پنج شنبه, 22 خرداد 1399 - 12:04

اگرچه کرونا باعث بروز مشکلات متعددی در جهان شده است، با این حال برخی از برندها حتی در این شرایط نیز پیشرفت داشته و این امر باعث شده است تا اقدام به استخدام گسترده کنند. اگرچه ممکن است تعداد این شرکت ها را کمتر از تعداد انگشتان دست تصور کنید، با این حال واقعیت این است که تعداد این برندها بیشتر از حد تصور بوده و در این مقاله قصد معرفی آنها را داریم. این امر کمک خواهد کرد تا افرادی که در چند وقت اخیر به علت اقداماتی نظیر تعدیل نیرو، شغل خود را از دست داده اند، بتوانند فرصت های شغلی موجود را شناسایی کرده و سریعا مشغول به کار شوند.

1- Amazon

برندی که حتی کرونا هم منجر به توقف آنها نشد

175 هزار استخدام جدید حتی در شرایط عادی نیز رقم قابل توجهی محسوب می شود. درواقع به علت در دست داشتن برندی قدرتمند و قابل اعتماد در کنار امکانات متنوع جهت فروش آنلاین، برند آقای جف بزوس موفق شده است تا عنوان موفق ترین شرکت در شرایط بحران کرونا را به دست آورد. اگرچه برخی از کارمندان از شرایط حال حاضر و عدم توجه کافی به سلامت کارکنان گله‎مند هستند، با این حال این مسائل باعث نخواهد شد تا موفقیت بالای آن را نادیده بگیریم.

2-Walmart

بزرگترین خرده‎فروشی جهان در دوران کرونا اقدام به استخدام 150 هزار نیروی جدید کرده و با افزایش چشمگیر میزان تقاضا مواجه شده است. درواقع به علت قرنطینه خانگی، تمایل افراد به خرید آنلاین رشدی چشمگیر را داشته و پیش‎بینی می شود که در دوران پساکرونا، تمایل افراد به خرید اینترنتی همچنان باقی بماند. میانگین درآمد کارکنان ساده در این شرکت، چیزی در حدود 15 الی 19 دلار به ازای هر ساعت است.

مطلب مرتبط: کرونا چطور دنیای تبلیغات تلویزیونی را متحول کرد؟

3-Pizza Hut

بدون شک برای تجربه یک پیتزای فوق‎العاده، برند مذکور یکی از انتخاب های اصلی افراد در سراسر جهان محسوب می شود. این شرکت در سال 1997 به مجموعه Yum! Brands فروخته شد که به عنوان بزرگترین شرکت مادر انواع غذاخوری ها محسوب می شود. از دیگر زیرمجموعه های مطرح این برند، KFC است. استخدام 30 هزار نیروی جدید، نشان از پیشرفت این برند حتی در روزهای اوج کرونا دارد. درواقع رعایت موارد بهداشتی در کنار امکان خرید آنلاین، یکی از دلایل موفقیت بالای این برند محسوب می شود که اخیرا شعبه های خود را در برخی از کشورها با رعایت فاصله اجتماعی و اجباری کردن استفاده از ماسک برای خرید، بازگشایی کرده است.

4- Kroger

دومین فروشگاه زنجیره ای بزرگ جهان، 10 هزار استخدام جدید را داشته که نکته جالب آن این است که علی رغم تصورات، سهم بالایی از استخدام ها به حوزه های تخصصی اختصاص دارد.

5- Dollar Tree

این فروشگاه زنجیره ای که به علت تخفیف های فوق‎العاده خود طرفداران زیادی را دارد، اعلام کرده است که در شرایط حال حاضر 25 هزار نفر را استخدام کرده است. درواقع با توجه به مشکلات اقتصادی ای که از پیامدهای ویروس کرونا و قرنطینه خانگی محسوب می-شود، باعث شده است تا توجهات به تخفیف های بالای این فروشگاه افزایش چشمگیری را پیدا کند.

6- Walgreens

این برند خرده‎فروشی که تمرکز اصلی آن در فروش دارو و وسایل بهداشتی است، 9500 نفر نیروی جدید را تا به امروز استخدام کرده است. بیش از 50درصد این استخدام ها به فروشندگان پاره وقت و تمام وقت اختصاص دارد.

7- Spectrum

این فروشگاه تنها به استخدام مجازی و دورکاری توجه داشته و در این رابطه 7هزار نفر را استخدام کرده است. تمرکز اصلی این برند بر روی فروش لوازم الکترونیکی و ساعت اختصاص دارد.

8- CVS Health

بزرگترین و باسابقه ترین برند خرده‎فروشی در زمینه سلامت در شرایط حال حاضر 50 هزار را استخدام کرده است. در این رابطه استخدام راننده، فروشنده، انبار دارد و صندوقدار در اولویت قرار دارند.

9- Stop & Shop

اگرچه در رابطه با تعداد استخدام های این شرکت رقم دقیقی وجود ندارد، با این حال نسبت به استخدام تعدادی زیادی راننده کامیون در کنار کارگر ساده، اطمینان خاطر وجود دارد. این شرکت بیش از 400 شعبه در آمریکا داشته و به همین خاطر احتمالا بیش از هزار نفر را استخدام کرده است. همچنین هنوز دلیل مشخصی برای این عدم اعلام میزان استخدام، مشخص نشده است.

10- Ace Hardware

این شرکت که در زمینه فروش لوازم خانگی تمرکز دارد، بیش از 30 هزار نفر را استخدام کرده است. یکی از دلایل این امر، تعداد بالای استعفا و جایگزین کردن افراد است. درواقع برخی در شرایط کنونی، تمایلی به ادامه فعالیت تجاری نداشته و ترجیح داده اند تا در خانه خود، دوران قرنطینه را سپری کنند.

11- Lowe's

این فروشگاه چینی که اکثرا محصولات آن ساخته این کشور است و بیشترین شعبه خود را در کشور آمریکا دارد، 30 هزار نیروی جدید را استخدام کرده که صندقدار و فروشنده، اکثریت این افراد را تشکیل داده است، با این حال برای آگاهی دقیق از حوزه های موردنیاز، می توانید به سایت آنها مراجعه کنید.

12- Instacart

اگرچه کاملا عجیب به نظر می رسد، با این حال این مجموعه فروشگاه زنجیره ای رقم استخدامی 250 هزار نفری را به ثبت رسانده که حتی از میزان استخدام آمازون نیز بیشتر است. بیشترین میزان استخدام ها نیز به ایالت های بزرگی همچون نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن اختصاص دارد. نکته جالب دیگر این است که تمامی این استخدام-ها تنها به حوزه فروشندگی اختصاص داشته است.

13- Albertsons Companies

این شرکت که چند زیرمجموعه داشته و در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت دارد، رقمی در حدود 30 هزار نفر را استخدام کرده است. نکته جالب این است که تعیین روز و ساعت همکاری، به خواست افراد بستگی داشته و براساس آن مبلغ درآمد مشخص خواهد شد.

14- Allied Universal

این شرکت که در زمینه ارائه خدمات امنیتی فعالیت دارد، 30 هزار نیروی جدید را استخدام کرده است که در این رابطه متخصصین درصد بالایی از آنها را تشکیل می-دهد، با این حال تمامی این استخدام ها تنها از بین آمریکایی ها صورت گرفته است. درواقع این شرکت اعتقادی به دورکاری و استخدام افراد از کشورهای دیگر ندارد.

15- PepsiCo

شرکت مادر برندهایی نظیر پپسی، سون آپ، میراندا و چالی لیپتون یکی از سه برند اصلی در زمینه صنعت نوشیدنی محسوب می شود. آنها در شرایط حال حاضر تنها به استخدام کارگران تمام وقت با مزیت های ویژه پرداخته و در این رابطه 6 هزار نفر را استخدام کرده اند. در این رابطه استخدام کارگر برای جا به جایی محصولات، درصد اصلی این استخدام ها را تشکیل می دهد.

16- FedEx

بزرگترین برند پستی حال حاضر جهان، 35 هزار نفر را استخدام کرده است. تنوع حوزه های شغلی در این شرکت بسیار بالا است. به همین خاطر شانس استخدامی زیادی را خواهید داشت.

مطلب مرتبط: کرونا و ضرر 400 میلیارد دلاری برندهای بزرگ

17- Slack

با توجه به این امر که شرایط حال حاضر باعث استفاده بیشتر افراد از اینترنت شده است، طبیعی است که یکی از برندهای اصلی در زمینه ایجاد وبینار محسوب می شود، اقدام به استخدام های جدید کند، با این حال نسبت به تعداد این امر، آماری در دست نیست.

18- Intel

این شرکت شناخته شده فعال در زمینه تولید سخت‎افزار، 1000 نفر را استخدام کرده است که بیشتر آنها مهندسان باتجربه بوده و این امر باعث می شود تا گزینه مناسبی برای کارمندان معمولی نباشد.

در آخر توجه داشته باشید که تعداد این برندها تنها در آمریکا حتی از 100 مورد فراتر بوده و با یک جست وجوی ساده، می-توانید به تعداد بیشتری حتی در کشور خودتان نیز دست پیدا کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید