شنبه, ۳۱ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Sat, 21 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

در دنیای امروز کارآفرینان به خوبی اهمیت مدیریت مناسب کسب و کار را درک می کنند. اگر شما در یک شرکت به عنوان مدیری مناسب و حرفه ای شناخته شوید، طرح ها و ایده های تان به سرعت هرچه تمام تر اجرا خواهد شد. این امر اعتماد به نفس بالایی به شما و همین طور همکاران تان در بخش های مختلف خواهد داد. با این حساب یادگیری مهارت های اساسی در مدیریت هرچه بهتر کسب و کار امری ضروری برای شما محسوب می شود. 

امروزه هر مدیری به دنبال به روز رسانی و ارتقای توانایی های مدیریتی اش در طول زمان است. این امر شاید در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما دشواری های زیادی پیش روی شما قرار می دهد. درست به همین خاطر شما باید همیشه به دنبال راهکارهایی ساده برای یادگیری مهارت های تازه باشید. یکی از مهارت های مهم در این میان برای مدیریت بهینه کسب  و کار مربوط به هوش عاطفی است. این امر اغلب اوقات از سوی مدیران مورد بی توجهی قرار می گیرد. با این حساب مواجهه با مدیرانی که هیچ درکی از این مفهوم نداشت و از آن برای توسعه کسب و کارش سود نمی برند، امر عجیبی نخواهد بود. 

چگونه هوش عاطفی از شما مدیر بهتری می سازد؟

امروزه هنوز هم بسیاری از مدیران بر روی شیوه های سنتی توسعه و مدیریت کسب و کار تمرکز دارند. همین امر موجب ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به طور مناسب می شود. بنابراین شما باید در وهله نخست دیدتان نسبت به عرصه مدیریت را گسترش دهید. اگر هوش عاطفی هنوز هم برای شما مهارت مهمی نیست، در این مقاله به خوبی با راهکارهای تاثیرگذار این مهارت بر روی توانایی های مدیریتی تان آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم. 

مطلب مرتبط: بهبود هوش عاطفی در عرصه کسب و کار

هوش عاطفی چیست؟

هوش عاطفی مهارت و توانایی درک و فهم احساسات خود و دیگران و استفاده از آن برای مدیریت رفتار و روابط در حوزه اجتماعی است. اگرچه هوش عاطفی در وهله نخست ارتباطی با کسب و کار و روابط سازمانی ندارد، اما خیلی زود به دلیل اهمیتش برای مدیریت رفتارها و روابط در کسب و کارها محبوبیت پیدا کرد. درست به همین خاطر شما اکنون به عنوان یک مدیر کارکشته باید نسبت به یادگیری مهارت هوش عاطفی اقدام نمایید. 

مهمترین مسئله در یادگیری هوش عاطفی مربوط به بحث تاثیرگذاری بر روی توانایی افراد برای مدیریت کسب و کار است. اگر شما به دنبال یادگیری اصولی این مهارت هستید، باید اول از همه کارتان را با مزایای آن شروع کنید. درست به همین خاطر ما در بخش بعدی به دنبال برخی از مزایا و تاثیرات هوش عاطفی بر روی نحوه فعالیت مدیران خواهیم رفت. 

تاثیرات هوش مصنوعی بر روی فعالیت مدیران

بهبود شیوه مدیریت 

وقتی شما بر روی توانایی هوش عاطفی تان سرمایه گذاری کنید، درک بهتری از وضعیت خود و دیگران خواهید داشت. این امر اغلب اوقات در رابطه با مدیریت کارمندان کاربرد زیادی دارد. بسیاری از مدیران به هنگام تعامل با کارمندان هیچ درکی از دغدغه های آنها ندارند. درست به همین خاطر همیشه با مشکلاتی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان رو به رو هستند. اگر شما هم به دنبال تاثیرگذاری بر کارمندان با شناخت درست از وضعیت و روحیه شان هستید، هوش عاطفی کاملا برای شما ساخته شده است. 

یک مدیر در عرصه کسب و کار با هوش عاطفی امکان تصمیم گیری های درست را دارد. این امر شاید در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما به دلیل بهره مندی چنین مدیری از اطلاعات جامع نسبت به همکاران و افراد تحت مدیریتش نتیجه کار وی به شدت تاثیرگذارتر خواهد بود. یکی از مشکلات عمومی میان مدیران و کارمندان عدم اجرای درست یا حتی پذیرش تصمیمات مدیران از سوی کارمندان است. شما با استفاده از هوش عاطفی به خوبی امکان تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان با کمترین دردسر ممکن را خواهید داشت.
 
متمایز شدن از دیگر مدیران

هر کارمندی آرزوی کار کردن با مدیری منحصر به فرد و متمایز از دیگران را دارد. این امر برای بسیاری از افراد به مثابه موقعیتی خاص برای کسب تجربه محسوب می شود. اگر شما خودتان را به عنوان یک مدیر خاص به دیگران معرفی کنید، تقاضا برای همکاری با شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. در این میان هوش مصنوعی با ارائه فرصت شناخت درست دیگران و مدیران بهینه شان به بهترین شکل ممکن شما را تبدیل به یک مدیر منحصر به فرد و محبوب در میان تمام کارمندان خواهد کرد. 

ایجاد شرایط گفت و گو میان اعضای تیم و خودتان

یکی از نقاط ضعف بزرگ مدیران بی توجهی مداوم شان به صحبت و گفت و گو میان اعضای مختلف تیم شان است. این امر گاهی اوقات شرایط همکاری را برای دیگر افراد به طور قابل ملاحظه‎ای سخت می کند. مزیت اصلی هوش عاطفی جلب توجه شما به ضرورت همکاری با دیگر اعضای تیم و ایجاد شرایط گفت و گو به منظور تاثیرگذاری مناسب بر روی فرآیند مدیریت کسب و کار است. شاید این امر در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما در بلندمدت به شما برای مدیریت کسب و کارتان به بهترین شکل ممکن کمک خواهد کرد. این امر به معنای تداوم فرآیند عملکرد مثبت شما در عرصه کسب و کار و پیشبرد هرچه بهتر شرایط کاری است. 

افزایش تعامل میان اعضای تیم کاری

هوش عاطفی به شما برای قرار دادن هر فرد در جای درستش در سازمان کمک می کند. دلیل این امر نیز کسب شناخت مناسب از دیگران است. با این حساب شما به بهترین شکل ممکن امکان تاثیرگذاری بر روی مدیران شرکت را پیدا خواهید کرد. 

اغلب کارمندان تجربه ای وحشتناک از کار در تیم های بزرگ کاری دارند. این امر آنها را نسبت به فعالیت در هر شرکت دیگری به شدت نگران می سازد. نکته مهم در این میان استفاده از هوش عاطفی برای شناسایی دقیق دغدغه های کارمندان و اطمینان دادن به آنها نسبت به فقدان چنین چالش هایی در تیم تحت مدیریت تان است. به این ترتیب تقریبا همه افراد به همکاری با شما جلب خواهند شد. 

مطلب مرتبط: هوش عاطفی برند و نقش آن در افزایش فروش

دریافت بازخوردهای بیشتر از کارمندان

وقتی شما از هوش عاطفی در عرصه کسب و کار استفاده می کنید، توانایی بسیار بالاتری برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان و همچنین دریافت بازخوردهای مختلف شان خواهید داشت. این امر به شما برای مدیریت بهتر تیم تان کمک خواهد کرد. امروزه بسیاری از کارمندان به طور مداوم نسبت به بی توجهی مدیران به نظرات شان شکایت دارند. بنابراین شما با استفاده از هوش عاطفی به بهترین شکل ممکن امکان جلب نظر کارمندان تان به ارائه نظر و همچنین استفاده از آن در فعالیت برندتان را خواهید داشت. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2q84ImWs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه