دوشنبه, ۴ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Mon, 24 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

برند TED به این خاطر که از افراد موفق سراسر جهان در حوزه های مختلف دعوت می کند تا سخنرانی هایی را داشته باشند و در نحوه ارائه آنها نیز اصولی دارند که به جذابیت فوق العاده اقدامات آنها منجر شده است در جهان محبوبیت فوق العاده ای دارند. در این زمینه یکی از حوزه هایی که همواره چالش برانگیز محسوب می شود، مدیریت و کارآفرینی است. در این رابطه استفاده از توصیه ها و تجربیات افراد، کمک خواهد کرد تا مسیر هموارتری داشته باشید. با توجه به وجود هزاران ویدئو در این شبکه، بسیار مهم است که بهترین ها را بشناسید. درواقع حتی در بهترین حالت ممکن نیز شما زمان برای بررسی تمامی ویدئوها حتی در یک حوزه هم نخواهید داشت. به همین خاطر در ادامه پنج سخنرانی ای را بررسی خواهیم کرد که بدون شک شما را به سمت تبدیل شدن به مدیری بهتر، می کشاند. 

1-آنچه یک رهبر بزرگ نیاز دارد
سخنران: رزلیند تورس

در این سخنرانی خانم تورس که خود از متخصصان حوزه رهبری و مدیران عامل جهانی محسوب می شود، به بررسی الزامات رهبری در ابعاد بزرگ پرداخته است. درواقع بسیاری از افراد مدیریت یک تیم کوچک را به خوبی انجام می دهند. با این حال با بزرگ تر شدن تیم، ترس افراد نیز بیشتر می شود و این امر بر روی عملکرد آنها تاثیرگذار است. دلیل اصلی این امر نیز به خاطر عدم آگاهی از تکنیک هایی است که باید در این مرحله به اجرا بگذارید. در این رابطه شما باید تغییراتی را در الگوهای قدمی خود اعمال نمایید که شما را به سمت مدیریت موثرتر، سوق می دهد. سه سوال اصلی از نظر سخنران این است که باید بدانید که خودتان و برند در چه وضعیتی قرار دارد و چه چالش هایی پیش رو است؟ تنوع شرکت به چه میزان است؟ آیا جسارت رها کردن تکنیک های قدیمی و اتفاقات گذشته را داریم؟ 

مطلب مرتبط: 10 سخنرانی برتر TED در رابطه با موضوع مدیریت زمان

2-عادت های شگفت انگیز متفکران بزرگ

سخنران: آدام گرانت 

اگرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که افراد موفق، انسان هایی با قدرت های ویژه هستند. با این حال آقای گرانت با ذکر مثال های متعدد، این موضوع را به اثبات می رساند که حتی موفق ترین افراد، عملا امتیاز ویژه ای ندارند. با این حال رعایت برخی از نکات، کمک می کند تا از اقدامات رایجی که عملا همه ما در طول روز انجام می دهیم، بهترین نتایج ممکن را به دست آورند. به عقیده وی تنها راه موفقیت در هر زمینه ای، تفکر خلاق است که برای آن راهکارهای جالبی نیز معرفی می شود. درواقع وی بر این باور است که بهترین کارآفرین ها و مدیران، آنهایی هستند که تفکر خلاق را در خود تقویت کرده اند. 

3-رهبری روزانه 

سخنران: درو دادلی

نکته بسیار تأسفبار این است که افراد معمولا بین مدیریت و رهبری، تفاوتی قائل نمی شوند. این امر در حالی است که شرکت به یک رهبر نیاز دارد که مدیریت نیز در دل آن نمایان خواهد بود. در این زمینه داشتن روتین و یک سطح استاندارد که همواره از خود ارائه دهید، امری بسیار مهم بوده و کاملا حیاتی است. درواقع اگر صرفا در برخی از مواقع، به مانند یک رهبر باشید، ابدا کافی نخواهد بود. تحت این شرایط سوال اصلی این است که چگونه می توان به این سطح دست پیدا کرد؟ در ابتدا لازم است تا به این نکته توجه داشته باشید که رهبری، تنها به شرکت و کسب و کار محدود نبوده و در هر بخشی از زندگی، می تواند تحول ساز باشد. 

4-راز اصلی تبدیل شدن به یک رهبر تاثیرگذار

سخنران: جیم وایت 

آقای وایت که خود تجربه سال های مدیریت خطوط هوایی مختلف را برعهده دارد. از یک روش متفاوت برای رهبری استفاده کرده است که باعث شده تا سابقه کاری وی، کاملا درخشان باشد. درواقع اکثر افراد عادت دارند که از افراد مهم و رده بالای شرکت، مشورت بگیرند و آنها را در تصمیم گیری ها دخالت دهند. درواقع بیشترین توجهات مدیران، به سمت این افراد است. با این حال وی کاملا متفاوت عمل می کند و پایین ترین رده ها را در اولویت اول قرار می دهد. به نظر وی این افراد بیشترین ارتباط را با جامعه هدف دارند و این امر باعث می شود تا نظرات آنها، واقعی تر باشد. همچنین برای پیشبرد اهداف، نیاز است که حتی ساده ترین افراد شرکت نیز استقلال لازم در عملکردهای خود را داشته باشند. این امر باعث بروز خلاقیت های بسیار خوبی خواهد شد. بدون شک استفاده از تجربیات دیگران، یکی از اقدامات مهم در زمینه کسب موفقیت است که تجربه آقای وایت، بدون شک برای هر مدیری فوق العاده خواهد بود. 

مطلب مرتبط: درسی از کنفرانس TED / هنر سخنرانی برای عموم

5-آیا نیازی به رعایت قوانین از پیش تعیین شده است؟ 

سخنران: ایو موریو 

در اکثر شرکت ها شاهد این موضوع هستم که قوانینی رعایت می شود که مدت ها قبل ایجاد شده‎اند. با این حال آیا قوانین قدیمی قدرت پاسخگویی به نیازهای جدید را دارند؟ با ذکر مثال های متعدد، آقای موریو این نکته را به اثبات می رساند که یک مدیر موفق، باید قوانینی بدون توجه به موارد رایج داشته باشد. درواقع هدف اصلی تنها رشد شرکت است و در این زمینه حتی اگر معروف ترین قوانین نیز نمی تواند بالاترین حد نتایج را به همراه داشته باشد، باید کنار گذاشته شود. در این سخنرانی شما با اصول تشخیص قوانین بد آشنا خواهید شد. درواقع نیازی نیست که شما از همان ابتدا نگاه منفی داشته باشید و تمامی قوانین را تغییر دهید. این امر خود امری زمانبر و در برخی از موارد ممکن است با نتایج بدتر همراه باشد. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر قانون، ظرفیت زمانی خاص خود را دارد که لازم است تا قدرت تشخیص آن را پیدا کنید. 

منبع : businessnewsdaily
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/PjKTfRab
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه