یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، قیمت خودرو در حال حاضر تنها متاثر از نوسانات ارزی کشور است. تا زمانی که دلار به ثبات نرسد، بازار خودرو به همین روند فعلی خود، یعنی افزایش قیمت ها و تدوام رکود ادامه می دهد.

کاظم محمدی نیک خواه، کارشناس صنعت خودرو افزود: هرچند که دلار پس از سقف شکنی مجددا به کانال های قبلی بازگشت، اما این کاهش به حدی نبوده که بر قیمت ها در بازار خودرو تاثیر بگذارد. در نتیجه انتظار می رود قیمت دلار بیش از این ها کاهش یابد تا روند صعودی قیمت ها در بازار خودرو متوقف شود.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

چندی پیش نیز، امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز گفت: بازار خودرو تبدیل به یک بازار حساس شده است که به کوچک ترین محرکی واکنش نشان می دهد.

او افزود: در حال حاضر هیچ عاملی، مثل افزایش دلار وجود ندارد که بر قیمت ها تاثیر بگذارد. اما مشاهدات نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت روزانه در حال افزایش است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به تورم حداقل 40 درصدی کشور، پیش بینی می شود قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تا پایان سال حداقل 40 تا 50 درصد افزایش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما به نظر می رسد بازار خودروهای خارجی تا پایان سال تغییری نکند و به همین روند فعلی خود ادامه دهد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lYAg9BYp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه