین خاطر اگر پس از چند روز مسافرت و یا استراحت نیز احساس بی‎ علاقگی همچنان با شما باقی ماند، می ‎تواند تصمیم خود را نهایی کنید.

3-بروز مشکل با سایر افراد مهم شرکت

در نهایت این امر که با افراد مهم شرکت نظیر سرمایه گذارها مشکلاتی را پیدا کنید، شما وارد یک جنگ فرسایشی خواهید شد. تحت این شرایط محیط شرکت برای شما کاملا سمی بوده و بهتر است که به دنبال فعالیت در شرکتی دیگر باشید، با این حال این امر به معنای زودرنج بودن نیز نیست. درواقع شما قبل از هر تصمیمی، باید به خوبی فکر کرده و از افراد مختلف مشورت بگیرید. درواقع اولویت اول شما باید رفع مشکلات موجود باشد با این حال برخی از شرایط نیز از کنترل افراد خارج است.

بدون شک هر یک از این دلایل، برای فروش و یا کنار گذاشتن یک شرکت کاملا منطقی بوده و می ‎توانید نسبت به درست بودن آنها، اطمینان لازم را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید