شنبه, ۱۸ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۰ / Sat, 8 May(5) 2021 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۵۲۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۵ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۶۶۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد شاخص کل بازار بورس تهران

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۶۲ واحد افزایش به ۸۶ هزار و ۲۵۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۷۶ واحد افت به ۵۷ هزار و ۶۷۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز یک هزار و ۲۵۴ واحد افزایش به رقم ۳۵۵ هزار و ۶۱۷ واحد رسید، شاخص بازار اول ۵۵۴ واحد و شاخص بازار دوم ۲۹۱ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، ایران خودرو (خودرو) با ۱۴۵ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۳۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۰۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۵ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۷۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۰۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس(شبندر) با ۹۶ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۷۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شبندر) با ۶۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، مس شهید باهنر، سایپا، بانک پارسیان، بورس کالای ایران و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۷۹ میلیون و ۷۰۱ هزار برگه سهم به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۴ میلیون ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۹۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۱۰۲ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۵۷ هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/FUEz1gck
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه