یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 - 13:06

امروزه سهولت انتقال فایل، حفظ امنیت و دسترسی به فضای لازم به یکی از دغدغه های تمامی شرکت ها تبدیل شده است. در این رابطه فضاهای ابری راهکار بسیار خوبی محسوب شده و کمک می کند تا تمامی این مشکلات، برطرف شود. با این حال سوال اصلی این است که سرویس ها در این زمینه کدامند؟ در این مقاله به بررسی 22 مورد منتخب آنها خواهیم پرداخت.

1-DropBox

بهترین سرویس فضای ابری

این برند را باید نخستین شرکت در زمینه ارائه خدمات ابری به حساب آورد. آن ها 2 گیگابایت فضای رایگان را در اختیار تمامی افراد قرار می دهند. با این حال می توانید با معرفی این محصول به دوستان خود آن را تا 16 گیگابایت افزایش دهید. امکان بازیابی فایل های پاک شده، از دیگر امکانات آن محسوب می شود. قیمت آن نیز از 13 دلار حق اشتراک ماهانه شروع می شود. همچنین امکان استفاده آزمایشی به مدت 30 روز نیز وجود دارد.

2-Google Drive

گوگل درایو به صورت پیشفرض بر روی تمامی تلفن های همراه اندرویدی نصب بوده این امر باعث شده است تا به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل شود. همچنین هماهنگی بالای آن با سایر برنامه های گوگل، از دیگر مزیت ها محسوب می شود. امنیت مهم ترین مسئله ای است که گوگل به آن توجه داشته و انواع روش ها را برای حفظ اطلاعات شما انجام می‎دهد. در ابتدا به 15 گیگابایت فضای رایگان دسترسی خواهید داشت و برای حق اشتراک ماهانه، 10 دلار هزینه نیاز است، با این حال حجمی که در اختیار شما قرار می گیرد، فوق‎العاده بوده و به یک ترابایت می رسد.

3-Box

این سرویس به شما 10 گیگابایت فضای رایگان خواهد داد. با این حال پس از خرید حق اشتراک این حجم به 100 گیگ افزایش پیدا می کند. قیمت آن نیز برای هر ماه 10 دلار است. با این حال پیشنهادهای ویژه آن بسیار جذاب است. برای مثال شما می توانید با سه خرید، به جای پرداخت 30 دلار، تنها با 15 دلار این امکان را برای دو نفر دیگر نیز فراهم آورید.

مطلب مرتبط: رشد تجارت الکترونیک و محاسبات ابری

4-Mega

این سرویس حجم رایگان بسیار بالای 50 گیگابایتی را ارائه می دهد. پس از حق اشتراک نیز این حجم به 200 گیگابایت ماهانه افزایش پیدا می کند که هزینه بسیار پایین 5 دلاری را دارد. اگرچه این موضوع باعث شده است تا بسیاری نسبت به سوءاستفاده از اطلاعات خود شک داشته باشند، بااین حال این شرکت تمامی گواهی نامه‎های لازم را دریافت کرده و می‎توان تنها دلیل قیمت پایین تر آن در مقایسه با سایر رقبا را یک سیاست بازاریابی جهت افزایش حجم مشتریان دانست. این امر درست اقدامی است که برند هوآوی به کمک آن موفق شد تا در بازار به شدت رقابتی تولید گوشی تلفن همراه، به موفقیت فراتر از حد تصوری دست پیدا کند.

5-OneDrive

سرویس ابری مایکروسافت نیز یکی از بهترین ها محسوب می شود. این برنامه به صورت پیشفرض در ویندوز وجود داشته ولی حجم پایه آن تنها گیگابایت است. با خرید حق اشتراک دو دلاری آن، این میزان به 50 گیگابایت افزایش پیدا خواهد کرد.

6-iCloud

سرویس ابری اپل، اگرچه درست به مانند مایکروسافت تنها 5 گیگابایت حجم رایگان را در اختیار شما قرار خواهد داد، با این حال حق اشتراک ماهانه 50 گیگابایتی آن تنها یک دلار و 200 گیگابایتی 4 دلار می باشد. همچنین هماهنگی کامل این برنامه با سیستم عامل آی او اس، باعث شده است تا به انتخاب اول مشتریان این برند تبدیل شود.

7-NextCloud

این برنامه ارائه دهنده فضای ابری نیست، با این حال امکانی را ایجاد می کند تا شما به سرور شخصی خود متصل شوید. استفاده از سرویس شخصی به عنوان فضای ابری، اقدامی ساده تر بوده و امکان افزایش ضریب امنیت را افزایش خواهد داد. در نهایت می توانید از سرویس های دائمی از پیش تعیین شده این شرکت به حجم یک ترابایت نیز استفاده کنید که هزینه ای 80 دلاری را دارد. 

8-SpiderOak

در رابطه با امنیت این برنامه بحث های جدی وجود دارد. درواقع به این علت که رمز شما برای کارمندان این شرکت به نمایش درآورده می شود، بدون شک گزینه ای مناسب برای افرادی که به امنیت داده ها خود بسیار اهمیت می دهند، گزینه قابل اعتمادی محسوب نمی شود. این برنامه دو گیگابایت فضای رایگان با محدودیت استفاده دو ماهه را در اختیار شما قرار می‎دهد و 250 مگابایت ماهانه 9 دلار و یک ترابایت آن 12 دلار هزینه را به همراه دارد.

9-iDrive

این برنامه به سادگی امکان اشتراک‏گذاری فایل ها را با تمامی شبکه های اجتماعی مهیا کرده است. حجم پایه آن 5 گیگابایت بوده و هزینه سالانه آن به ازای دو ترابایت 52 دلار است.

10-Pcloud

در این برنامه امکان رمزنگاری تمامی فایل ها وجود دارد تا امنیت آنها به بالاترین حد ممکن برسد. حجم پایه آن 20 گیگابایت است و برای ماهانه دو ترابایت به هشت دلار هزینه نیاز خواهد بود.

11-MediaFire

نکته مهم این فضا، دسته‎بندی بسیار خوب محتواها است که باعث می شود تا دسترسی به آنها سریعا امکان‎پذیر باشد. 10 گیگابایت فضای رایگان آن بوده و در ماه نخست خرید حق اشتراک برای یک ترابایت تنها باید هفت دلار را هزینه کنید. حجم سرویس های آن برای کاربران تجاری، تا 100 گیگابایت نیز افزایش پیدا می کند که هزینه ای 80 دلاری را در پی دارد.

12-Tresorit

روش کار این شرکتا بسیار جالب است. قبل از دسترسی به محتواها، تمامی آنها را رمزنگاری می کند تا کارمندان این شرکت به آنها دسترسی نداشته باشند. با این حال این اقدام باعث می شود که در هنگام ذخیره‎سازی، حتی خود شما نیز نتوانید فایل ها را قبل از ذخیره کردن مجدد، باز نمایید. همچنین برای وارد شدن به حساب، حتما باید کد ارسالی به گوشی تلفن همراه خود را وارد کنید. این امر به معنای آن خواهد بود که در صورت دزدیده شدن سیستم، عملا دسترسی به فایل ها غیرممکن خواهد بود. همچنین در صورت تلاش برای واردشدن، کارمندان این شرکت سریعا نسبت به این موضوع آگاه شده و حتی امکان ردیابی مکان حال حاضر لپ‎تاپ نیز وجود خواهد داشت. حجم رایگان آن تنها 3 گیگابایت بوده و برای 100 گیگابایت ماهانه 10 دلار باید هزینه کنید. برای حجم یک ترابایت آن نیز 21 دلار هزینه تعیین شده می باشد.

13-Egnyte

این برنامه گزینه مناسبی برای کارمندان محسوب می شود. برای مثال امکان دسترسی سه نفر به صورت همزمان با حجم یک ترابایت آن تنها 10 دلار است. با این حال انواع پیشنهادهای مختلف، مزیت اصلی این برنامه محسوب می شود که به صورت دوره ای است. برای مثال در ماه گذشته یکی از پیشنهادات این بود که برای 25 نفر با 5 ترابایت حجم، تنها باید 8 دلار بپردازید.

14-SugarSync

بدترین ویژگی این سرویس را باید لغو عضویت سخت آن دانست همچنین طرح‎های آن مقرون به صرفه محسوب نمی‎‏شود. با این حال طرح جالب آنها این است که به جای حجم محدود، زمان محدود را ارائه می دهند. برای مثال شما به ازای 30 با حجم 500 گیگابایتی مواجه خواهید بود. پس از آن نیز برای ادامه این سرویس باید 19 دلار را به ازای هر ماه بپردازید. همچنین امکان کاهش حجم برای افزایش سرعت بارگذاری، از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

15-Storegate

این برنامه ویژگی خاصی در مقایسه با سایر رقبای خود نداشته و قیمت آن نیز رقابتی محسوب نمی شود. آنها برای 100 گیگابایت حق اشتراک ماهانه 19 دلار را دریافت می کنند. همچنین به ازای هر کاربر با حجم 500 گیگابایت، 12 دلار باید هزینه شود.

16-OpenDrive

امکان تهیه نسخه پشتیبان در کنار مدیریت ساده محتواها، از مزیت های اصلی این سرویس محسوب می شود. فضای رایگان آنها 5 گیگابایت است و برای دسترسی 500 گیگابایت حق اشتراک ماهانه شما به 5 دلار نیاز خواهید داشت. با این حال طرح جالب آنها حجم نامحدود ماهانه است که برای آن تنها به 10دلار نیاز خواهد بود که بسیار مقرون به صرفه و خوب به نظر می رسد.

17-Jungle Disk

نکته جالب این برنامه این است که اعلان های مفیدی را دارد. برای مثال در صورت عدم استفاده از یک فایل برای مدتی طولانی، گزینه پاک کردن آن را به شما پیشنهاد می-دهد. همچنین سرویس های مختلفی برای افزایش امنیت اطلاعات شما را دارد که هزینه های مختلفی را نیاز داشته و لازم است تا به جداول آنها نگاهی بیندازید. حجم آنها نامحدود بوده و ساده ترین سرویس آن از 8 دلار شروع می شود.

18-Carbonite

نکته جالب این سرویس خصوصا برای پشتیبان‎گیری از فایل ها می باشد. در این رابطه تنها کافی است تا پوشه، درایو و یا نوع محتواها را مشخص کنید، این برنامه به صورت خودکار بدون نیاز به انتخاب موردی، تمامی موارد را برای شما ذخیره خواهد کرد. حجم نامحدود آن برای یک سیستم 6 دلار . برای چند کاربر 50 دلار در ماه است.

19-FlipDrive

فضای رایگان این سرویس 10 گیگابایت است و سه طرح مختلف را برای هر ماه به کاربر ارائه می دهد. در حال نخست شما به 25 گیگابایت فضا به ازای 5 دلار دسترسی خواهید داشت. در پیشنهاد دوم این حجم به 100 گیگابایت افزایش پیدا کرده و هزینه آن نیز دو برابر می شود. در حالت سوم نیز شما به 250 گیگابایت حجم دسترسی خواهید داشت که هزینه آن 20 دلار است.

20- FilesAnywher

در این سرویس دو طرح کلی وجود دارد. کاربران عادی به 100 گیگابایت حق اشتراک ماهانه با 10 دلار دسترسی خواهند داشت و کاربران تجاری به 2 ترابایت فضا به ازای 60 دلار دسترسی دارند. با این حال در صورت کم بودن حجم، امکان افزایش ان نیز وجود دارد.

21-ElephantDrive

اقدام جالب این سرویس این است که شما پس از چندماه خرید از این شرکت، با یک پیشنهاد 2 ترابایتی رایگان به مدت نامحدود مواجه خواهید شد. هزینه 1000 گیگاباتی آن برای هر ماه 96 دلار است، با این حال طرح های حاوی تخفیف آن برای برندها 2000 گیگابایت به ازای 40 دلار است.

مطلب مرتبط: مایکروسافت قیمت گذاری سرویس های ابری و نرم افزاری را تغییر می دهد

22-ADrive

سرویس ابری آمازون یکی از بخش هایی است که در چند سال اخیر پیشرفت های قابل توجهی را داشته است. آنها شیوه کاری جالبی را دارند. برای مثال برای ارسال عکس و فایل-های صوتی، حجم نامحدود را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. یکی از بخش های جالب آن امکان جست وجوی فایل های مشابه است. برای مثال با ارسال یک سلفی از خود، تمامی عکس های شما در یک پوشه به نمایش قرار خواهد گرفت. حجم پایه آن 5 گیگابایت است و ماهانه به ازای هر 100 گیگابایت، یک دلار باید هزینه نمایید.

در نهایت توجه داشته باشید که بهتر است تا قبل از تصمیم‏‎گیری برای انتخاب سرویس خود، از افرادی که تجربه استفاده از این فضاها را داشته اند نیز مشورت گرفته و در نهایت بهترین مورد را انتخاب کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید