پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

اگر خواهان شرکتی هستید که در آن جو سالم وجود داشته باشد، لازم است تا به مقوله آزادی بیان توجه نماید. در این زمینه چگونه می توان اطمینان داشت که در مکالمات کارمندان، این موضوع به خوبی جریان دارد؟ درواقع رعایت برخی از نکات باعث خواهد شد تا رسیدن به این هدف، به مراتب ساده تر شود. در ادامه 9 اصل برای افزایش آزادی بیان در شرکت را بررسی خواهیم کرد. 

چگونه آزادی بیان در شرکت را افزایش دهیم؟

1-بازخوردها را مورد توجه قرار دهید 

آیا نظر قبلی افراد همان چیزی است که در هنگام مکالمه بیان می کنند؟ در این زمینه نباید با سوال کردن مستقیم نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرد. درواقع لازم است تا به بازخوردها توجه داشته باشید. در این رابطه یکی از رایج ترین مصادیق عدم وجود آزادی بیان، در ارتباط کارمندان با مدیران مشهود است. در این زمینه توصیه می شود که از همکاران فرد موردنظر بخواهید تا نظر واقعی فرد را پیدا کنند. درواقع کارمندان معمولا نظرات اصلی خود را با دوستان خود به اشتراک می گذارند. با این حال باید این اطمینان را بدهید که این اطلاع رسانی، هیچ پیامد منفی را به همراه ندارد و اقدامی آزمایشی برای سنجش میزان آزادی بیان در شرکت است. در این زمینه پس از کسب نتایج، لازم است تا به دنبال دلایل عدم صداقت در مکالمات و راحتی در بیان نظرات باشید. 

مطلب مرتبط: چرا کارمندان به راحتی عقیده خود را ابراز نمی کنند

2-ارتباطات را گسترش دهید 

درواقع یکی از اشتباهات رایج مدیران این است که برای بهبود ارتباط کارمندان خود اقدامی را انجام نمی دهند. در این زمینه چه دلیلی وجود دارد که مدیریت به عنوان یک چهره ترسناک معرفی شود؟ بدون شک به هر میزان که ارتباط بالاتری وجود داشته باشد، افراد به درک بالاتری از یکدیگر دست پیدا خواهند کرد و دوستی ایجادشده باعث می شود تا بیان عقیده واقعی هم راحت تر شود. درواقع این امر که افراد بدانند همکاران آنها چه ویژگی های شخصیتی را دارند، باعث خواهد شد تا زمینه بسیاری از سوء تفاهمات از بین برود. در این زمینه فراموش نکنید که برای ایجاد یک جو درست، شما به عنوان مدیر شرکت باید پیشقدم باشید. درواقع هیچ تلاشی تا زمانی که خودتان آن را رعایت نکنید، نتیجه‎بخش نخواهد بود.

3-قوانین جدید داشته باشید 

این امر که کارمندان اطمینان داشته باشند نظرات آنها تاثیری در موقعیت شغلی نخواهد گذاشت و نقد کردن، اقدامی سودمند برای شرکت خواهد بود بدون شک در زمینه آزادی بیان تاثیر بسزایی را دارد و لازم است تا به آن توجه ویژه داشته باشید. همچنین باید آموزش های لازم را به تیم شرکت داشته باشید. درواقع لحن صحبت، بسیار مهم بوده و می تواند در واکنش افراد تاثیر بسزایی را داشته باشد. خوشبختانه امروزه شیوه های آموزشی بسیار متنوع شده و می توانید در این رابطه اقدامات خوبی را انجام دهید. 

4-اعتماد به نفس تیم خود را افزایش دهید 

این امر یک واقعیت است که در اکثر برندها، آزادی بیان به معنای واقعی آن وجود ندارد. به همین خاطر ممکن است به خاطر تجربیات قبلی، افراد اعتماد به نفس لازم برای چنین سطحی را نداشته باشند. تحت این شرایط کمک گرفتن از یک روان شناس کمک خواهد کرد تا شاهد سرعت بالاتر در این تغییر باشید. درواقع شما باید به دنبال سطحی باشید تا افراد نظر واقعی خود را در قالبی مودبانه و بدون ترس بیان کنند. در این زمینه حتی می توانید از پاداش به عنوان محرک استفاده کنید. برای مثال به بهترین نقدهای ماه، جایزه بدهید. این نکته را نیز فراموش نکنید که مرز مشخصی میان انتقاد سازنده و غر زدن وجود دارد. درواقع این حالت نه تنها نتایجی را به همراه ندارد، بلکه شادابی تیم شرکت را هم نابود خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: نحوه ارائه اصل مطلب به رئیس خود

5-شنونده خوبی باشید 

از دیگر مواردی که باید به آن توجه نمایید این است که شنونده خوبی باشید. درواقع این امر که به درستی بفهمید طرف مقابل در حال بیان چه موردی است، از مهارت های مهم محسوب می شود. در این زمینه افراد معمولا به دنبال پاسخ دادن سریع هستند که همه چیز را نابود خواهد کرد. در این زمینه لازم است تا این فرهنگ را در شرکت خود ایجاد نمایید که افراد در برابر گفته ها، شنونده خوبی باشند و نسبت به موارد بیان شده حداقل یک روز فکر کنند و برای پاسخ دادن عجله نداشته باشند. بدون شک انتقاد کردن امری خوشایند محسوب نمی شود و هر لحظه امکان واکنش احساسی وجود دارد. با این حال این مورد برای کسب و کار شما بسیار مهم بوده و لازم است تا تمرین ها لازم انجام شود. این امر که تیمی در اختیار داشته باشید که شنونده های خوبی هستند، بدون شک در سطح تیم تاثیر بسزایی را دارد. 

6-سرزنش کردن را فراموش کنید 

قضاوت کردن و سرزنش کردن از جمله موارد منفی محسوب می شود که باید سریعا کنار بگذارید. درواقع یک مکالمه باید پایانی داشته باشد و اگر بخواهید از آن در زمانی دیگر سوء استفاده کنید، بدون شک در کسب نتایج خود ناموفق خواهید بود. 

7-اتاق گفت و گو داشته باشید 

بدون شک صحبت کردن در جمع خصوصا انتقاد، اقدامی نادرست محسوب می شود. درواقع هیچ فردی تمایل ندارد که با یک جمله منفی در جمع مواجه شود. به همین خاطر لازم است تا اتاقی در شرکت وجود داشته باشد تا افراد بتوانند به صورت خصوصی گفت و گو نمایید. همچنین شما باید مرجع حل مشکلات باشید تا در صورتی که افراد در مکالمه های خود اختلاف نظر دارند، از توصیه های شما به عنوان یک قاضی استفاده کنند. 

8-سختگیری را کنار بگذارید

بدون شک یک تغییر بزرگ، اقدامی یک شبه نخواهد بود. به همین خاطر نیز لازم است تا صبر کافی داشته باشید. در این زمینه تنها کافی است که اطمینان حاصل کنید که تغییرات خوبی در حال رخ دادن است. در این زمینه وجود صندوق انتقادات و پیشنهادت در کنار وجود گروهی در شبکه های اجتماعی، کمک خواهد کرد تا افراد بتوانند راحت تر عقیده اصلی خود را بیان کنند. مزیت این اقدام این است که افراد می توانند پیام ها را در زمان مناسب مشاهده کنند. درواقع هنگامی که با حجم کاری بالایی مواجه باشید، طبیعی است که احتمال بروز یک واکنش احساسی نیز افزایش پیدا کند. 

مطلب مرتبط: چگونه نظرات و بازخوردتان را به طور حرفه ای در شرکت بیان کنید؟

9-از برندهای دیگر یاد بگیرید 

بدون شک شما به عنوان مدیر شرکت با مدیران مختلفی در ارتباط هستید. در این زمینه می توانید از تجربیات آنها استفاده کرده و الگوهای موفق آنها را در شرکت خود پیاده سازی نمایید. با این حال در صورت عدم وجود چنین افرادی، نباید ناامید شوید. درواقع مقالات علمی و مصاحبه های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای اتصال به مدیران موفق سراسر جهان، استفاده کرد. همچنین ممکن است در تیم شرکت افرادی وجود داشته باشند که خواهان همسو شدن با این تغییرات نیستند. تحت این شرایط شما باید آنها را کنار بگذارید. این موضوع باعث خواهد شد تا سایر افراد نیز بفهمند که آزادی بیان، یک ارزش بسیار مهم و معیار برای استخدام و حضور افراد در شرکت محسوب می شود. 

منبع : womenonbusiness
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mqtgZGXB
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه