دوشنبه, 29 شهریور 1395 - 15:15

در پی وقوع انفجار ناگهانی در SpaceX در ماه جاری، ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت روزهای نسبتا آرامی را پشت سر گذاشته و از هرگونه اظهارنظر در رابطه با این حادثه خودداری کرده است. با این وجود مصاحبه ای در خصوص هوش مصنوعی و آینده آن که اخیرا از وی منتشر شده است ما را با افکار و نظرات این فرد برجسته در حوزه فناوری اطلاعات بیش از پیش آشنا کرد.

ماسک در سال های اخیر پیوسته درباره هوش مصنوعی و خطراتی که ممکن است توسعه و گسترش آن متوجه زندگی انسان کند به صورت علنی صحبت کرده است. این در حالی است که بسیاری ضمن شنیدن نظرات وی خطر هوش مصنوعی و نقش آن را آنطور که در فیلم های علمی- تخیلی برجسته جلوه داده می شود، جدی نمی دانند و معتقدند فاصله زیادی تا پررنگ شدن نقش هوش مصنوعی در زندگی انسان وجود دارد. با این وجود ایلان ماسک این بار از منظر متفاوتی به هوش مصنوعی و نقش آن در آینده پرداخته است.

ماسک در این رابطه می گوید: «به نظر من ما می توانیم در آینده به خوبی با هوش مصنوعی مرتبط شده و نسخه دیجیتالی خودمان را بسازیم. این موضوع سبب خواهد شد در آینده به یک انسان دیجیتالی هوشمند شده از طریق هوش مصنوعی بدل شویم.» مدیر اجرایی شرکت تسلا و بنیانگذار شرکت فضایی SpaceX در ادامه سخنان خود افزود: «چنانچه این موضوع صورت حقیقی به خود گرفته و همه بتوانند یک نسخه دیجیتالی از خودشان با استفاده از هوش مصنوعی داشته باشند در آن صورت قادر خواهیم بود مشکلات کنترل این فناوری را نیز به خوبی حل کنیم.» ماسک ادامه داد: «ما نباید به هیچ عنوان نگران کنترل امور توسط هوش مصنوعی باشیم، چراکه در واقع اجزای این هوش مصنوعی را در نهایت انسان ها تشکیل می دهند. این به عقیده من بهترین اتفاقی است که می تواند برای هوش مصنوعی در آینده رخ دهد.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی