چهارشنبه, 07 خرداد 1399 - 11:35

در جهان امروز حضور در شبکه های اجتماعی دیگر یک انتخاب نبوده و ضروری‎ترین اقدام در زمینه بازاریابی محسوب می شود، با این حال هنوز هم شاهد اشتباهات کاملا ابتدایی و در عین حال رایجی هستیم که عملا باید وجود داشته باشد. به همین خاطر صحبت در رابطه با این موضوع بسیار ضروری است. در این راستا به بررسی چهار اشتباه رایج در استفاده تجاری از شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت.

1-انتخاب شبکه اشتباه

اشتباه رایج استفاده تجاری شبکه های اجتماعی

نکته بسیار مهم این است که بهترین شبکه را در اولویت توجه خود قرار دهید. درواقع اگرچه بهتر است که حداقل در سه شبکه حضور داشته باشید، با این حال این امر یک واقعیت است که تمامی آنها به یک اندازه دارای اهمیت نبوده و لازم است تا دقت نظر کافی را داشته باشید. در این رابطه حتی اگر شبکه خود را انتخاب کرده اید، لازم است تا آن را مورد بررسی مجدد قرار داده و در صورت نیاز، اولویت های خود را تغییر دهید. در زمینه انتخاب شبکه، توجه به جامعه هدف مهم ترین معیار محسوب می شود.

2-عدم تداوم در اقدامات

این امر بسیار طبیعی است که همه ‏چیز مطابق انتظار شما جلو نرود، با این حال اگر اقدامات خود را متوقف کنید، بدون شک دیگر هیچ شانسی نخواهید داشت. در واقع شما به تداوم دادن اقدامات خود حتی در زمانی که همه چیز مطابق انتظار پیش نمی رود، نیاز خواهید داشت. همچنین فراموش نکنید که همواره می توان اقدامات جدیدی را در دستور کار خود قرار دهید تا وضعیت بهبود پیدا کند.

مطلب مرتبط: 4 اشتباه رایج در استفاده تجاری از شبکه های اجتماعی

3-عدم توجه به فرصت ها

یک رفتار ثابت و یکسان، بدترین اقدامی است که هر فرد می تواند انجام دهد. در این رابطه توجه داشته باشید که در هر شبکه همواره ترندهای جدید معرفی می شود که باعث خواهد شد تا تغییر در اقدامات امری الزامی باشد. تحت این شرایط اگر به آنها بی‏‎تفاوت باشید، طبیعی است که رشد چندانی را تجربه نکنید. همچنین بهتر است تا در ابتدا بر روی آماده‎سازی ذهن مخاطب از طریق تولید محتوای باکیفیت تمرکز کرده و پس از آن وارد مرحله فروش شوید.

4-عدم همکاری با حرفه ای ها

آیا شما هم به مانند بسیاری از افراد خودتان شخصا صفحه ایجادشده را مدیریت می کنید؟ درواقع واقعیت این است که بسیاری از افراد حتی تصاویر را نیز خودشان تهیه می کنند. این امر در حالی است که تولید محتوا، یک هنر محسوب شده و باید به موارد بسیاری توجه داشت. در این رابطه رعایت اصول سئو، تنها یک مورد ساده آن محسوب می شود. به همین خاطر الزامی است تا از فرد و یا افرادی حرفه ای در این زمینه کمک گرفته و با آنها همکاری داشته باشید.

در نهایت پس از برطرف کردن این چهار اشتباه فاجع ه‏بار، به توان لازم جهت انجام اقدامات حرفه ای دست پیدا خواهید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید