یکشنبه, ۳ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Sun, 23 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز
بهترین منابع جهت ارتقای هوش مالی

هوش مالی خود را چگونه افزایش دهیم؟

1 سال پیش ( 1399/5/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : ترنت هام  

در جهان امروز داشتن هوش مالی بسیار مهم است. درواقع تفاوتی ندارد که در چه حوزه‎ ای فعالیت دارید، بدون این دانش، کار بسیار سختی را در پیش خواهید داشت. این موضوع ابدا به IQ افراد ارتباط نداشته و کاملا یک مهارت اکتسابی محسوب می ‎شود. درواقع به صورت کلی همه ما از این هوش بهره‎ مند هستیم. با این حال عدم تقویت آن باعث خواهد شد تا در موقعیت ‎های مختلف، بهترین انتخاب را نداشته باشیم. در این راستا به بررسی کتاب‎ هایی خواهیم پرداخت که شما را برای رسیدن به این خواسته کمک خواهد نمود.

1-بهترین پیشنهاد برای رسیدن به هوش مالی
نویسنده: جو دومینگز و ویکی رابین

بهترین منابع ارتقای هوش مالی

این کتاب اولین منبع در زمینه هوش مالی بود که باعث شد تا زندگی من متحول شود. درواقع اگر می‎ خواهید که با انواع راهکارهایی که باعث خواهد شد تا با پول خود، بهترین انتخاب ‎ها را داشته و رفتارهایی را در خود تقویت کنید که به افزایش ثروت برای شما منجر می ‎شود، این منبع بهترین انتخاب بوده و به همین خاطر در صدر فهرست قرار گرفته است.

برای مثال در بخشی از این کتاب، به بررسی بهترین شغل پرداخته شده است. درواقع نکته ‎ای که بسیاری از افراد در این رابطه انجام می‎ دهند این است که تنها به درآمد توجه داشته و این امر مهم ‎ترین معیار آنها محسوب می ‎شود. این امر در حالی است که بزرگ‎ ترین معیار شما باید امکان پیشرفت در شغل باشد. همچنین مسائلی نظیر هزینه‎ های حمل و نقل ، ویژگی ‎های یک مدیر شرکت و اقداماتی که باید انجام دهید نیز کاملا ضروری و مهم است. همچنین این کتاب به خوبی کمک کرده است که نسبت به پولی که خرج می‎ کنید، دقت عمل بالاتری را داشته باشید. درواقع با راهکارهای این کتاب من در زمانی که تنها یک کارمند با حقوق کمی بودم، موفق شدم تا شرایط خوبی را رقم بزنم.

2-معجزه ایجاد بودجه
نویسنده: جسی میکائیل

آیا در زندگی خود بودجه‎ بندی درستی را دارید؟ درواقع نکته جالب این است که بیشتر افراد به این موضوع توجهی نداشته و تنها هزینه‎ های خود را مشخص می ‎کنند، با این حال بودجه ‎بندی، امری حیاتی محسوب شده و موفقیت آتی شما به آن وابسته است. برای مثال برای همه ما اتفاق افتاده است که با بروز یک مشکل، با سختی‎ های بسیاری مواجه شده ‎ایم. برای مثال بحران کرونا که تهدید بزرگ حال حاضر است را در نظر بگیرید. بدون شک برندها و افرادی که بودجه اضطراری داشته‎ اند، همچنان بدون مشکل به کار و زندگی خود ادامه می ‎دهند . با این حال بسیاری از برندها نیز به نابودی کشیده شده و شاهد ورشکستگی ‎های گسترده ‎ای بوده‎ ایم . علت اصلی بروز چنین اتفاقاتی، عدم بودجه ‎بندی درست است . درواقع حتی درصدی از افراد که در این زمینه فعالیت دارند نیز اشتباهات بزرگی را انجام می دهند. همین امر نیز باعث شده است تا نتوانند بهترین نتیجه را از اقدامات خود به دست آورند. در نهایت در این کتاب به بررسی وام ‎های مناسب پرداخته و باعث می ‎شود تا دچار موارد مضر نشوید.

3-مدیریت بدهی ‎ها

نویسنده: دیو رمزی

بدون شک هر فردی در زندگی خود تجربه انواع بدهی را داشته است. درواقع در شرایط حال حاضر نمی ‎توان بدون وام گرفتن به کار خود ادامه داد. فراموش نکنید که حتی برندهای مطرح جهان نیز در این رابطه اقدام کرده و هر ساله بدهی ‎هایی را دارند. تحت این شرایط سوال مهم این است که چگونه می ‎توان بدهی‎ های خود را مدیریت نمود. همچنین در این کتاب به بررسی راهکارهایی پرداخته شده است که از بیش از حد شدن آن جلوگیری کرده و نیاز افراد به این اقدام را کاهش می ‎دهد. در نهایت در این کتاب به بررسی قوانین پرداخته شده است تا افراد دیگر فریب نخورند.

مطلب مرتبط: اهمیت هوش مالی

4-میلیونر بعدی باشید

نویسنده: ویلیام دانکو و توماس استنلی

این کتاب به بررسی شیوه ‏های مختلف کسب ثروت پرداخته است که نتیجه مصاحبه با بیش هزاران نفر است. درواقع این امر طبیعی است که شما به افرادی میلیونر دسترسی نداشته باشید. با این حال این کتاب می ‎تواند به مانند پلی ارتباطی عمل کرده و پاسخگوی بسیاری از سوالات شما باشد. درواقع میلیونر شدن بیش از آنکه به شانس بستگی داشته باشد، نوعی مهارت و تکنیک محسوب شده و لازم است تا شایستگی لازم برای رسیدن به این سطح را در خود ایجاد کنید. برای مثال بدون مجموعه‎ای از عادهای مثبت، رسیدن به این سطح بسیار سخت خواهد بود. به همین خاطر دایره توصیه ‎های این کتاب، بسیار گسترده و جامع است.

5-عادت‎های اتمی

نویسنده: جیمز کلیر

کمتر کسی را می ‎توان پیدا کرد که این اثر ارزشمند را مطالعه نکرده باشد. درواقع همانطور که در بخش گذشته نیز عنوان شد، شما باید مجموعه‎ ای از عادت‏‎ های مثبت را در خود ایجاد کنید تا به سطح لازم برای ثروتمندشدن برسید. این کتاب به خوبی این موارد را معرفی می ‎کند و شما را برای رسیدن به آن، یاری خواهد نمود. همچنین این کتاب تلاش کرده است تا راهنمایی برای رها کردن عادت ‎های منفی نیز باشد. درواقع تا زمانی که عادت‎های مخرب خود را رها نکرده باشید، فضا برای ایجاد موارد جدید، مهیا نخواهد بود.

6-میلیونر خودکار

نویسنده: دیود باخ

آیا تصور شما این است که میلیونرها بیش از افراد دیگر جهان کار می‎ کنند و هر روز با سختی‎ های زیادی مواجه هستند؟ بدون شک پاسخ منفی بوده و آنها پس از مدتی به سطحی می ‎رسند که به نوعی کسب ثروت به صورت خودکار انجام می ‎شود. بدون شک هر فردی تمایل دارد تا به چنین سطحی دست پیدا کند. این کتاب تلاش کرده است تا شما را در موقعیتی قرار دهد که برای رسیدن به منابع درآمد بالا، نیاز به فعالیت 24 ساعته و تحمل سختی بیش از حد نداشته باشید. با عمل کردن به توصیه‎ های این کتاب، طی تنها سه سال وضعیت اقتصادی شما بهبودهای جدی را پیدا خواهد کرد.

7-اصول سرمایه گذاری موفق

نویسنده: تیلور لاریو، مل لینداور و مایکل لبوئف

اگر تصور می ‎کنید که سرمایه گذاری تنها به افراد ثروتمند اختصاص دارد، سخت در اشتباه هستید. درواقع افرادی نظیر وارن بافت که به عنوان نابغه قرن در عرصه سرمایه گذاری تلقی می‎ شود، در ابتدای جوانی وارد این حوزه شده و از مبالغ کم شروع کرده است. با این حال برای موفقیت در این عرصه شما باید قوانین کار را بدانید و نسبت به تکنیک‎ ها به آگاهی دست پیدا کنید. در غیر این صورت وارد بازی پرریسکی شده و احتمالا تمام ثروت خود را از دست خواهید داد. همچنین در این کتاب تلاش شده است تا برای گروه‎ های مختلف درآمدی، بهترین حوزه‎ ها برای سرمایه گذاری معرفی شود.

8-مرد وال استریت

نویسنده: برتون جی. مایکل

هر چیزی که باید در رابطه با سهام بدانید، در این کتاب وجود دارد. درواقع آگاهی نسبت به سهام ‎ها از اصول اولیه سرمایه‎ گذاری محسوب شده و می ‎تواند منجر به چند برابر شدن دارایی شما شود. همچنین این کتاب تلاش کرده است تا مقدمات حضور بدون خطر افراد را به بازار بورس، به وجود آورد.

9-هوش مالی برای کودکان و نوجوان ‎ها

با توجه به کم بودن دغدغه‎ های کودکان و نوجوان ‎ها، آنها بهتر از هر گروه دیگری می ‎توانند یادگیری داشته باشند. در این رابطه بسیاری از والدین نگران آینده فرزندان خود هستند. این کتاب تلاش کرده است تا مقدمات هوش مالی را به آنها آموزش دهد. متن روان در کنار تمرین‎ هایی که به بازی شباهت دارد، باعث محبوبیت بالای این اثر شده است. آمارها در این زمینه نشان می‏دهد افرادی که از سنین پایین آموزش مالی داشته ‎اند در زندگی خود موفق ‎تر ظاهر شده و این امر ضرورت خرید این کتاب را به خوبی نشان می ‎دهد.

10-بازنشستگی زودهنگام

نویسنده: لاند فیشر

در نهایت هر فردی باید به روزهای بازنشستگی خود توجه داشته باشد. درواقع این امر بسیار شایع است که افراد به دلیل عدم برنامه ‏ریزی درست، پس از بازنشستگی با بحران ‎های مالی جدی مواجه می ‎شوند. به همین خاطر بهتر است که از همین امروز برای این زمان آماده باشید. درواقع حتی با درآمد پایین نیز می‎ توان یک بازنشستگی خوبی را تجربه کرد. در نهایت در این کتاب به توصیه‏ هایی پرداخته شده است تا از این واقعیت جدید، بهترین استفاده را داشته باشید.

منبع : thesimpledollar
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/74VvoYSl
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه