چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

توسعه کسب و کار هرگز کار ساده ای نیست. بسیاری از برندها در این مسیر با مشکلات عمده ای مواجه هستند. بنابراین اگر شما به دنبال ایجاد تغییراتی در وضعیت برندتان هستید، باید از همان گام اول تکنیک های حرفه ای را مد نظر قرار دهید. این امر به شما فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان می دهد. چنین توصیه هایی برای کسب و کارهای کوچک بیشتر از نمونه های بزرگ اهمیت دارد. بنابراین اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک یا تازه تاسیس هستید، توصیه های مورد بحث در این مقاله نقش مهمی برای بهبود وضعیت تان در تعامل با مشتریان خواهد داشت. 

بهبود تجربه مشتریان از برند اغلب اوقات یکی از نکات مهم در توسعه برند محسوب می شود. این امر در بیشتر مواقع در فهرست اولویت های کارآفرینان هیچ جای مشخصی ندارد. درست به همین خاطر فرآیند تاثیرگذاری بر روی مشتریان برای چنین برندهایی به شدت سخت و غیرممکن به نظر می رسد. اگر شما به دنبال تعامل بهینه با مشتریان تان هستید، باید پیش از هر نکته دیگری به دنبال تعامل با آنها براساس بهبود تجربه شان از برند باشید. در ادامه برخی از نکات مهم برای بهبود تجربه مشتریان از برند شما را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

ارزیابی فعالیت بخش خدمات مشتریان

ارائه خدمات حرفه ای به مشتریان همیشه ایده مهمی برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. در این میان برخی از برندها در زمینه ارائه خدمات موردنظر فقط به دنبال رفع تکلیف هستند. این امر شاید در نگاه نخست ایراد چندانی نداشته باشد، اما می تواند شما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه سازد. توصیه ما در این بخش ارزیابی مداوم فعالیت بخش خدمات مشتریان برای سنجش میزان رضایت مشتریان از آن است. اگر شما عملکرد خوبی در این رابطه داشته باشید، وضعیت تاثیرگذاری تان بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. 

مطلب مرتبط: پرسودترین کسب و کارهای کوچک در سال 2022

تجربه مشتریان از برند همیشه امر عجیب یا غیرعادی را شامل نمی شود. گاهی اوقات تجربه های ساده مانند تعامل با برند در قالب بخش خدمات مشتریان نیز بر روی تصمیم نهایی مشتریان تاثیر دارد. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مشتریان و جلب نظرشان به سوی کسب و کارتان هستید، باید همیشه ارزیابی کیفیت عملکرد بخش خدمات مشتریان را به یاد داشته باشید. این امر وضعیت شما را به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. 

اگر شما تیم خدمات مشتریان خوبی داشته باشید، وقت بسیار کمتری را صرف رفع مشکلات مشتریان کرده و فرصت بیشتری برای معرفی محصولات تان به آنها خواهید داشت. چنین امری در نهایت میزان فروش و بازگشت سرمایه تان را چند برابر خواهد کرد 

با توجه به نکاتی که گفته شد، اگر برند شما هم با مشکل نارضایتی شدید مشتریان رو به رو است، اولین گام باید بهبود کیفیت خدمات مشتریان باشد. این امر تجربه مشتریان از برند شما را به طور قابل ملاحظه ای بهینه سازی می کند. 

ارزیابی شیوه های پرداختی 

مشتریان در زمینه تعامل با برندها همیشه به دنبال ساده ترین راهکارها هستند. این امر از فرآیند خرید گرفته تا پرداخت هزینه را شامل می شود. بنابراین شما باید همیشه به دنبال ساده ترین راهکارهای ممکن برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باشید. 

تجربه مثبت مشتریان از یک برند همیشه در پیوند با سهولت پرداخت هزینه خرید و شیوه های متنوع آن است. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب تان کمک نماید. به این ترتیب شما هیچ مشکلی برای تعامل با مشتریان تان پیش رو نخواهید داشت. 

نکته ای که در این بخش باید مدنظر شما قرار گیرد، توجه به تنوع شیوه های پرداختی است. اگر شما فقط یک شیوه پرداختی برای برندتان در نظر بگیرید، به تدریج دامنه وسیعی از مشتریان تان را از دست خواهید داد. چنین نکته ای می تواند وضعیت شما را به طور قابل ملاحظه ای در بازار دشوار نماید. درست به همین خاطر باید ایده های تازه ای برای این بخش داشته باشید. پرداخت آنلاین یا حتی خرید اقساطی می تواند ایده های جذابی برای کسب و کار شما باشد. بنابراین همیشه نیم نگاهی به این بخش برای توسعه کسب و کارتان داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه تجربه مشتریان از برندتان را ارتقا دهید؟

برنامه ریزی پیش از موعد برای کمپین آنلاین

امروزه کمپین های آنلاین یک برند نقش مهمی در موفقیت آن ایفا می کند. بنابراین شما برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف تان باید همیشه برنامه ای برای طراحی کمپین های آنلاین داشته باشید. اگر در این میان پیش از موعد برنامه ها و ایده های کمپین تازه تان را طراحی کنید، کارتان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت ساده خواهد شد. این کار وضعیت برند شما را در مقایسه با دیگر رقبای تان به شدت جلو خواهد انداخت. 

منبع : customerthink
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4mQtFeDF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه