سه شنبه, 31 تیر 1399 - 06:37

صورت های مالی سال 1398 به تصویب سهامداران رسید

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بانک پاسارگاد در سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1398، روز سه‎شنبه 31 تیرماه در محل ساختمان مرکزی بانک پاسارگاد برگزار شد.

به گزارش «فرصت امروز»، در این مجمع که با حضور بیش از 68 درصد از سهامداران به صورت حضوری و بیش از 500 نفر از سهامداران به صورت مجازی برگزار شد، دکتر مجید قاسمی به عنوان رئیس جلسه، صادقی مقدم و علی اکبر امین تفرشی به عنوان اعضای هیأت رئیسه و صدیقه نعیمیان به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند. در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد بانک پاسارگاد به طور شفاف و کامل، به سؤالات سهامداران نیز پاسخ داده شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه فوق العاده بانک  پاسارگاد برگزار شد

رشد 36.53 درصدی در میزان سپرده های بانک پاسارگاد نسبت به سال 1397، رشد تسهیلات اعطایی توسط بانک به میزان 29.06 درصد نسبت به سال 1397، کاهش میزان ذخیره مطالبات مشکوک الوصول نسبت به سال مالی گذشته، رشد دارایی های بانک به میزان 32.07 درصد نسبت به سال 1397، افزایش 29 درصدی در میزان سود خالص بانک نسبت به سال مالی گذشته، رشد چشمگیر در فعالیت های ارزی و بین المللی بانک پاسارگاد علی رغم وجود مشکلات در حوزه مبادلات ارزی، ارتقای خدمات بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد و انجام بیش از 96 درصد از تراکنش ها توسط مشتریان به صورت غیرحضوری و... از موارد مطرح‎شده درخصوص عملکرد بانک پاسارگاد در سال 1398 بود.

در ادامه این مجمع ضمن تصویب صورت های مالی بانک پاسارگاد و معاملات مشمول ماده 129 قانون تجارت توسط سهامداران، مبلغ 50 ریال به عنوان سود نقدی تصویب شد که پس از مهرماه سال جاری قابل پرداخت خواهد بود. لازم به ذکر است که بانک پاسارگاد مبلغ ۴۹۱ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است که پس از کسر ۱۵درصد از آن بابت اندوخته قانونی، ۵درصد به عنوان اندوخته احتیاطی و ۲۶۷ ریال به عنوان سود تسعیر ارز، در نهایت ۱۰درصد از سود باقی مانده معادل ۵۰ ریال به ازای هر سهم تقسیم شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه فوق العاده بانک  پاسارگاد برگزار شد

همچنین با رأی سهامداران مؤسسه حسابرسی دایارهیافت به عنوان بازرس اصلی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی بانک پاسارگاد تعیین شدند.

براساس این گزارش، در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک پاسارگاد نیز درخصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته تصمیم گیری شد. در این راستا افزایش سرمایه از محل اندوخته تسعیر ارز طی یک مرحله عملیاتی خواهد شد و سرمایه بانک از ۵۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به ۶۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال به میزان 30درصد (معادل 3 سهم جایزه به ازای هر10 سهم) افزایش یافت. این افزایش سرمایه در راستای بهبود نسبت کفایت سرمایه و افزایش سقف اعطای تسهیلات است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید