سه شنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Tue, 27 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

12 فعالیت تجاری پربازده در اینستاگرام

2 سال پیش ( 1399/4/1 )
پدیدآورنده : آنی پیلون   پدیدآورنده : امیر آل علی  

به جرأت می توان گفت که هم اکنون اینستاگرام مهم ترین شبکه اجتماعی جهان محسوب می شود. اگرچه ممکن است تصور کنید که شبکه های دیگری نظیر یوتیوب نیز وجود دارد، با این حال واقعیت این است که تعداد افرادی که در این شبکه، فعالیت می کنند، بسیار کمتر از اینستاگرام است. درواقع در یوتیوب بیشتر افراد، صرفا بازدیدکننده محسوب می شود. این امر در حالی است که در اینستاگرام هر فردی حتی به صورت بسیار محدود، فعالیت هایی را خواهد داشت. همچنین این شبکه موفق شده است تا از نظر رده سنی، بیشترین تنوع را داشته باشد. تحت این شرایط یکی از سوالات مهم این است که چگونه می توان از این بستر، کسب درآمد داشت. در این رابطه قصد بررسی 12 فعالیت تجاری پربازده در این شبکه را داریم.

1-اینفلوئنسر

فعالیت تجاری پربازده اینستاگرام

به هر فردی که به واسطه تولید محتوای حرفه ای در شبکه های اجتماعی بتواند به شهرت و در اصطلاح برند شخصی دست پیدا کند، اینفلوئنسر گفته می شود که طیف وسیعی از افراد را شامل شده شما می توانید در هر زمینه نظیر سفر، پوشاک، لوازم آرایشی و... به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید. در این رابطه به هر میزان که دانش بالاتری را داشته باشید و تصاویر حرفه-ای تری را به اشتراک بگذارید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. نحوه درآمد از این بخش، در کنار تبلیغات، دریافت مبلغی به صورت مستقیم از برندهایی است که شما در تصاویر آنها را نشان خواهید داد. برای درک بهتر این موضوع، تنها کافی است تا در حوزه مورد علاقه خود، چند نمونه از بهترین ها را مشاهده کنید، با این حال تا زمانی که در این زمینه به شهرت لازم دست پیدا نکرده-اید، نباید انتظار کسب درآمد خاصی را نیز داشته باشید. این امر به زمانی در حدود یک سال زمان در صورت در اختیار داشتن ایده ای مناسب و فعالیت حرفه ای، نیاز خواهد داشت.

مطلب مرتبط: تبلیغات در اینستاگرام: راهکارهای فروش کالا

2-نقد و بررسی محصول

شما می توانید هر چیزی را که در آن تجربه ای دارید، به عنوان ابزار نقد خود مورد استفاده قرار دهید. برای مثال ممکن است یک گیمر باشید، شما می توانید از بخش هایی از بازی خود فیلم تهیه کرده و آن را به اشتراک بگذارید. در کنار این اقدام، نقد بازی ها و معرفی داستان آنها نیز از دیگر اقدامات جذاب محسوب می شود. این امر برای هر موردی حتی لوازم آرایشی نیز کاربرد خواهد داشت. امروزه از این بخش در زمینه انواع رستوران ها نیز استفاده زیادی می شود. در این رابطه حتی زیرنویس کردن اقدامات سایر افراد نیز می تواند کاملا موفقیت آمیز باشد. نحوه کسب درآمد از این بخش نیز کاملا مشابه مورد نخست است با این حال ممکن است سرعت رشد کم تری را نسبت به یک اینفلوئنسر تجربه کنید.

3-کارشناس شبکه های اجتماعی

یک کارشناس شبکه های اجتماعی به واسطه دانش خود می تواند توصیه های لازم برای بهترین استفاده و رشد طبیعی در اینستاگرام را ارائه دهد. همچنین در صورتی که در زمینه امنیت شبکه اطلاعاتی را داشته باشید، می توانید توصیه های لازم را ارائه کرده و با این اقدام، به شهرتی دست پیدا کنید. در موارد بسیاری مشاهده شده است که افراد پس از کسب شهرت، با پیشنهاد همکاری برندهایی مواجه شده و درآمدهای بسیار خوبی را به دست آورده اند.

4-فروشنده

شما می توانید محصولات خود و یا افراد دیگر را تبلیغ کرده و به ازای هر فروش، درصدی را دریافت کنید. از این بخش می-توان به عنوان بازاریابی نام برد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که فعالیت در یک بخش، به معنای کنار گذاشتن سایر گزینه ها نبوده و شما می-توانید به عنوان اینفلوئنسری فعالیت کنید که برندی را برای خود ایجاد کرده و اقدامات بازاریابی لازم را انجام دهید.

5-عکاسی

با توجه به این امر که شبکه اجتماعی اینستاگرام مبتنی بر ارسال تصویر است، عکاس ها موقعیت خوبی برای کسب درآمد خواهند داشت. در این رابطه لازم است تا به صورت مداوم، نمونه کارهای خود را قرار دهید تا مشتری جذب شما شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چیزی به نام حوزه پولساز وجود ندارد. برای مثال علی رغم تصور اغلب افراد که عکاسی پرتره درآمد بالاتری را نسبت به عکاسی از طبیعت دارد. واقعیت این است که همه چیز به کیفیت کار شما بستگی خواهد داشت. درواقع اگر سطح کار خوبی را داشته باشید، در هر سبک عکاسی با پیشنهادهای بسیار خوبی مواجه خواهید شد. در این بین از آموزش نیز غافل نشوید. در نهایت عکاس ها نیز می توانند در زمینه تبلیغات هم فعالیت داشته باشند.

مطلب مرتبط: چگونه با سرویس خرید اینستاگرام فروش برندمان را افزایش دهیم؟

6-آموزش

این بخش به انواع آموزش ها اختصاص داشته و شما می توانید به واسطه آن، موقعیت شغلی فعلی خود را ارتقا دهید برای مثال یک آشپز، می تواند از طریق آموزش با پیشنهاد کار در رستوران های بهتری مواجه شود. این امر برای تمامی حرفه ها حتی مکانیکی نیز صادق خواهد بود. درواقع شما می توانید از این بستر، برای تبلیغ شغل فعلی خود استفاده کنید. در نهایت ایجاد دوره ها و پکیج های آموزشی نیز از دیگر اقدامات پولساز محسوب می شود، با این حال توصیه می شود تا اقدامات انجام شده از سوی سایر افراد را نیز مورد تحلیل قرار داده و در تلاش برای رسیدن به ایده ای جدید باشید.

7-آرایشگری

این امر یک واقعیت است که بیشتر افراد تصور می کنند که سطح کاری در بخشی از حرفه ها نظیر آرایشگری در همه جا تقریبا یکسان بوده و این امر باعث خواهد شد تا تمایل داشته باشند تا از نزدیک ترین محل استفاده کنند. این امر در حالی است که واقعیت کاملا متفاوت است. در این راستا شما می توانید با قرار دادن نمونه کار خود و توصیه هایی نظیر مراقبت از مو، تعداد مشتری های خود را افزایش دهید. در این رابطه شما به عنوان آرایشگر می توانید از طریق اینستاگرام حتی تعیین وقت نیز داشته باشید.

8-فعالیت های هنری

این امر یک واقعیت است که هنر سلیقه ای بوده و ممکن است افراد منطقه شما، نسبت به کاری که انجام می دهید چندان تمایلی را نداشته باشند با این حال در اینستاگرام مرزها از بین رفته و شما حتی می توانید مشتری هایی را پیدا کنید که خارج از کشور شما هستند. نمونه های بسیاری از هنرمندان ناشناخته وجود دارد که به واسطه فعالیت خود، حتی توجه برندهای مطرح را نیز به خود جلب کرده اند. این امر بسیاری از هزینه های شما نظیر اجاره یک مغازه را نیز از بین خواهد برد.

9-کمدین و شعبده باز

هر فردی در این دو حرفه، نیاز به فضایی برای نمایش توانایی های خود دارد. در این رابطه اینستاگرام می تواند بهترین مکان باشد. درواقع تنها کافی است تا شما نمونه کارهای خود را در آن قرار دهید تا با پیشنهادهای کاری بسیاری مواجه شوید. در این بین پس از کسب شهرت، حتی می-توانید اسپانسر برای هر ویدئوی خود نیز پیدا کرده و از این طریق کسب درآمد داشته باشید. آمارها در این زمینه بسیار امیدوارکننده بوده و بیانگر آن است که کمدین ها در مرکز توجهات کاربران قرار دارند.

10-طراح گرافیک و نقاش

در این دو حرفه نیز افراد به فضایی برای نمایش قابلیت های خود نیاز دارند. خصوصا در زمینه طراحی گرافیک حتی صفحات مختلف، به همکاری با شما نیاز خواهند داشت. به همین خاطر شما می توانید سریعا کسب درآمد داشته باشید. نقاش ها نیز نباید ناامید شده و در صورت کیفیت بالای کار آنها، با سفارش هایی همراه خواهند بود، با این حال توصیه می شود که همواره به دنبال اقدامات خلاقانه ای باشید. برای مثال با یک اینفلوئنسر همکاری کنید و یا ایده ای جدید را اجرا کنید. این امر باعث خواهد شد تا سریعا محبوب شوید. پس از طی کردن شهرت، ایجاد کلاس های آموزشی حتی به صورت آنلاین نیز همراه با درآمدهای بالا خواهد بود. درواقع اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، تمامی علاقه مندان نقاشی در سراسر جهان، می-توانند مشتری شما باشند. خوشبختانه اینستاگرام نیز برای فعالیت تجاری، امکانات بسیار خوبی را ایجاد کرده است. همچنین در زمینه نقاشی و طراحی، شما می توانید اقدام به تولید انیمیشن نیز کرده و برای هر یک از اقدامات خود، اسپانسر پیدا کنید.

11-مربی و مشاور

در هر زمینه ای که قادر به کمک به افرادی باشید، می توانید از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. برای مثال ممکن است شما در زمینه ورزشی مهارت داشته و قادر به ایجاد برنامه غذایی در کنار تعیین برنامه ورزشی باشید. این امر خود می تواند منجر به کسب درآمد شما شود. پس از مدتی فعالیت حتی ممکن است مورد توجه باشگاه ها نیز قرار گیرید. همچنین مشاوره تنها به روان شناس ها محدود نشده و شما می توانید در هر زمینه ای نظیر بازاریابی و فروش، یک مشاور باشید

مطلب مرتبط: تأثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

12-مصاحبه

در نهایت ممکن است شما هیچ مهارت خاصی را نداشته باشید، با این حال این امر نباید باعث ناامیدی شما شود. درواقع شما می توانید به عنوان یک مصاحبه گر، زندگی افراد موفق و صاحبان برندها را مورد توجه قرار داده و آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از علایق خود گزارش تهیه کنید. در این رابطه برخی از افراد اقدام به نشر اخبار و یا حتی بازنشر اقدامات انجام شده از سوی سایرین می کنند. برای مثال برای هر فردی جذاب خواهد بود که آخرین ویدئو های ساخته شده توسط تمامی واینرها (کمدین-های اینترنتی) را در یک صفحه مشاهده کند.

منبع : smallbiztrends
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ivTkLny3
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه