پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از دنیای خودرو، بررسی وضعیت بازار خودرو از کم فروغ بودن معاملات در آن خبر می دهد و درعین حال با از رونق افتادن دلالی در این بخش، برخی خودروها با افت قیمت مواجه شده اند.

البته بهای انواع خودرو در بازار آزاد نسبت به کارخانه همچنان از اختلاف بالایی برخوردار است و همین امر به تعلل فروشندگان دامن می زند؛ چراکه امید دارند در روزهای آینده سودهای بیشتری از این ناحیه به جیب بزنند. اما به هر حال انعکاس اخبار پیرامون آزاد شدن واردات نیز تاثیر خود را به شکل مقطعی روی بازار می گذارد.

کم فروغ بودن معاملات در بازار خودرو / قیمت خودرو همچنان کاهشی

همچنین فعالان بازار معتقدند اگرچه واردات خودرو خارجی تا حدی سبب کاهش قیمت مدل های ایرانی می شود، اما درعین حال این موضوع به نوع واردات بستگی دارد. به نحوی که درصورت معقول بودن قیمت خودروهای وارداتی، با کاهش قیمت در بازار داخلی مواجه خواهیم شد؛ درغیر این صورت شاهد تاثیر خاصی در بازار نخواهیم بود. برخی فعالان این حوزه پیش بینی کرده اند اگر موضوع واردات خودرو به صورت جدی دنبال شود، بهای خودروهای خارجی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد و درحال حاضر بازار متاثر از اخبار آزادسازی واردات و تورم موجود است و احتمالا این روند در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

البته اگر برای تدوین آیین نامه واردات تعلل شود، ممکن است موج جدیدی از نوسان قیمتی را در اوایل تابستان شاهد باشیم. درنهایت فروشندگان و خریداران، هریک منتظرند نتیجه نهایی طرح واردات خودرو مشخص شود و این درحالی است که به رغم حضور فروشنده در بازار، خریدار چندانی وجود ندارد. به عقیده برخی کارشناسان بازار خودرو، در درجه نخست میزان عرضه و تقاضا قیمت خودرو را مشخص می کند.

اما شرایط ارزی کشور و نقدینگی سرگردان در دست مردم نیز به سهم خود به آشفتگی این بازار دامن می زند. البته براساس اخبار رسیده از سوی خودروسازان، گویا خودروهای ناقص نیز درحال تکمیل و عرضه به بازار هستند و این اقدام می تواند به خودی خود سبب کاهش نسبی قیمت ها  شود. بازار خودرو روز گذشته درمقایسه با روز پیش از آن با نوسانات بهای نه چندان گسترده ای همراه بود.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5dn2PHT6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه