سه شنبه, 31 تیر 1399 - 11:00

یکی از مشکلات کاربران گوشی‎ های هوشمند در روزهای کرونایی این است که استفاده از ماسک باعث شده است تا نتوانند از قفل تشخیص چهره خود استفاده کنند. در این رابطه نیاز است که ماسک برداشته شود که اقدامی غیربهداشتی و خطرناک است. با توجه به این امر که کرونا حداقل تا 7 ماه آینده به صورت خود باقی خواهند ماند، رفع سریع این مشکل کاملا ضروری است.

ایده هنرمند آمریکایی رفع معضل قفل تشخیص چهره

در این رابطه اگرچه برندهای حوزه تکنولوژی اعلام کرده‎اند که به دنبال راهکاری برای رفع آن هستند، با این حال یک هنرمند آمریکایی با طرحی جالب این مشکل را به صورت کامل برطرف کرده است. درواقع ایده او این است که بخش پنهان شده صورت افراد بر روی ماسک چاپ شود. این امر نه‎ تنها باعث جذابیت بالاتر استفاده از ماسک ‎ها خواهد شد، بلکه دیگر هوش مصنوعی به راحتی می‏تواند چهره را تشخیص دهد. همین امر نیز باعث شده است تا ایده فوق ، مورد توجه جدی برندهای مختلف قرار گیرد. درواقع این موضوع به خوبی نشان می ‎دهد که همواره برای رفع مشکلات نباید به دنبال راهکاری پرهزینه باشیم. این طرح‎ ها جذابیت و ظرافت بسیار بالایی داشته و باعث شده است که حتی افرادی که از این قفل ها نیز استفاده نمی ‎کنند، به خرید آنها بپردازند. درواقع آنها کاملا شبیه به بخش‎ هایی هستند که در اثر پوشیدن ماسک، پنهان می‎ شود.

نکته جالب این است که طرح وی به حدی مورد استقبال قرار گرفته است که هم‎ اکنون از کشورهایی نظیر کره جنوبی، فرانسه و چین مشتریان بسیاری تصاویر خود را ارسال کرده و در صف خرید قرار دارند. به همین خاطر وی اعلام کرده است که برای پاسخگویی به این حجم از تقاضا، به حمایت نیاز داشته و ممکن است طی چند روز آینده، یکی از برندهای مطرح با وی وارد همکاری شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید