پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

اغلب کسب و کارها تلاش برای جذب و استخدام نیروی کار حرفه ای با بودجه محدود را بیش از اندازه چالش برانگیز ارزیابی می کنند. بدون تردید هر برندی در تلاش برای همکاری با بهترین نیروی کار ممکن در بازار است، با این حال همیشه وضعیت آنطور که شما می خواهید، پیش نخواهد رفت. بودجه محدود امری رایج در میان بسیاری از کسب و کارها محسوب می شود. برخی از کارآفرینان در این شرایط به طور کامل قید همکاری با برترین استعدادها را می‎زنند. این امر شاید ساده ترین گزینه ممکن باشد، اما هرگز بهترین انتخاب نخواهد بود. 

هدف اصلی در این مقاله مرور برخی از شیوه ها برای تعامل و بهترین کارمندها در شرایط دست و پنجه نرم کردن با بودجه محدود است. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

چالش جذب بهترین کارمندان در شرایط مالی نامناسب

پیشنهاد تعطیلی های بدون حقوق فراوان

کارمندان دارای مهارت بسیار بالا تمایل بالایی برای استفاده از تعطیلات دارند. اگر این امر مدنظر کسب و کار شما باشد، امکان همکاری با آنها در شرایط مناسب را پیدا خواهید کرد. بدون تردید هیچ کس از تعطیلات زیاد در طول ماه متنفر نیست. مهمترین نکته در این میان تلاش برای متقاعدسازی کارمندان موردنظر برای استفاده از تعطیلات بدون حقوق است. شما به هر حال بودجه محدودی دارید و امکان پرداخت حقوق برای تعطیلات کارمندان تان را نخواهید داشت.

مطلب مرتبط: چالش استخدام کارمندان در کسب و کارهای نوپا

برجسته ساختن هدف برند

کارمندان حرفه ای بیش از آنکه به حقوق شان نگاه کنند، آینده کسب و کار و هدفش را مدنظر قرار می دهند. اگر شما در این میان توانایی تاثیرگذاری بر روی کارمندان حرفه ای از طریق اشاره به هدف کسب و کارتان را نداشته باشید، مشکلات بسیار زیادی پیش روی تان قرار خواهد گرفت بنابراین همیشه در جلسه های مصاحبه کاری با اشاره به موقعیت فعلی برند و آینده‎ای که برای آن ترسیم کرده اید، با کارمندان مذاکره کنید. در غیر این صورت هیچ شانسی برای جلب نظر آنها نخواهد داشت. 

تاکید بر روی اهمیت کار در تیم های کوچک

کارمندان حرفه ای به احتمال زیاد انتظار تشکیل تیم های بزرگ از سوی شما را دارند. این امر از نقطه نظر مالی برای شما چندان امکان پذیر نیست بنابراین باید به گونه ای متفاوت از مزیت های تیم های کاری کوچک بگویید در غیر این صورت در همان ابتدای تعامل با چنین افرادی دچار مشکلات عمیق خواهید شد. 

بسیاری از برندهای تازه تاسیس در زمینه جذب نیروهای ماهر در حوزه کسب و کار اقدام به بیان مزیت های گروه های کاری کوچک یا حتی کار انفرادی می کنند. نکته جالب اینکه چنین امری امکان جلب نظر کارمندان را به همراه دارد. پس اگر شما با بودجه های محدود در زمینه کسب و کار دست و پنجه نرم می کنید، باید از این شیوه به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید در غیر این صورت شانسی برای همکاری با بهترین کارمندان دنیا نخواهید داشت. 

بیان فرصت های تمرین و ارتقای مهارت

کسب و کارهای دارای بودجه محدود اگر توان پرداخت حقوق بالا به کارمندان برتر را ندارند، باید در عوض فرصت های کسب تجربه و مهارت ‎افزایی بالایی را تدارک ببینند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کارمندان دارد و آنها را به بهترین شکل ممکن برای کار با حقوق های کمتر از حد معمول راضی خواهند کرد. 

بدون شک وضعیت کسب و کار شما همیشه همراه با بودجه محدود نخواهد بود. بنابراین باید وعده هایی مبنی بر افزایش حقوق سریع پس از بهبود وضعیت مالی کسب و کارتان را دهید در غیر این صورت هرگز امکان همکاری با کارمندان ماهر را نخواهید داشت. 

پیشنهاد سهام شرکت

پیشنهاد سهام شرکت برای جبران کسری حقوق بهترین ایده ممکن محسوب می شود. شما با استفاده از چنین تکنیکی امکان همکاری با کارمندان ماهر بدون نیاز به پرداخت حقوق های بالا را خواهید داشت. البته این امر متضمن ارزیابی مثبت کارمندان موردنظر از آینده کسب و کارتان است. در غیر این صورت هیچ کس تمایلی به همکاری با یک برند بدون برنامه و چشم اندازی مثبت را نخواهد داشت. 

مطلب مرتبط: چگونه کارمندان مناسب برای کسب و کارمان انتخاب کنیم؟

اگر کارمندان شما سهامداران کسب و کارتان باشند، امکان مذاکره و جمع بندی امور با آنها بسیار ساده تر از سهامداران عادی خواهد بود بنابراین چنین گزینه ای از نظر سهولت مدیریت کسب و کار نیز برای شما بهتر خواهد بود. 

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/258zcCTF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه