دوشنبه, 28 بهمن 1398 - 11:16

بازی های رایانه ای به یکی از صنعت های پرطرفدار و سودآور جهان تبدیل شده است. در این بین کنسول های بازی نقشی محوری را داشته و در رأس آنها سونی با عرضه پلی استیشن موفق شده است تا به عنوان انتخاب اول کاربران خود را مطرح سازد. بدون شک عرضه نسخه چهارم یک موفقیت تمام عیار بود. به همین خاطر انتظارات از سری پنجم بسیار بالا رفته است. پس از انتشار اخباری در رابطه با این محصول جدید، بسیاری از افراد از سرتاسر جهان بی صبرانه در انتظار معرفی آن بوده و پیگیر جدی اخبار هستند. با این حال کاربران چه انتظاراتی را از این محصول خواهند داشت؟ نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به علت شیوع ویروس مرگبار کرونا، ممکن است انتظارات برای این محصول، طولانی تر هم شود، با این حال در این مقاله قصد بررسی انتظاراتی را داریم که طی یک نظرسنجی از بیش از هزاران کاربر انجام شده است.

1-پشتیبانی از بازی های قدیمی

کاربران چه انتظاراتی از پلی استیشن 5 دارند

حس نوستالژی یکی از مواردی است که انتظار می رود که سونی در محصول جدید خود به آن توجه داشته باشد. این امر درست ضعفی بود که در نسخه چهارم دیده می-شد و این امر اعتراض هایی را به همراه داشت. درواقع این امر یک خواسته کاملا طبیعی محسوب می شود که افراد بازی های قدیمی را نیز بتوانند انجام دهند. به همین خاطر سونی باید برنامه ای برای پشتیبانی از تمامی این بازی ها را داشته باشد. با توجه به این امر که دسته های جدید با سری چهارم نیز سازگار است، احتمال می رود که این امر نشانه ای از رعایت این تقاضا باشد.

2-سرعت بالاتر

اگرچه سرعت بارگذاری بازی ها در سری چهارم پیشرفت چشمگیری را داشته است، با این حال هنوز هم از انتظارات کاربران پایین تر بود. به همین خاطر سری پنجم باید سرعتی فوق العاده بالا را داشته باشد تا صبر کردن برای به اجرا درآمدن بازی عملا بی معنا شود. درواقع انتظار کاربران این است که زمان روشن شدن تا به اجرا درآمدن یک بازی به زیر 20 ثانیه رسیده باشد.

مطلب مرتبط: بررسی شیوه کسب و کار کمپانی سونی

3-سازگاری بیشتر با بالاترین کیفیت نمایش

نکته منفی ای که در سری قبلی پلی استیشن به چشم می خورد این بوده است که با قرار دادن کیفیت بر روی 4K، بسیاری از بازی ها با تاری صفحه و کاهش سرعت بازی مواجه می شدند. به همین خاطر انتخاب بیشتر افراد کیفیت 1080 بوده است، با این حال در سری جدید ضروری است تا نمایش با کیفیت مذکور به بهترین شکل ممکن انجام شود.

4-حجم بالاتر هارد دیسک

بازی های جدید در سال گذشته به صورت میانگین بیش از 50 گیگ حجم را اشغال می کرد. بدون شک این مقدار برای موارد جدیدتر، افزایش خواهد داشت. این امر در حالی بوده است که فضای داخلی سری چهارم تنها می توانست پذیرای چند بازی محدود باشد. بدون شک این ضعف چندان مورد علاقه کاربران نبوده و ضروری است تا در سری پنجم در این زمینه شاهد پیشرفتی چشمگیر باشیم. درواقع دیگر نباید مجبور به پاک کردن بازی ها برای نصب موارد جدید باشیم.

5-افزایش عمر باتری دسته ها

ضعف بسیار بزرگ سری چهارم علی رغم کیفیت بالای دسته ها، عمر باتری به مراتب کمتر از انتظارات بوده است. این امر در حالی بود که رقیب قدیمی پلی استیشن با نام ایکس باکس در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و دسته هایی با عمر باتری بالا معرفی کرد. به همین خاطر نیز ضروری است تا عمر باتری و سرعت شارژ شدن دسته-ها افزایشی چشمگیر را پیدا کرده و حداقل به دو برابر تعداد ساعت فعلی (4ساعت) دست پیدا کند.

در نهایت پیش بینی می شود که در صورت رعایت این موارد در کنار معرفی بازی های متنوع و جذاب، پلی استیشن بتواند امسال عملکردی تاریخی را در زمینه میزان فروش داشته باشد و فاصله خود با سایر رقبا را افزایش دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید