پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

محتواهای ویدئویی در صدر علایق مخاطبین قرار دارد. تحت این شرایط سوال مهم این است که چگونه می توان در این زمینه کاملا موفق ظاهر شد. در این رابطه به بررسی توصیه های 12 نفر از بهترین کارشناس های حوزه تولید محتوا، خواهیم پرداخت.

1-نظم کاری داشته باشید (جردن کانراد)

راز تولید محتوای ویدئویی موفق

تولید محتوای ویدئویی می تواند به اقدامی کاملا زمان بر تبدیل شود. تحت این شرایط شما با یک مشکل بزرگ مواجه شده و این موضوع تمایل به ادامه فعالیت را کاهش خواهد داد. در این رابطه همکاری با تیم حرفه ای نیز ممکن است بیش از حد هزینه بر باشد و در بسیاری از شرایط، الزامی برای این اقدام وجود ندارد. درواقع شما نخستین چیزی که نیاز دارید، یک برنامه کاری منظم می باشد. در غیر این صورت فعالیت در این زمینه عملا غیرممکن خواهد شد.

مطلب مرتبط: تولید محتوای موفق با 6 کلید طلایی

2-از احساسات استفاده کنید (سید بلخی)

هیچ چیز بدتر از ویدئویی نخواهد بود که در آن رفتاری ربات گونه به چشم می خورد. در این رابطه بیان احساسات باعث خواهد شد تا ارتباط عمیق تری شکل گرفته و سطح کار شما افزایش پیدا کند. با این حال فراموش نکنید که در هر ویدئو تنها یک حس را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت تاثیر اقدام شما بیش از حد کاهش پیدا خواهد کرد.

3-مطابق خواست مخاطب اقدام کنید (ماریا تیموتی)

هر محتوایی برای تحت تاثیر قرار دادن جامعه هدف انجام می شود. به همین خاطر شایسته است تا اقدام شما مطابق خواست آنها باشد. برای آگاهی در این زمینه تحقیق و حتی پرسش مستقیم، دو راهکار اساسی شما خواهد بود. در داین رابطه فراموش نکنید که تحلیل اقدامات سایر برندها نیز اقدامی کاملا الزامی خواهد بود. این امر کمک خواهد کرد تا در نهایت به ایده ای جدیدتر دست پیدا کنید.

4-اجازه ندهید که مخاطب تنها بازدیدکننده محسوب شود (توماس گریفین)

شما باید به نحوی اقدام کنید که مخاطب مجبور به واکنش نشان دادن شود. برای مثال می توانید اقدام خود را به یک چالش و مسابقه تبدیل کرده و از مخاطبین نیز بخواهید تا مشابه این اقدام را انجام دهند. این امر باعث خواهد شد تا تعامل بسیار خوبی شکل گیرد. همچنین به لحن خود نیز توجه داشته باشید. درواقع این موضوع باید کاملا براساس سن و شیوه مکالمه منطقه موردنظر ما باشد. در این رابطه بدترین نوع، حالت اداری خواهد بود.

5-از اضافه کردن زیرنویس غافل نشوید (کریس کریستوف)

اضافه کردن زیرنویس باعث خواهد شد تا مخاطبین شما با محدودیتی مواجه نباشد. همچنین می توانید بهترین ویدئو های موجود به زبان های دیگر را نیز زیرنویس نموده و با این اقدام رضایت بیشتری را از مخاطبین خود به دست آورید.

6-استراتژی داشته باشید (بلر ویلیامز)

حتی ایجاد چشم نوازترین محتواها، بدون وجود یک استراتژی مشخص، بدون امکان رسیدن به بالاترین سطح نتایج خواهد بود. درواقع برندهایی که به این شیوه رفتار می کنند، نتایجی کاملا موقتی را تجربه خواهند کرد. در این رابطه قبل از اتخاذ تصمیم خود، لازم است تا تحقیقات لازم را انجام دهید.

7-از تیترهای دروغین استفاده نکنید (کلی ریچاردسون)

اگرچه استفاده از تیترهای بزرگ و جنجالی، در ظاهر ایده ای محسوب می شود که باعث خواهد شد تا نرخ بازدید ویدئو افزایش پیدا کند، با این حال توجه داشته باشید که این امر پس از مدتی باعث می شود تا اعتمادها به شما به صورت کامل از بین رفته و با ریزش شدید مخاطب مواجه شوید. به همین خاطر در کنار تلاش برای انتخاب تیتری جذاب، همواره به این نکته توجه داشته باشید که شما نباید به مخاطب خود دروغ بگویید. عدم رعایت این اصل تنها به این معنا است که شما برای مخاطب خود ارزشی را قائل نمی شوید.

8-از معجزه صدا غافل نشوید (زک بیندر)

یک ویدئوی صامت، بخش بزرگی از جذابیت خود را از دست خواهد داد. در این رابطه شما تنها نباید به صدای گوینده محدود باشید. درواقع انتخاب موسیقی درست و هماهنگ با محتوا، از جمله اقداماتی است که سطح ویدئو را وارد مرحله ای جدید خواهد نمود. همچنین شما باید به مناسب بودن کیفیت صدا نیز توجه داشته باشید. درواقع عدم تناسب میان صدای گوینده و موسیقی به کار رفته، مشکل بزرگ بسیاری از ویدئو ها محسوب می شود.

9-تنها به کیفیت توجه داشته باشید (جان ترنر)

اگرچه همواره با این توصیه مواجه می شوید که حجم کار خود را افزایش دهید، با این حال هیچ چیز مهم تر از کیفیت کار نخواهد بود. درواقع اگر سرعت بالاتر منجر به کاهش کیفیت می شود، ضروری است تا آن را کاهش دهید. این موضوع باعث می شود تا مخاطب همواره این اطمینان را داشته باشد که محتواهای شما ارزش مشاهده بسیار بالایی را داشته و تحت این شرایط حاضر به صبر کردن نیز خواهند بود.

10-واقعی باشید (کارل کانگور)

در جهان امروز ویرایش ویدئوها شامل اقدامات بسیار متنوعی شده است. برای مثال می توان رنگ و جزییات تصویر را تغییر داد. اگرچه با این اقدام جذابیت کار بیشتر می شود، با این حال توجه داشته باشید که خواست مخاطب از ویدئو های تجاری است که مطابق با واقعیت باشد. برای مثال اگر شما در زمینه تولید پوشاک فعالیت دارید، اگر در ویدئو اقدام به اصلاح رنگ و بهبود ظاهر یکی از تولیدات خود نمایید، این امر اگرچه ظاهر ویدئو کار را بهبود می دهد. با این حال واقعیت این است که شما در حال فریب مخاطب خود بوده و این مسئله در هنگام خرید، افشا خواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا تنها آن چیزی را نشان دهید که مطابق واقعیت بوده و در معرفی محصول، حقیقت را بیان نمایید.

11-حداقل سه دلیل قبل از شروع هر ویدئو داشته باشید (اندرو شراج)

قبل از آن که تصمیم به تولید یک ویدئو بگیرید، این سوال را از خود بپرسید که چه دلیل برای کار بر روی موضوع مدنظر شما وجود دارد؟ اگر برای این سوال به سه پاسخ منطقی دست نیافتید، توصیه می شود که ابدا این اقدام را انجام ندهید. با این حال ایده خود را در جایی مکتوب نمایید. درواقع ممکن است زمان مناسب فعالیت در آن حوزه، بعدها شکل گیرد.

مطلب مرتبط: تولید محتوای خوب چگونه اتفاق می افتد؟

12-واقع بین باشید (آدام مندلر)

توقعات بسیار بالا اتفاقی است که خصوصا برای تازه کارها رخ می دهد. درواقع آن ها تصور دارند که حتی نخستین اقدامات آنها با استقبالی بی نظیر مواجه شده و سریعا به سطح مورد نظر خود دست پیدا کنند. با این حال توجه داشته باشید که این موضوع یک انتظار غیرواقعی بوده و لازم است تا صبور باشید. درواقع اگر به شکلی حرفه ای اقدام نمایید، حتما به اهداف خود دست پیدا خواهید کرد. با این حال زمان رسیدن به آن ها را نمی توان به صورت مشخص تعیین نمود. تلاش در این رابطه تنها باعث ناامیدی شما از ادامه کار خواهد شد.

منبع : business2community
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/pz9B1Lag
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه