شنبه, 29 شهریور 1399 - 13:30

اگرچه شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر به مهم ترین بستر در راستای اقدامات تجاری تبدیل شده است، با این حال توصیه ها در این زمینه بیش از حد کلی بوده و باید به این مورد توجه داشته باشید که حوزه کاری برندها و نوع محصول آنها، با یکدیگر تفاوت های چشمگیری را دارد. تحت این شرایط بهترین اقدام این است که به صورت تخصصی به هر یک از حوزه ها توجه داشته باشید. در این راستا یکی از مواردی که کمتر با استقبال لازم در این شبکه همراه شده است، محصولات لاکچری هستند. به همین خاطر در این مقاله آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. درواقع با رعایت چند اصل ساده، شما می توانید شانس موفقیت خود را چندین برابر نمایید.

1-بهترین تجهیزات را خریداری نمایید

اصول فروش محصولات لاکچری اینستاگرام

با توجه به این امر که شما یک برند گرانقیمت محسوب می شوید، بدون شک جامعه هدف شما افراد ثروتمند خواهند بود. تحت این شرایط ضروری است که کیفیت کار شما در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. برای مثال حتی یک نمونه عکس و یا فیلم ضعیف نیز بدون شک قابل قبول نخواهد بود. در این راستا توصیه ما این است که از تیمی حرفه ای استفاده نمایید. در این رابطه بسیار مهم است که این افراد، صاحب برند شخصی و شهرتی باشند. این امر ارزش کار شما را افزایش خواهد داد. درواقع به هر میزان که در این زمینه وسواس بالاتری را داشته باشید، اعتبار برند شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. تحت این شرایط فراموش نکنید که از آنها به عنوان ابزار تبلیغاتی خود استفاده نمایید. برای مثال می توانید صفحه شخصی عکس و فیلم بردار خود را تگ نمایید. این امر باعث می شود که طرفداران این افراد نیز به سمت شما متمایل شوند.

2-از اینفلوئنسرها و سلبریتی ها استفاده نمایید

به هر میزان که از افراد مشهور بیشتری استفاده نمایید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد، با این حال در این زمینه داشتن برنامه، رمز اصلی برای موفقیت محسوب می شود. در این راستا توصیه می شود که اولویت داشته باشید. همچنین لازم است تا برای همکاری خود، سناریو تعیین نمایید و این امر باعث می شود تا اقدام تبلیغاتی شما، به مراتب باورپذیرتر باشد. یکی از اقدامات بسیار خوب، قراردادهای طولانی مدت و تبدیل شدن به اسپانسر اصلی است. این امر باعث می شود تا نام و تصویر یک اینفلوئنسر یا سلبریتی، با نام برند شما پیوند خورده شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، تفاوت میان این دو گروه است. درواقع اینفلوئنسر به فردی اطلاق می شود که از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی، به شهرت رسیده است. با این حال سلبریتی، قبل از حضور در یک شبکه، کاملا مشهور بوده و دلیل آن نیز ارتباطی به اینترنت ندارد.

مطلب مرتبط: 21 راهکار افزایش شانس فروش محصول در اینستاگرام

3-به برندهای دیگر نگاهی بیندازید

شما باید تمامی برندهای لاکچری جهان را زیر ذره بین خود قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا از جدیدترین ایده ها، استفاده کرده و ضعف های موجود را شناسایی نمایید. در این راستا نظرسنجی از افراد نیز کاملا مهم خواهد بود. درواقع شما دیگر نباید به مانند برندهای رایج، نگاهی کلی را داشته باشید. با توجه به این امر که تعداد مشتریان شما کاملا محدود ولی کاملا توانا از نظر اقتصادی هستند، لازم است که حتی کوچک ترین خواسته تمامی افراد نیز مورد توجه جدی شما قرار گیرد. به همین خاطر به صورت مداوم از آنها سوال پرسیده و اطمینان حاصل نمایید که رضایت آنها جلب شده است.

4-بازنگری مداوم داشته باشید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که همواره فضا برای بهتر شدن وجود دارد. درواقع انتظارات از یک برند لاکچری این است که در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد. تحت این شرایط بسیار مهم است که به صورت مداوم، بازنگری نسبت به اقدامات خود داشته باشید. این امر کمک خواهد کرد تا روند رو به رشد شما، تضمین شده باشد. درواقع اگر این اقدام را اجام ندهید، پس از مدتی بیش از حد تکراری خواهید شد و ممکن است برخی از مسائلی که مورد توجه قرار گرفته نشده است، پس از مدتی به یک بحران تبدیل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید