سه شنبه, ۲۴ فروردین(۱) ۱۴۰۰ / Tue, 13 Apr(4) 2021 /
           
فرصت امروز

مدیر اینستاگرام ضمن اعتراف این نکته که پنهان کردن آمار لایک ها ایده ای تفرقه آمیز است، گفت که این ایده کنار گذاشته نخواهد شد.

به گزارش دیجیاتو، هفته گذشته برخی کاربران اینستاگرام متوجه پنهان شدن آمار لایک در برخی پست ها شدند که کمی بعد مشخص شد باگ بوده و اینستاگرام آن را برطرف کرده است. این اتفاق سبب شد تا موضوع پنهان شدن لایک ها از پست های اینستاگرام دوباره داغ شده و برخی از کاربران، به خصوص اینفلوئنسرها و کاربرانی که درآمدشان به لایک وابسته است، نگران شوند.

اعتراف مدیر اینستاگرام پنهان کردن لایک ها ایده ای تفرقه آمیز است

حال، «آدام موسری» (Adam Mosseri)، مدیر اینستاگرام با انتشار ویدئویی کوتاه در توییتر اعتراف کرد که پنهان کردن آمار لایک ها ایده ای تفرقه آمیز (Polarizing) است. او ضمن اشاره به باگ هفته قبل و معذرت خواهی از کاربران، گفت که اینستاگرام به دنبال راهکاری است تا این قابلیت را برای کاربرانی که آن را مفید می دانند فعال کند.

اینستاگرام از اوایل سال ۲۰۱۹ در حال آزمایش قابلیت خصوصی کردن تعداد لایک هاست و معتقد است این کار سبب تمرکز بیشتر دنبال کنندگان روی محتوا و کیفیت آن خواهد شد و از تحت تأثیر قرار گرفتن آنها توسط تعداد لایک ها جلوگیری می کند. موسری نیز اواخر سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای با خبرگزاری CNBC گفت: «می خواهیم کاربران کمتر نگران تعداد لایک ها باشند و زمان بیشتری را صرف برقراری ارتباط با عزیزان خود کنند.»

با وجودی که پنهان شدن لایک های کاربران اتفاقی تصادفی اعلام شده، اینستاگرام به طور واضح می گوید که این قابلیت کنار گذاشته نخواهد شد و در اختیار کاربرانی قرار خواهد گرفت که آن را مفید می دانند. این قابلیت به خصوص برای پروفایل های کوچک مناسب خواهد بود که عدم معروفیت به دغدغه فکری آنها تبدیل شده است.

براساس تحقیق انجام شده توسط جامعه سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا (RSPH)، اینستاگرام بدترین پلتفرم اجتماعی برای سلامت روان و تندرستی لقب گرفته و اسنپ چت و فیس بوک آن را تعقیب می کنند.

البته نباید فراموش کرد که اینستاگرام به یک فضای رقابتی بسیار شدید به خصوص برای تولیدکنندگان محتوا تبدیل شده که «عیار کسب و کارشان» توسط برندها از روی میزان درگیری با دنبال کنندگان (بخوانید آمار لایک و بازدید) سنجیده می شود بنابراین پنهان کردن آمار لایک ها می تواند به آنها ضربه زده و روی محبوبیت شان تأثیر منفی بگذارد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/YzWvG2Gy
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه