چهارشنبه, 23 بهمن 1398 - 11:06

وارن بافت افسانه ای در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده است که تمامی 31 نشریه تحت مالکیت خود را در ازای 140 میلیون دلار به شرکت lee enterprises فروخته است. درواقع به عقیده بهترین سرمایه گذار تاریخ، این شرکت ایده های مناسبی را برای مدیریت نشریات داشته و می تواند پیشرفت قابل توجهی را برای این صنعت به همراه داشته باشد. با این حال قرار است تا هلدینگ برکشایر هاتاوی که تحت مالکیت وارن بافت است، سرمایه گذاری بلندمدتی را در این شرکت داشته باشد. به همین خاطر نیز تمامی این هزینه به مرور زمان در همین شرکت صرف خواهد شد.

معامله 140 میلیون دلاری وارن بافت

با توجه به پیش بینی هایی که از میزان موفقیت و سود این شرکت شده است، این معامله را باید یک اقدام فوق العاده سودآور برای هر دو برند به حساب آورد تا یک بار دیگر وارن بافت 89 ساله توانایی فوق العاده خود در سرمایه گذاری را به رخ همگان بکشد. جالب است بدانید که پس از اعلام این خبر، سهام شرکت لی با رشدی 70درصدی مواجه شد که در تاریخ این شرکت بی سابقه محسوب می شود. نکته بسیار مهمی که در این معامله به چشم می خورد این است که وارن بافت به مانند سنت همیشگی خود، کسب و کارهایی را که با کاهش سود مواجه می شود، به فروش رسانده و مدیریت آن را به برندی دیگر که توانایی لازم برای تغییر اوضاع را دارد، می دهد.

با این حال این اقدام وی به معنای رهاکردن همه چیز نبوده و همواره شرکت خود را در سود آتی معامله های خود باقی نگه می دارد. این امر نکته آموزشی فوق العاده ای برای هر سرمایه گذار خواهد بود، با این حال این احتمال نیز وجود دارد که همه چیز متفاوت رقم بخورد. درواقع در تاریخ نمونه بسیاری از معامله هایی وجود دارد که با شکست مواجه شده است. به همین خاطر برای اطمینان از درستی این تصمیم، باید چند ماهی را صبر کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید