سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 - 10:28

اخیرا خبری از گوگل منتشر شده است که به سرعت به یکی از مطالب پرطرفدار در خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده و واکنش های مختلفی را به همراه داشته است. در این بین برخی از برندهای رقیب نیز این اقدام را به تمسخر گرفته اند. ماجرا آن است که گوگل به اشتباه 10 دستگاه گوشی پیکسل 4 را به ارزش بیش از 5000 دلار برای یکی از مشتریان ارسال کرده است. این امر در حالی است که وی تنها یک مورد به ارزش 500 دلار را خریداری کرده است.

اشتباه گوگل سوژه جدید شبکه اجتماعی

نکته جالب تر آن است که تیم پشتیبانی در ابتدا مسئله را به صورت کامل منکر شده و از فرد خریدار خواسته تا تصاویر محصول را برای آنها ارسال کند. این فرد برای نخستین بار خبر را در شبکه اجتماعی ردیت منتشر کرده که به سرعت در فضاهای دیگر دست به دست شد. در حال حاضر هنوز فرد مسئول این اتفاق معرفی نشده است. درواقع در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا باعث افزایش مصرف چشمگیر افراد از اینترنت شده و بسیاری از کارمندان از طریق دورکاری به فعالیت خود ادامه می دهند، بروز چنین اشتباهاتی را می توان طبیعی تلقی کرد، با این حال انتظارات از یکی از برترین برندهای حال حاضر جهان، دقت و سیستم نظارتی بالاتری است. حال باید دید که واکنش رسمی به این اتفاق چه خواهد بود. درواقع برطبق قوانین، خریدار می توانست به صورت قانونی تمامی 10 دستگاه را نگه دارد.

نکته جالب دیگر این است که پس از ارسال تصویر بسته ارسالی، تماس مجدد دو روز طول کشیده است و پس از آن این برند مدعی شده بود که تنها 9 دستگاه را ارسال کرده است که با بررسی های مجدد 10 عدد تایید شد. درواقع این اتفاق عجیب باعث شده است تا نظرات منفی بسیاری پیرامون گوگل شکل گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید