دوشنبه, 05 خرداد 1399 - 14:01

بدون شک هر فردی تمایل دارد که از همان ابتدای شروع فعالیت خود در اینستاگرام، روند رو به رشد همیشگی را تجربه کند، با این حال اتخاذ روش های نادرست در نهایت باعث می شود تا آنها اقداماتی نظیر خرید فالوور را انجام دهند. با این حال واقعیت این است که هیچ نتیجه ای را از این اقدام خود به دست نیاورده و افزایش مخاطبان شما به معنای بالارفتن بازدیدها نخواهد بود. در این رابطه برخی از راهکارها وجود دارد که در عین سادگی، شانس موفقیت و بیشتر دید شدن شما را افزایش می دهد. در ادامه به بررسی آنها پرداخته و تنها کافی است که پس از اجرای تمامی آنها، آمار خود با ماه گذشته را مقایسه نمایید. درواقع این امر که یک مسیر درست را طی کنید، حتی اگر به بیش از یک سال زمان برای رسیدن به تعداد مخاطب مدنظر شما نیز منجر شود، با این حال بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

1-مزیت خود را بیابید

چالش کسب شهرت اینستاگرام

در هر شبکه اجتماعی شما باید یک حوزه را برای فعالیت خود داشته باشید. برای مثال برخی از افراد به تبلیغ برند خود پرداخته و برخی دیگر در یک زمینه تلاش می کنند تا به اینفلوئنسر تبدیل شوند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تفاوتی ندارد که چه حوزه هایی محبوبیت بالاتری را دارند، شما باید صرفا برطبق علاقه و استعداد خود رفتار کنید. همچنین تا زمانی که در حوزه مورد علاقه خود به مهارت لازم جهت جذب افراد دست پیدا نکرده-اید، بهتر است تا صرفا دست نگه دارید. در این رابطه هرچه حوزه مدنظر شما رقبای بیشتری را داشته باشد، نیاز به بهبود مهارت بیشتر خواهد بود.

مطلب مرتبط: کسب شهرت در فضای مجازی خود به خود اتفاق نمی افتد

2-حرفه ای‎ ترین بیو ممکن را ایجاد نمایید

بخش بیو نخستین چیزی است که مخاطب با آن مواجه خواهد شد. به همین خاطر بسیار مهم است که ضروری ترین اطلاعات را وارد نمایید. در این رابطه توضیح مختصری در رابطه با حوزه کاری خود و اهدافی که دارید، الزامی بوده و پس از آن باید پل های ارتباطی خود را ذکر کنید. در نهایت استفاده از یک جمله جذاب به عنوان شعار خود، می تواند به تکمیل شدن اقدامات کمک نماید. در این رابطه فراموش نکنید که صفحه شما باید حتما در حالت عمومی قرار داشته باشد. برای درک بهتر این موضوع، توجه به صفحات موفق سایر افراد، یک اقدام کاملا هوشمندانه می باشد.

3-بهترین هشتگ ها را انتخاب نمایید

هشتگ ها باعث خواهد شد تا محتواهای شما در دسته‎ بندی های گوناگون قرار گرفته و شانس دیده شدن شما نیز افزایش پیدا کند، با این حال بسیار مهم است که از بهترین موارد مرتبط با موضوع محتوای خود استفاده نمایید. در این رابطه توجه به صفحات مطرح، در پیدا کردن موارد کاملا الزامی خواهد بود. در این رابطه سایت all-hashtag نیز فهرست کاملی محسوب می شود.

4-فراخوان عمل(CTA) داشته باشید

این امر که مخاطب صرفا مشاهده‎کننده اقدامات شما باشد، باعث خواهد شد تا پس از مدتی احتمال ریزش مخاطب وجود داشته باشد. به همین خاطر ضروری است تا آنها را با خود دیگر نمایید. درواقع ماهیت شبکه اجتماعی برای ارتباط دوطرفه است. در این رابطه استراتژی فراخوان عمل یک اقدام کاملا مناسب محسوب می شود. برای این موضوع تنها کافی است تا در پایان محتوای خود، نظر مخاطبان را جویا شوید. این امر باعث می شود تا آنها نسبت به اقدام شما واکنش نشان داده و ارتباطی درست شکل گیرد. برطبق آمارها افراد هنگامی که توجه مدیر یک برند را حس نمایند، میزان وفاداری آنها افزایش پیدا کرده و همچنین این امر خود اقدامی مهم در زمینه افزایش تعداد دنبال‎کننده محسوب می شود. توصیه پایانی این است که اقدام مذکور را تنها برای مدت زمانی مشخص تصور نکرده و همواره آن را به اجرا درآورید.

5-اعتبار و تنوع را مورد توجه قرار دهید

مطالبی که به اشتراک می گذارید باید اعتبار بالایی را داشته و قابل اعتماد باشند. در غیر این صورت تنها نتایج موقتی را به دست خواهید آورد. همچنین شما باید به تنوع بالای کار خود توجه داشته باشید. برای مثال می توانید یک هایلایت استوری را به تصاویر خود و نمایش پشت صحنه اقدامات اختصاص دهید. این موارد باعث می شود تا مخاطب همواره با یک چیز جدید مواجه شده و روزمرگی از بین برود. در نهایت تلاش کنید تا به سبک خاص خود در متن، تصویر و فیلم-ها دست پیدا کنید.

6-تصاویر حرفه ای تهیه نمایید

در اینستاگرام نخستین چیزی که از محتوای شما مشاهده خواهد شد، تصاویر است. به همین خاطر ضروری است تا در این رابطه کاملا حرفه ای رفتار کنید و می توانید با بهترین گزینه ها به صورت دائم و یا پروژه-ای همکاری داشته باشید. درواقع با توجه به این امر که اینستاگرام شبکه ای مبتنی بر ارسال عکس است، اگر در این زمینه قدرت تسخیر چشم ها را نداشته باشید، شانس موفقیت شما بسیار کم خواهد شد. با این حال با یک دوربین مناسب و ذوق هنری در کنار آشنایی با اپلیکیشن های ویرایش نظیر لایت روم و وسکو، خودتان نیز می توانید تصاویر مناسبی را تهیه کنید. در آخر آمارها حاکی از آن است که تصاویری که حداقل یک فرد در آن حضور دارد در حدود 40درصد بیشتر با استقبال مواجه می شوند.

6-با اینفلوئنسرها همکاری داشته باشید

در این رابطه بهتر است تا در ابتدا میکرواینفلوئنسرها را مورد توجه قرار دهید. علت این امر به این خاطر است که این افراد به علت تمایل برای کسب مخاطب بیشتر، بدون دریافت هزینه با شما همکاری کرده و این امر باعث می شود تا شما نیز رشد سریع تری را داشته باشید. پس از رسیدن به تعداد مشخصی دنبال کننده، زمینه برای همکاری با اینفلوئنسرها نیز مهیا خواهد شد. با این حال اگر بودجه لازم را دارید، می توانید از همان ابتدا بهترین اینفلوئنسرها را انتخاب کرده و با این اقدام بدون شک رشد سریع تری را نیز تجربه خواهید کرد. به صورت کلی شما باید به دنبال همکاری مداوم با افرادی باشید که می تواند به بهتر دیده شدن شما کمک کنند.

7-تعامل خود با مخاطبان را افزایش دهید

ایجاد انواع چالش ها و مسابقات، افزایش عداد لایو ها و ارتباط بیشتر حتی خارج از محیط اینترنت باعث خواهد شد تا مخاطبین شما رضایت بالاتری را پیدا کرده و شما را به سایرین معرفی نمایند. در این رابطه هر فرد می تواند برطبق میزان خلاقیت خود اقدام کند. در این رابطه از آموزش موارد کاربردی و جذاب نیز غافل نشوید

8-فعالیت خود را در بخش استوری افزایش دهید

شما در روز باید حداقل یک استوری داشته باشید. همچنین می توانید از این بخش برای تبلیغ پست جدید خود نیز استفاده نمایید. درواقع استوری ها سریع تر دیده شده و این امر باعث می شود تا تعداد لایک ها نیز افزایش پیدا کند. همچنین ضروری است تا در کار خود برطبق یک برنامه زمانی رفتار کرده و نظم کاری داشته باشید.

مطلب مرتبط: تکنیک های کسب شهرت برای کمپین بازاریابی

9-از قابلیت تگ به بهترین شکل استفاده نمایید

نمایش مکانی که عکس و یا فیلم تهیه شده است در کنار تگ کردن پیج های مرتبط می-تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد. در این رابطه فراموش نکنید که بسیاری از صفحات مطرح، تنها اقدامات سایر افراد را بازنشر می کنند. به همین خاطر تگ کردن آنها باعث می شود تا محتواهای شما در صفحات دیگر نیز مشاهده شده و در نهایت تعداد دنبال‏کنندگان شما افزایش پیدا کند.

در آخر توجه داشته باشید که این موارد بهترین اقدامات برای شروع کار شما محسوب شده و پس از مدتی می توانید راهکارهای پیچیده تر و پرهزینه تر را نیز مورد استفاده قرار دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید