پنج شنبه, 23 مرداد 1399 - 15:00

اگر در گذشته افراد محکوم به مطالعه کتاب‎ های طولانی برای فهم برخی از نکات بودند، امروزه شیوه‎ های یادگیری بسیار متنوع شده و شما با یک ویدئو چند دقیقه ‎ای، می‎ توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید. درواقع در جهان حال حاضر، افرادی موفق هستند که از راهکارهای موجود برای صرفه‎ جویی در زمان خود به عنوان مهمترین دارایی، استفاده کنند. در این راستا مهم ‎ترین بخش برای هر برندی، مشتری است. تحت این شرایط ضروری است تا همواره راهکارهای خوبی را برای ارتقای سطح رضایت آنها از برند خود داشته باشید. در همین راستا پنج ویدئویی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که در سال 2020، بهترین توصیه ‎های ممکن را به همراه داشته است.

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

1-بررسی رضایت مشتری و دلیل اهمیت آن

مدت زمان: 8 دقیقه

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/0QzFn5GCCv4

در این ویدئو به موضوعی پرداخته شده است که بسیاری از برندها از آن غافل هستند. درواقع بسیار مهم است که در کار خود، تحقیقات گسترده ‎ای را داشته باشید، با این حال سنجش میزان رضایت مشتری به صورت مداوم را می توان مهم‎ترین اقدام شما دانست. این امر باعث خواهد شد تا شما بتوانید در صورت بروز مشکل و یا درگیر شدن با یک روند نزولی، تصمیمات جدید را اتخاذ نمایید. در این راستا همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که هر اقدامی، یک محدوده زمانی مشخصی را داشته و تاکید بیش از حد، باعث خواهد شد تا مخاطب به سمت برندهای رقیب، متمایل شود. در نهایت ضمن ارائه مثال ‎هایی از برندهای موفق در این زمینه، برخی از تکنیک ‎ها و ابزارهای سنجش نیز معرفی شده است.

2-بهترین روش‎ های سنجش رضایت مشتری

مدت زمان: 7 دقیقه

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/KMRP06Uob6g

تا چه انداره نسبت به روش ‎های سنجش رضایت مشتری آگاهی دارید؟ در این رابطه پرسش مستقیم ایده چندان جذابی نبوده و افراد را در معذوریت قرار می ‎دهد. درواقع هدف هر برندی باید رسیدن به موفقیت باشد در این رابطه ظاهرسازی، هیچ مشکلی را برطرف نخواهد کرد. به همین خاطر توصیه می ‎شود که نسبت به روش ‎های مختلف آگاهی داشته باشید تا بتوانید در این زمینه، کاملا درخشان ظاهر شوید. در نهایت نیز برخی از مهم ‎ترین فاکتورهای رضایت مشتری ‎ها و راهکارهای خارج شدن از بحران ‎ها، بررسی شده است.

مطلب مرتبط: 50 توصیه برتر برای ارتقای مشتری مداری

3- 11 اصل در اجرای سیاست نظرسنجی

مدت زمان: 5 دقیقه

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/OfdiPj4S4nY

ایجاد نظرسنجی یکی از سیاست ‎های بسیار مهم محسوب می ‎شود که ضمن افزایش اطلاعات شما، به بهبود ارتباط با مشتری نیز منجر می‎ شود. در این راستا 11 اصل وجود دارد که ضامن موفقیت شما خواهد بود. برای مثال رعایت اصل اختصار در کنار ارزشمند بودن سوالات، از جمله آنها محسوب می ‎شود.

4- نیاز مشتری

مدت زمان: 8 دقیقه

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/vKwN82eeUA4

با توجه به این امر که در سال 2020، وارد یک دهه جدید شده ‎ایم، بدون شک تغییراتی را شاهد خواهیم بود که در رفتار مشتریان نیز تاثیرگذار است. تحت این شرایط بسیار مهم است که آینده ‎نگری داشته باشیم. این امر باعث خواهد شد تا شانس موفقیت بالاتری را داشته باشیم. در کنار این موضوع، به بررسی تجربیات موفق و ناموفق برخی از برندها نیز در جلب رضایت مشتری در چند سال اخیر پرداخته شده است که بدون شک بسیار آموزنده خواهد بود.

5-بهترین ابزارهای نظرسنجی در سال 2020

مدت زمان: 2 دقیقه

بهبود سطح مشتری مداری ویدئوی آموزنده

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/d2x6kwdnlZM

در این ویدئوی کوتاه شما با بهترین ابزارهای نظرسنجی و تحلیل پاسخ ‎ها، آشنا خواهید شد. درواقع این امر که تحلیل‎ های لازم انجام شود و براساس آن استراتژی ‎هایی مشخص گردد، امری است که برای بسیاری از افراد دشوار بوده و در این رابطه تکنولوژی می ‎تواند کمک بسیار خوبی باشد. در کنار این موضوع، روش کار با هر یک از آنها نیز به صورت کاملا مختصر، توضیح داده شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید