یکشنبه, 25 خرداد 1399 - 10:47

کرونا در کشورهای پیشرفته روند نزولی خود را پیدا کرده و شرایط در حال بهبودهای چشمگیری است. تحت این شرایط بسیاری از برندها به دنبال بازگشایی فروشگاه ها و پیگیری مجدد اقدامات خود هستند. با این حال در این زمینه باید به چه نکاتی توجه داشت؟ درواقع حتی یک اشتباه ممکن است باعث بروز موج جدیدی از انتشار این ویروس شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با توجه به حذف برخی از رقبا، اکنون زمانی مناسب برای ایجاد برند نیز محسوب می شود. در ادامه 4 نکته اساسی در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-مراقب باشید

ویروس کرونا اقدامات شروع مجدد

ویروس کرونا هنوز هم در کمین بوده و لازم است تا تمامی موارد بهداشتی را رعایت نمایید. در این رابطه تمرکز بر روی فروش اینترنتی نیز کاملا ضروری خواهد بود. به صورت کلی باید به این نکته توجه داشته باشید که همه‎گیری این ویروس، باعث ایجاد تغییراتی در مشتری شده است. به همین خاطر دیگر نمی توان به مانند سابق به اقدامات خود ادامه دهید. درواقع برندی موفق خواهد بود که به خوبی این تغییرات را شناسایی کرده باشد. برای مثال بروز مشکلات اقتصادی، برای اکثر افراد رخ داده است. تحت این شرایط فروش اقساطی و تلاش برای کاهش قیمت نهایی، امری الزامی خواهد بود.

مطلب مرتبط: نیاز کسب و کارها به خدمات حقوقی در دوران کرونا

2-به فناوری بیشترین توجه را داشته باشید

با نگاهی به برندهایی که حتی در زمان اوج ویروس کرونا، با موفقیت به کار خود ادامه داده اند. متوجه این امر خواهید شد که آنها یا در حوزه تکنولوژی فعالیت داشته و یا از بهترین موارد مرتبط با حوزه خود، استفاده کرده اند. درواقع شما باید بر روی فناوری، بالاترین سرمایه گذاری را داشته باشید. این امر مهم تر از هر تبلیغی خواهد بود. درواقع در جهان پساکرونا، تکنولوژی نقشی به مراتب مهم تر از قبل را ایفا خواهد کرد.

3-دورکاری را مورد توجه قرار دهید

در حال حاضر دورکاری به رایج ترین شیوه کاری تبدیل شده است. میزان موفقیت و مزیت های آن به حدی زیاد بوده است که برخی از برندها در اندیشه استفاده همیشگی از آن برای اکثر کارمندان خود هستند. این امر خصوصا برای برندهای نوپا بسیار مهم بوده و بسیاری از هزینه های آنها را کاهش خواهد داد. درواقع اگر تصور کنید که این شیوه تنها برای زمان کرونا بوده است، آینده خوبی را نخواهید داشت.

4-به صورت مرحله ای اقدام کنید

این امر که بازگشت شما به شرایط عادی، به صورت مرحله ای باشد، باعث خواهد شد تا کارمندها بتوانند به آمادگی لازم دست پیدا کرده و مهیای انجام وظایف خود شوند. همچنین این امر به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به شرایط بازار، به درکی بهتر دست پیدا کرده و فرصت کافی جهت تحلیل را داشته باشید. درواقع ممکن است شرایط حال حاضر، ابدا مناسب پیگیری اقدامات به صورت کامل نباشد. تحت این شرایط شما تنها هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد. در نهایت تلاش کنید تا در کنار آماده کردن کارمندان، مشتری را نیز از نظر ذهنی آماده خرید کنید.

مطلب مرتبط: تغییرات دنیای کسب و کار پس از بحران کرونا

5-از دیگران یاد بگیرید

این امر که عملکرد سایر برندها را مورد بررسی قرار داده و اقدامات انجام شده برندهای قدیمی در مواجهه با بحران ها را مطالعه کنید، راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما خواهد بود. همچنین لازم است تا توقعات واقع‎بینانه ای را داشته باشید. درواقع امکان دارد در ماه نخست، نتایج چندان قابل توجه نباشد.

در نهایت نکته ها و آموخته های خود از این شرایط سخت را مکتوب کرده و از آن برای بحران های آینده استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید