سه شنبه, 17 دی 1398 - 11:20

یکی از سخت ترین لحظات برای هر فرد، افتتاح نخستین فروشگاه است، با این حال توجه داشته باشید که اگر دست و پای خود را گم کنید، بدون شک اتفاقی فاجعه بار رخ خواهد داد، با این حال چگونه می توان حجم استرس خود در این روز سرنوشت ساز را کاهش داد و کاملا آماده بود. بدون شک آگاهی نسبت به اقدامات ضروری، افراد را به آرامش مناسب رسانده و باعث می شود تا همه چیز مطابق انتظار شما جلو برود. در همین راستا به بررسی پنج اقدام ضروری خواهیم پرداخت.

1-حداقل یک ساعت قبل حضور پیدا کنید

اقدامات ضروری برای مراسم افتتاحیه

این امر به شما امکان بررسی مجدد همه چیز و یک تمرین کوتاه را خواهد داد. بدون شک هنگامی که عجله نداشته باشید، آرامش بیشتری را نیز احساس خواهید کرد، با این حال اگر نیاز به تمرین در این زمینه را احساس می کنید، بهتر است تا از چند روز قبل، همه چیز را تمرین کرده و با این اقدام خود را کاملا آماده سازید. در نهایت توجه داشته باشید که شما باید از نخستین روز فعالیت خود، پوشش خبری مناسبی را داشته باشید. به همین خاطر نیز با توجه به بودجه خود در این زمینه اقدام کرده و حتما از فیلم بردار و عکاسی حرفه ای استفاده کنید.

همچنین ضروری است تا برای روز نخست، از دوستان و اطرافیان خود نیز استفاده کرده و از مدت ها قبل، تبلیغات لازم را انجام داده باشید. حضور دوستان باعث خواهد شد تا بتوانید بر روی کمک آنها حساب کنید. بدون شک اطرافیان تا حد امکان همراه خود افراد دیگری را نیز می آورند. در نهایت فراموش نکنید که شما باید توجه ویژه ای را به تمامی افراد حاضر داشته باشید. به همین خاطر قدم زدن در میان افراد، امری کاملا ضروری محسوب می شود. فراموش نکنید که روز نخست باید با یک سورپرایز ویژه همراه باشد تا تجربه ای فوق العاده برای مخاطب شکل گیرد. برای مثال تخفیف های ویژه برای افرادی که نخستین خرید خود را انجام می دهند و یا یک قرعه کشی در همان روز، می تواند کاملا در این زمینه سودمند باشد. در نهایت فراموش نکنید که شما همواره فضا برای خلاقیت و نوآوری بیشتری را خواهید داشت. به همین خاطر خود را ابدا به این سطح محدود نکرده و برنامه های منحصر به فردی را نیز به اجرا درآورید.

مطلب مرتبط: برندسازی؛ شروع بازاریابی پیش از افتتاح استارتاپ

2-به راحتی افراد توجه داشته باشید

این امر که افراد زمان زیادی را برای پیدا کردن جای پارک مناسب صرف کنند، بدون شک روحیه آنها را تحت تاثیر منفی قرار خواهد داد. به همین خاطر شما باید برای مهمانان خود این مشکل را رفع کرده و با نزدیک ترین پارکینگ هماهنگی های لازم را داشته باشید. در نهایت وجود یک اپلیکیشن کمک خواهد کرد تا افراد بدون فوت وقت در زمان معین حضور به عمل رسانند. این امر ظاهری به روز نیز به شما خواهد بخشید. با این حال توجه داشته باشید که اپلیکیشن شما قبل از مراسم افتتاحیه باید تنها به عنوان یک یادآور زمان مراسم و راهنمای مسیر عمل کند. در غیر این صورت عملا 70درصد از جذابیت کار خود را نابود خواهید ساخت. وجود یک رویکرد خاص نیز باعث خواهد شد تا در مرکز توجهات قرار گیرید. برای مثال عدم استفاده از پلاستیک برای حفظ محیط زیست، به علت این امر که این دسته از مسائل در حال حاضر اهمیتی جهانی را پیدا کرده است، بدون شک باعث خواهد شد تا افراد و مراکز فعال در این زمینه نیز به صورت ارادی اقدام به تبلیغ شما کنند.

3-یک نقشه جایگزین داشته باشید

حتی در بهترین شرایط نیز این احتمال وجود دارد که همه چیز مطابق انتظار شما جلو نرود. به همین خاطر در صورت عدم وجود یک برنامه پشتیبان، با مشکلی جدی مواجه خواهید شد. برای مثال ممکن است برق منطقه قطع شود. تحت این شرایط اگر شما برنامه ای دیگر نداشته باشید، بدون شک جشن شما به صورت کامل نابود خواهد شد. به همین خاطر تمامی مشکلات احتمالی را یادداشت کرده و برای آن جایگزینی داشته باشید. به صورت مکرر مشاهده می شود که افرادی که بخشی از برنامه شما محسوب می شوند در آخرین دقایق قرار را برهم زده و عدم حضور خود را اعلام می کنند. با این حال اگر شما این امر را پیش بینی کرده باشید، بدون شک با مشکل مواجه خواهید شد. در نهایت فراموش نکنید که شما باید همه چیز را مخفی نگه دارید. این امر کمک خواهد کرد تا در صورت نیاز به تغییر، افراد تصور نکنند که شما آنها را فریب داده اید. روان شناس ها نیز در این رابطه عقیده دارند که مرموز بودن، خود به خوبی افراد را درگیر خواهد کرد. این امر درست اقدامی است که اپل همواره قبل از رونمایی از جدیدترین محصول خود انجام می دهد.

4-به ویژگی های جامعه هدف خود توجه داشته باشید

این امر بسیار رایج است که افراد برای برگزاری هرچه بهتر مراسم، نمونه های دیگر را مورد مشاهده قرار می دهند. اگرچه این اقدام را نمی توان مضر تلقی کرد، با این حال لازم است تا تفاوت افراد و فرهنگ ها را نیز مورد توجه قرار دهید. در غیر این صورت تمامی تلاش های شما بی نتیجه خواهد ماند. این امر خصوصا برای برندهای جهانی دارای اهمیت بالاتری است. علت این امر به این خاطر است که شما از یک کشور دیگر وارد این منطقه شده اید و این امر باعث خواهد شد تا در صورتی که به واسطه افرادی دیگر به آگاهی کامل دست پیدا نکرده باشید، ریسک بسیار بالایی را تجربه کنید. فراموش نکنید که لبخند یک معجزه محسوب می شود. به همین خاطر ضروری است تا از تمامی کارمندان خود بخواهید که لبخند به لب داشته و سریعا نیاز افراد را شناسایی و رفع کنند. در نهایت حضور حداقل یک فرد محبوب و مرتبط با حوزه کاری شما، به افزایش کیفیت افتتاحیه کمک خواهد کرد. برای مثال اگر یک فروشگاه پوشاک هستید، بدون شک حضور یک مدل معروف به مراتب بهتر از یک خواننده خواهد بود. این امر در حالی است که بیشتر برندها صرفا بر روی مطرح بودن فرد تاکید داشته و این امر خارج از اصول حرفه ای گری محسوب می شود.

مطلب مرتبط: سوالاتی که باید قبل از شروع کسب و کار از خودتان بپرسید

5-به تنها یک روز بسنده نکنید 

اگرچه نمی توان انتظار داشت که شما به عنوان یک برند نوپا، برای چند روز جشن بگیرید، با این حال نباید همه چیز را نیز به روز نخست محدود کنید. برای مثال تمامی برندها تخفیف های ویژه خود را حداقل برای یک هفته ادامه می دهند و یا تا مدتی برای تمامی افراد حاضر در جشن پیک رایگان را در نظر می گیرند. این امر کمک خواهد کرد تا شانس بالاتری را برای جذب افراد بیشتر داشته باشید و افراد را به بالاترین سطح از رضایت برسانید.

در نهایت فراموش نکنید که شما باید اطلاعات تمامی افراد را یادداشت کرده و از آن برای بهبود ارتباط خود استفاده کنید. این اقدامات به شما کمک خواهد کرد تا افتتاحیه ای حرفه ای و تاثیرگذار را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید