چهارشنبه, 25 دی 1398 - 12:16

اگرچه اچ تی سی در حال حاضر روزهای فاجعه باری را سپری می کند و بسیاری از تحلیل ها خبر از پایان کار آن در حوزه تولید گوشی های هوشمند می دهد، با این حال یوس مایترس که مدیر اجرایی سابق شرکت ORANGE بوده و اخیرا کنترل این شرکت را در دست گرفته است، در مصاحبه ای اعلام کرد که این شرکت حتما بار دیگر به جایگاه سابق خود باز می گردد. نباید فراموش کنید که این برند سازنده نخستین گوشی اندرویدی بوده و ایده چند دوربین اصلی، سال ها قبل در مدل M8 پیاده شده بود. درواقع سابقه درخشان این شرکت، باعث می شود تا از میان رفتن آن به نوعی نابودی تاریخچه گوشی های هوشمند باشد، با این حال آیا نجات آن عملی خواهد بود و یا صرفا یک وعده محسوب می شود؟

نکته نخستی که باعث شده است تا این برند موفق نشود تا در بازار در مقایسه با رقبای خود شانسی را داشته باشد، عدم پیگیری طرح های موفق است. برای مثال مدل M8 یکی از بهترین های بازار در زمان معرفی محسوب می شد، با این حال ضروری بود تا در سال آینده اقداماتی نظیر کم شدن ضخامت، کاهش حاشیه صفحه نمایش، افزایش عمر باتری، افزایش کیفیت دوربین و یا حتی تولید نخستین گوشی سه دوربینه (اقدامی که امسال اپل به وسیله آن بازار را به تسخیر خود درآورد) را در دستور کار خود قرار دهد. با این حال تنها به چند ارتقای کم اهمیت و تغییر کامل قسمت پشت این گوشی بسنده شد. بدون شک این امر دلیل کافی برای خرید یک محصول نخواهد بود.درواقع با مشاهده قسمت جلویی مدل M9 عملا تغییری مشاهده نخواهید کرد که این امر خود به معنای یک خودکشی محسوب می شد.همچنین این شرکت هیچ گاه از میان رده های خود حمایت کافی را انجام نداد.

بازگشت HTC

برای مثال سامسونگ همواره مدل به روز شده سری های سال گذشته خود را معرفی می کند با این حال اچ تی سی به صورت کامل به سراغ طرحی دیگر می رود. بدون شک اگر این شرکت بتواند طرح های محبوب خود را با بهبودهایی چشمگیر مواجه ساخته و روانه بازار کند، از یک حس نوستالژی استفاده خواهد کرد. درواقع اعتبار این شرکت هنوز هم از بسیاری از برندهای نوظهور بیشتر است. با توجه به این امر که اخیرا آمریکا با چین درگیری هایی را پیدا کرده و هوآوی با تحریم هایی مواجه است فضا برای شروع مجدد این شرکت کمی مهیا شده و این برند می تواند با جبران اشتباهات گذشته خود، بازگشتی رویایی را داشته باشد. درواقع برای نجات پیداکردن، نیاز به نوآوری کاملا جدید و منحصر به فرد مانند آنچه که برای مدل m8 اتفاق افتاد (معرفی نخستین گوشی با دو دوربین اصلی) نیاز است. همچنین همانطور که گفته شد، تمامی این ایده ها باید بر روی نمونه جدید طرح های موفق آن انجام شود.

مطلب مرتبط: HTC امتیاز استفاده از برند خود را واگذار می کند

برای مثال عنوان m8 سال 2020 می تواند یک گزینه بسیار جذاب محسوب شود. در نهایت باید توجه داشت که این شرکت برای بازگشت به جایگاه سابق خود، به یک برنامه مداوم پنج ساله نیاز دارد. در غیر این صورت همه تلاش ها بی نتیجه خواهد ماند. علی رغم تمامی پیشنهادات و گمانه زنی ها، این برند هنوز اقدامی جدی را انجام نداده است. به همین خاطر حتی ممکن است تمامی گفته ها به نتیجه نرسیده و همچنان روند فاجعه آمیز ادامه داشته باشد. به همین خاطر باید حداقل چهار ماه برای اطمینان از آینده این برند باسابقه صبر کنیم. فراموش نکنید که نوکیا هم که روزگاری قدرت اول صنعت تولید گوشی های تلفن همراه محسوب می شد، اکنون پس از یک دوره فاجعه بار به شرایط بهتری دست پیدا کرده است. به همین خاطر هیچ چیز را نباید غیرممکن تلقی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید