چهارشنبه, 16 بهمن 1398 - 11:16

در بسیاری از مقالات پزشکی در رابطه با آسیب های خطرناک نشستن های طولانی صحبت شده است. درواقع این اقدام که در محیط های کاری بسیار رایج است، به سادگی می تواند سلامت شما را با تهدیدی جدی مواجه سازد. در راستای مقابله با این موضوع انواع راهکارها معرفی شده است که میزهای تردمیلی یکی از جالب ترین آنها محسوب می شود. در حال حاضر برندهایی نظیر گوگل از این فناوری استفاده می کنند، با این حال تا به امروز مورد توجه همگانی قرار نگرفته است. به همین خاطر در این مقاله قصد بررسی مزیت های فوق العاده استفاده از این نسل جدید از میزها را دارم که باعث شد تا شرکتی به مراتب بهتر را در اختیار داشته باشم.

1-افزایش خلاقیت

میزهای تردمیلی

هنگامی که تصمیم گرفتم تا در در شرکت خود از این نوع میزها استفاده کنم، با یک تحلیل ساده نکته ای بسیار جالب را متوجه شدم. میزان خلاقیت کارمندان به نسبت ماه های گذشته رشدی چشمگیر را پیدا کرده بود. همین امر نیز باعث شد تا به دنبال دلیل عملی این اتفاق باشم. نتایج آخرین تحقیقات حاکی از آن است که راه رفتن به بهبود بهتر عملکرد مغز کمک کرده و به همین خاطر است که بسیاری از افراد برای فکر کردن، پیاده روی را انتخاب می کنند. در این رابطه حتی استیو جابز نیز بارها به اهمیت پیاده روی برای بهبود عملکرد مغز اشاره کرده است، با این حال اگر بخواهید اجازه دهید تا کارمندان به صورت مکرر اقدام به پیاده روی کنند، بدون شک تمرکز آنها بر روی کار نابود شده و این امر به طولانی شدن انجام کارها منجر خواهد شد. به همین خاطر ایده میزهای تردمیلی، یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. درواقع با این وسیله، افراد در حین انجام کارهای خود، قادر به راه رفتن نیز خواهند بود، با این حال توجه داشته باشید که این میزها جایگزین موارد رایج نیست. درواقع نیازی به استفاده مداوم از آنها نیز وجود نداشته و این امر می تواند نتیجه عکس و خستگی بیش از حدی را به همراه داشته باشد. به همین خاطر ضروری است تا یک برنامه ریزی درست را برای مدت زمان استفاده از آن داشته باشید.

مطلب مرتبط: اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش ها را فراموش نکنید!

2-حفظ سلامتی

حداقل 45 دقیقه پیاده روی برای سلامت هر فردی کاملا ضروری است. در این رابطه این نوع از تردمیل ها می تواند کمک بسیار خوبی محسوب شود، با این حال توجه داشته باشید که سرعت تردمیل نباید به حدی باشد که افراد محکوم به استفاده از لباس ورزشی و تعرق شدید شوند. همچنین ابعاد تردمیل باید به نحوی باشد که به سادگی حتی در کوچک ترین دفاتر نیز قابل استفاده بوده و از قابلیت تا شدن برخوردار باشند. بدون شک به هر میزان که کارمندان از تناسب اندام بالاتری برخوردار باشند، احتمال ابتلا به بیماری نیز کاهش پیدا کرده که این امر به معنای کاهش نیاز به مرخصی خواهد بود. در نهایت این اقدام شما توجه به کارمندان را به اثبات رسانده و منجر به افزایش رضایت آنها خواهد شد، با این حال فراموش نکنید که شرایط سنی و بدنی افراد با یکدیگر متفاوت بوده و لازم است تا برای هر فرد با توجه به نظرات خودشان، برنامه ریزی جداگانه داشته باشید.

3-کاهش استرس

شاید عجیب به نظر برسد، با این حال راه رفتن یکی از راهکارهای کاملا موثر در زمینه کاهش استرس محسوب می شود. بدون شک حتی در بهترین شرکت ها نیز کارمندان در معرض انواع استرس ها قرار خواهند داشت. به همین خاطر وجود راهکاری برای رهایی از آنها کاملا ضروری خواهد بود. بدون شک راه رفتن همگام با انجام کارها نه تنها استرس افراد را با کاهشی جدی مواجه می سازد، بلکه فرصت را برای فکر کردن به موارد بیهوده نیز از میان خواهد برد.

در آخر فراموش نکنید که این میزها تنها برای کارمندان نبوده و با توجه به این امر که مدیر شرکت پرمشغله ترین فرد محسوب می شود، این امر باید برای شما نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با توجه به این موضوع که هنوز بسیاری از شرکت ها در این زمینه فعالیت های لازم را انجام نداده اند، می توانید از آن به عنوان یک مزیت رقابتی و اقدامی تبلیغاتی استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید