شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز
توصیه هایی برای بازاریابی بهتر در فضای اینترنت

چگونه تجربه مشتریان از سایت برندمان را بهتر کنیم؟

3 سال پیش ( 1399/6/18 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : کیمبرلی کلارک  

سایت رسمی برند برای فعالیت در عرصه کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به دنبال جلب نظر مشتریان تازه هستید، باید به طور مداوم توانایی‎ تان برای تاثیرگذاری بر روی آنها را تقویت نمایید. امروزه یکی از بهترین راهکارها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان استفاده از سایت رسمی و جذاب است. مشتریان در صورت تمایل برای خرید یک محصول ابتدا به سراغ سایت رسمی برندهای مدنظرشان می ‎روند بنابراین در صورت مواجهه با سایتی بی‏ کیفیت به سرعت نظرشان نسبت به کسب و کار موردنظر تغییر خواهد کرد.

مدیریت سایت در زمینه تجربه مشتریان از برند نیز نقش مهمی ایفا می ‎کند. امروزه اغلب فرآیندهای تجاری در دنیای آنلاین صورت می ‎گیرد. بسیاری از برندهای بزرگ بیشترین فروش ‎شان در خرده ‎فروشی‎ های آنلاین است بنابراین مشاهده ناتوانی شرکت ‎ها برای مدیریت سایت به صورت تاثیرگذار آزاردهنده خواهد بود. شناخت درست از مشتریان نخستین گام برای مدیریت هرچه بهتر سایت است. اگر شما از اطلاعات مربوط به مشتریان ‎تان برای مدیریت سایت استفاده نکنید، در طول زمان سایت ‎تان برای آنها فاقد هرگونه جذابیتی خواهد شد.

تجربه مشتریان سایت برند بهتر

دشواری مدیریت سایت رسمی در عرصه کسب و کار بر هیچ ‎کس پوشیده نیست. همین امر موجب بررسی تخصصی موضوع ایجاد تجربه مناسب برای مشتریان از طریق مدیریت سایت در این مقاله شده است. در ادامه برخی از نکات مهم را در قالب تخصصی ‎تر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مطلب مرتبط: ارزیابی کیفیت سایت برند پیش از رونمایی رسمی آن

تولید محتوای بیشتر پیرامون محصولات برند

امروزه هر برندی با هدف رفع برخی از نیازهای مشتریان وارد دنیای کسب و کار می‎ شود. این امر به معنای تولید محصولات مناسب با سلیقه مشتریان و همچنین شناسایی نیازهای آنها برای رفع‎ شان از طریق محصولات است. اگر شما ارزیابی درستی از نیازهای مشتریان داشته باشید، امکان بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف افزایش خواهد یافت. نکته مهم در این میان توجه به وضعیت تجربه مشتریان از محصول ‎مان است. برخی از برندها برای سال‎ های متمادی در زمینه تولید محصول در حوزه ‎ای خاص فعالیت دارند، اما کمتر مورد توجه مشتریان قرار می‎ گیرند. یکی از دلایل اصلی در این میان ناتوانی برندها برای تولید محتوای جذاب پیرامون محصولات شان است.

بازاریابی و تبلیغات در عصر کنونی نقش مهمی در جلب نظر مشتریان دارد. اگر شما بودجه کافی برای فعالیت بازاریابی در اختیار ندارید، باید همیشه به سایت رسمی‎ تان به عنوان یک پلتفرم رایگان برای بازاریابی نگاه نمایید. این امر به معنای تولید محتوای جذاب و تعاملی در سایت رسمی برند پیرامون محصولات مختلف است. امروزه مشتریان به نظرات کاربران در سایت رسمی برندها توجه بالایی دارند بنابراین ایجاد امکان نظردهی از سوی مشتریان نقش مهمی در افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

تولید محتوای جذاب درباره محصولات در قالب فرمت ویدئو دارای جذابیت ‎های بسیار زیادی است. امروزه اغلب برندها فقط به بازاریابی ویدئویی توجه دارند. نکته مهم در این میان نگارش متن ‎های جذاب پیرامون محصولات است. هدف اصلی از این اقدام بهبود توانایی برندها برای بیان ویژگی‎ های محصولاتی در قالبی کوتاه و جذاب است. بدون تردید حوصله مخاطب هدف در فضای آنلاین با مطالعه متن ‎های طولانی چندان سازگار نیست بنابراین شما باید نسبت به انتخاب متن ‎هایی هرچه کوتاه ‎تر اقدام نمایید. در غیر این صورت شاید امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور کامل از بین برود. توصیه ما در این بخش استفاده از متن‎ هایی بین 500 تا 1800 کلمه است. این امر موجب بیان کامل ویژگی‎ های محصولات و جلب نظر مشتریان خواهد شد.

نگارش متن ‎های طولانی ‎تر از 1800 کلمه فقط در صورت جذابیت بالای محصولات گزینه مناسبی خواهد بود. به عنوان مثال، شرکت سونی در صورت نگارش یک کتابچه در مورد پلی استیشن 5 نیز باز هم توجه زیادی جلب خواهد کرد.

ساده ‎سازی دسترسی کاربران به محتوای سایت

دسترسی به محتوای مختلف سایت باید در نهایت سادگی صورت گیرد. بسیاری از کاربران در زمینه تعامل با برندها مشکل ناتوانی در زمینه مشاهده محتوای مورد علاقه‎ شان یا دست ‎کم جست ‎وجو در میان محتوای سایت ‎ها را دارند. شاید شما با شرکت در چند کلاس طراحی سایت اقدام به راه ‏اندازی سایت رسمی برای برندتان کرده باشید. این امر از نظر صرفه اقتصادی بسیار مهم است. با این حال در عمل ایرادات بسیار زیادی در زمینه بازاریابی و جلب نظر مخاطب هدف به همراه خواهد داشت. توصیه اساسی در این بخش تلاش برای کمک گرفتن از نظرات دیگران و کارشناس ‎های مدیریت سایت خواهد بود.

برخی از مدیران ارشد شرکت ‎ها با هدف کاهش هزینه‎ ها از هرگونه کمک گرفتن یا دست‎ کم استخدام یک کارشناس مدیریت سایت امتناع می‏ کنند. اگر شما با بودجه‎ های اندک در زمینه مدیریت سایت مواجه هستید، دست ‎کم باید از مقالات و ویدئوهای آموزشی در سطح اینترنت برای بهبود وضعیت سایت‎ تان استفاده نمایید.

دسترسی ساده به مقالات یا معرفی محصولات باید براساس ایجاد فهرست مناسب از سوی برند صورت گیرد. این امر اغلب مورد غفلت برندها قرار می ‎گیرد. بنابراین شما با مراجعه به سایت برندها امکان مشاهده فهرست مطالب براساس دسته ‎بندی موضوعی را نخواهید داشت. ایجاد چنین فهرستی از نظر کدنویسی بسیار ساده است بنابراین شما با کمترین اطلاعات در زمینه طراحی سایت نیز امکان حضور در میان سایت های جذاب تجاری را خواهید داشت.

تمرکز بر روی کاربران گوشی ‎های هوشمند

تمرکز بر روی کاربران گوشی ‎های هوشمند در طول یک دهه اخیر افزایش یافته است. این امر به دلیل بهبود توانایی گوشی ‎های هوشمند و استفاده شمار بالایی از کاربران از چنین گوشی ‎هایی برای جست ‎و جوی محتوا در اینترنت است. امروزه تنها کاربران رایانه‎ های شخصی اقدام به مشاهده محتوای سایت ‎های مختلف نمی ‎کنند. مرورگرهای مخصوص گوشی‎ های هوشمند در طول سال‏‎ های اخیر توسعه بسیار زیادی پیدا کرده‎ اند. مرورگر محبوب کروم در طول سال‎ های اخیر به طور مداوم امکانات تازه‎ ای در دسترس کاربران قرار داده است. این امر موجب توجه هرچه بیشتر بازاریاب ‎ها به تولید محتوای جذاب برای کاربران گوشی ‎های هوشمند شده است.

اگر کاربران گوشی‎ های هوشمند با سایتی ناسازگار با پلتفرم ‎شان مواجه شوند، به احتمال زیادی هرگز به دنبال ادامه حضور در آن نخواهند رفت. این امر در زمینه بازاریابی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به تجربه کاربری آنها توجه نداشته باشید، دامنه وسیعی از مشتریان احتمالی ‎تان را از دست خواهید داد.

خوشبختانه امروزه گوگل اطلاعات جامعی در مورد کاربران گوشی ‎های همراه در اختیار برندها قرار می ‎دهد بنابراین شما فرصت کافی برای تاثیرگذاری بر روی چنین مخاطبی را خواهید داشت. مهمترین نکته در این میان سازگاری سایت شما با کاربری گوشی‎ های هوشمند است. در غیر این صورت امکان ادامه تعامل با مخاطب هدف وجود نخواهد داشت.

مطلب مرتبط: توصیه های بازاریابی برای کسب و کار بهتر

تنظیم درست صفحات برای مطالعه بهتر

استفاده از فونت، اندازه و پس زمینه مناسب برای مشاهده محتوای به صورت راحت دارای اهمیت است. اگر شما نسبت به این نکته توجه نداشته باشید، باید منتظر ریزش شدید مخاطب هدف سایت‎ تان باشید. برخی از سایت ‎ها پس از مدت زمانی مشخص اقدام به تغییر قالب سایت ‎شان می‎ کنند. این اقدام اگر به صورت درست صورت نگیرد، موجب بروز مشکلات زیادی در زمینه مدیریت سایت خواهد شد.

الگوبرداری از برندهای بزرگ برای طراحی قالب سایت همیشه ایده مناسبی است. این امر امکان بهره ‎گیری از تجربه آنها برای ساماندهی بهینه قالب سایت را فراهم می ‎سازد بنابراین دیگر مشکلی در زمین مدیریت سایت و تعامل با مخاطب هدف نخواهد بود.

برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/fYtx73yp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه