شنبه, 09 دی 1396 - 14:36

در حوزه بازاریابی توجه به سرویس های توسعه ایمیل مانند گوگل و یاهو از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از دلایل اصلی، فضای نسبتا خصوصی این سرویس هاست. در واقع ارسال ایمیل به مخاطب امکان گفت وگوی خصوصی صریح را فراهم می کند. البته با گذشت زمان شیوه های فعالیت در این حوزه بازاریابی توسعه یافته است. استفاده از نرم افزارها و افزونه های کمکی امروزه یکی از رایج ترین راهکارها در میان دست اندرکاران این حوزه محسوب می شود. در این مقاله چاد بروکس به عنوان سرپرست نویسندگان Business News Daily بررسی جامعی پیرامون برترین نرم افزارهای کمکی در زمینه بازاریابی ایمیل محور انجام داده است.

در این بررسی علاوه بر نرم افزارهای مشهور به نمونه های تازه کار و کمتر نام آشنا نیز توجه شده است. در واقع همه آنچه در پی انجامش بوده ام، داوری بی طرفانه محصولات مختلف است. برهمین اساس ابتدا فهرستی از 20 نرم افزار موجود گردآوری کردم. در واقع این نرم افزارها تنها نمونه های موجود هستند که از نظر امنیت و اعتبار توسعه دهندگان شان از سوی سازمان های مختلف تأیید شده اند.

پس از این مرحله به دنبال امتحان کیفیت فهرست رفتم. به عبارت دقیق، با مراجعه به سایت ها، فیلم های آموزشی و خودآموزهای متنوع نحوه عملکرد گزینه های لیست خود را سنجیدم. همچنین سطح قیمت هرکدام از گزینه ها را نیز مقایسه کردم. در واقع هزنیه خرید همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان کسب وکارهای کوچک است. محیط کاربری ساده نقش عمده ای در نظر نهایی این مقاله دارد.

منظور از سادگی محیط کاربری امکان استفاده از آن بدون نیاز به آموزش قبلی است. موارد جانبی از قبیل امکان استفاده در گوشی های هوشمند و مهم تر از همه سیستم پشتیبانی و رسیدگی به امور مشتریان منسجم و قوی از دیگر ملاک های داوری در بررسی محسوب می شود.

1AutomationWiz، بسته ای گران اما کامل

هر انتظاری که از یک سیستم یکپارچه بازاریابی ایمیلی دارید، در این نرم افزار گردآوری شده است. ایده اصلی ساخت چنین برنامه ای از سوی یکی از فعالان عرصه بازاریابی ارائه شده است. دغدغه و دشواری های استفاده از چند نرم افزار مختلف در کنار هم به منظور کسب خروجی دلخواه موجب شکل گیری ایده 1AutomationWiz شد.

امکان ارسال ایمیل های دسته جمعی، پاسخگویی خودکار به مشتریان با استفاده از تحلیل متن درخواست شان و در نهایت طبقه بندی هوشمند مخاطب ها از طریق همگام سازی با اکانت های مختلف تان از جمله برتری امکانات این نرم افزار به حساب می آید. سیستم قیمت گذاری این محصول اندکی متفاوت از سایر نمونه هاست. در صورت تمایل به خرید نرم افزار ماهانه 34دلار پرداخت خواهیم کرد. اگر نیاز به راهنمایی و پشتیبانی شرکت داشته باشیم، علاوه بر هزینه خرید اولیه با سه نوع هزینه اضافی نیز مواجه خواهیم بود.

در سطح مبتدی علاوه بر هزینه اولیه 39 دلار برای ارائه خدمات پشتیبانی گسترده دریافت خواهد شد. در سطح پایه 69دلار به منظور دریافت خدمات حرفه ای تر برای افراد ماهر ارائه می شود. در نهایت در سطح حرفه ای با فرض اینکه طرف مقابل یکی از بازاریاب های نسبتا آشنا به امور است، خدمات وسیع، سازمان یافته و مبتنی بر تحلیل کارشناسانه به خریدار عرضه خواهد شد.

پویایی و طراوت همراه با Active Campaign

این نرم افزار مانند نمونه قبلی خدمات گسترده ای را به صورت همزمان و یکجا به مخاطب عرضه می کند. سیستم پاسخگویی Active Campaign در صورت ناتوانی در تشخیص منظور مخاطب به طور مستقیم با شما تماس خواهد گرفت. این تماس شامل ارسال متن کامل مخاطب به همراه گزینه های از پیش طراحی شده است. در صورت انتخاب هرکدام از گزینه ها باتوجه به اطلاعاتی که از پیش در اختیار هوش مصنوعی Active Campaign قرار گرفته، پاسخ مناسب برای مخاطب ارسال خواهد شد.

مزیت اصلی این نرم افزار پشتیبانی از سایر پلتفرم های نوشتاری و طراحی است. در واقع امکان طراحی متن و تصویر در نرم افزارهایی نظیر Word یا فتوشاپ و انتقال شان به Active Campaign با یک Drag&Drop ساده وجود دارد.

از نظر سطح قیمت این نرم افزار گزینه تقریبا گرانی است. اشتراک ماهانه 80دلاری برای بسیاری از کسب وکارهای کوچک مطلوب نخواهد بود. با این حل امکان استفاده رایگان در مدت محدود (یک ماه) از برنامه های اصلی شرکت به منظور اثبات ارزش محصولش است.

Act-On، هوش مصنوعی را فراموش کنید

استفاده از سیستم هوش مصنوعی در بسیاری از کسب وکارها رایج شده است. براین اساس در بهترین حالت ترکیبی از پاسخ های مختلف به مخاطب ارائه می شود. ایده اصلی در طراحی نرم افزاری بدون استفاده از چنین هوش مصنوعی را باید در مشکلات این هوش جست وجو کرد. در واقع آنچه ما در مورد هوش مصنوعی می دانیم، تصویری بسیار ایده آل است. برهمین اساس Act-On با تکیه بر بازخورد بهتر هوش انسان سیستم خود را برپایه گزارش لحظه ای و آنلاین اوضاع بازاریابی ایمیلی خریداران محصولش استوار کرده است.

مزیت اصلی این محصول در کنار قیمت مناسب استفاده از نرم افزار داخلی طراحی قالب و متن ایمیل است. برهمین اساس دیگر نیازی به استفاده از قالب های دیگر نخواهد بود. البته باتوجه به نوپایی این نرم افزار، توسعه دهندگان همچنان امکان انتقال فایل از سایر پلتفرم های طراحی به Act-On را مدنظر قرار داده اند.

Admail، نرم افزاری بدون قالب

تا به اینجا تمام نرم افزارهایی که بررسی کردیم، مبتنی بر ساختار منسجمی بودند. با این حال Admail ساختار یگانه ای ندارد. برهمین اساس هم امکان استفاده از نرم افزار و هم سایت یا شبکه های اجتماعی برای مدیریت این سامانه وجود دارد. باید توجه داشت که این سیستم علاوه بر طراحی ایمیل های بازاریابی در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی نیز حرف هایی برای گفتن دارد.

برهمین اساس و باتوجه به کاربرد دوگانه Admail پرداخت هزینه 150دلاری به صورت ماهانه منطقی به نظر می رسد. در واقع از این مبلغ نیمی را برای مدیریت بازاریابی ایمیلی و نیم دیگر را به منظور دریافت خدمات شبکه های اجتماعی پرداخت خواهیم کرد. نکته مهم در این میان امکان خرید تفکیکی محصول است. به این ترتیب با پرداخت 75دلار امکان استفاده از سیستم بازاریابی و شبکه های اجتماعی امکان پذیر خواهد بود.

برخورداری از 300 قالب ایمیل به صورت پیش فرض یکی از مزیت های Admail به حساب می آید. در واقع این سیستم به دلیل وب محوری در تلاش برای کاهش نیاز کاربران به استفاده از نرم افزارهای طراحی گام برداشته است.

استودیوی اتمی، راهکار موفقیت در بازاریابی

Atomic Email Studio نام نرم افزار یکپارچه سازی است که چندسالی است در میان بهترین های حوزه بازاریابی قرار دارد. این نرم افزار به طور کامل از مرحله طراحی متن تا ویرایش و ارسال نهایی امکانات گسترده ای را در اختیار خریدار قرار می دهد. مزیت اصلی این سیستم یکپارچه، ارائه توصیه های کاربردی و در صورت نیاز تماس با کارشناسان در مراحل مختلف طراحی ایمیل است.

در بسیاری از موارد طراحی ایمیل تبلیغاتی برای صاحبان کسب وکار دشوار است. Atomic Email Studio به فکر این دسته از افراد نیز بوده و با هزینه ای اندک سفارش طراحی می پذیرد.

همانند Admail این نرم افزار نیز در مدیریت شبکه های اجتماعی ورود کرده است. برهمین اساس به هنگام طراحی ایمیل امکان انتخاب گزینه تغییر قالب و تبدیل نوشتار به متن مناسب برای بارگذاری در شبکه های اجتماعی وجود دارد.

بهترین انتخاب: Benchmark

پس از بررسی برترین نرم افزارهای فهرستم، حالا نوبت به معرفی بهترین گزینه می رسد. Benchmark تمام امکاناتی را که طراح های مبتدی و حرفه ای در زمینه طراحی محتوای بازاریابی ایمیل محور نیاز دارند، ارائه می کند. رابط کاربری این نرم افزار امکانات وسیع و پیچیده ای را در ظاهری ساده و روان نمایش می دهد. این نرم افزار نسخه ویژه ای برای گوشی های هوشمند نیز ارائه کرده است، به این ترتیب امکان مدیریت فرآیند بازاریابی تان از راه دور نیز فراهم خواهد بود.

بدون شک مزیت اصلی Benchmark هزینه فوق العاده پایین برای خریدار است. با پرداخت تنها 27دلار در ماه امکان استفاده از این مجموعه کاربردی را خواهیم داشت. این مبلغ بسیار کمتر از هزینه تمام گزینه های قبلی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید