جمعه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۲ / Fri, 29 Sep(9) 2023 /
           
فرصت امروز

کارآفرینان گروه منحصر به فردی از مردم هستند که نه تنها متفاوت فکر می کنند بلکه عمل متفاوت نیز دارند. آنها از ویژگی های شخصیتی، عادات و طرز فکر استفاده می کنند تا به ایده هایی برسند که مرز بین جنون و نبوغ را دربر می گیرد، اما فقط به این دلیل که شما یک متفکر اصیل هستید و ایده ای برای جایگزینی بنزین در خودروها به ذهن تان خطور می کند، به این معنا نیست که کارآفرین هستید.

اگر تا به حال فکر کرده اید که آیا یک کارآفرین هستید یا خیر، لیست زیر را بررسی کنید. شما ممکن است همه این ویژگی ها یا مهارت ها را نداشته باشید، اما اگر برخی از آنها را دارید، شاخصی بسیار خوب است که شما آنچه را که لازم است دارید.

1. شما از خانواده افرادی هستید که نمی توانند برای شخص دیگری کار کنند. پدر و مادرت برای خودشان کار کردند. اگرچه این برای هر کارآفرینی (از جمله خودم) صادق نیست، بسیاری از آنها سابقه خانوادگی دارند که یکی از والدین یا هر دو خوداشتغال بوده اند.

2. از وضع موجود متنفر هستید. شما فردی هستید که همیشه می پرسید چرا مردم کارهای به خصوصی را انجام می دهند. شما برای بهتر کردن اوضاع تلاش می کنید و مایل به انجام آن هستید.

ویژگی ها یا مهارت ها کارآفرین

3. شما اعتماد به نفس دارید. آیا تا به حال با کارآفرینی برخورد کرده اید که بدبین یا از خود متنفر باشد؟ از این گذشته، اگر اعتماد به نفس ندارید، دیگران چگونه می توانند شما را باور کنند؟ اکثر کارآفرینان نسبت به همه چیز در اطراف خود بسیار خوش بین هستند.

مطلب مرتبط: آشنایی با انواع کارآفرینان و شیوه کارشان

4. شما پرشور هستید. مواقعی پیش می آید که زمان زیادی را صرف می کنید و پولی به دست نمی آورید. این اشتیاق شماست که شما را به ادامه تشویق می کند.

5. شما نه را به عنوان جواب قبول ندارید. یک کارآفرین هرگز تسلیم نمی شود، هرگز.

6. شما به دلیل توانایی خود در اتصال نقاط، توانایی ایجاد شراکت های نامحتمل را دارید. مردم تمایل دارند به سمت شما جذب شوند زیرا شما دوست داشتنی هستید. خیلی اوقات این به خاطر اشتیاق شماست.

7. شما زمان بیشتری را با هم بنیانگذار خود می گذرانید تا همسر یا فرد مهم زندگی تان.

8. شما مانند بیل گیتس، استیو جابز و مارک زاکربرگ دانشگاه را رها کردید.

9. رفت و آمد روزانه به دفتر شما از اتاق خواب به اتاق نشیمن است.

10. شما همیشه یک کارمند لوس بودید و احتمالا زیاد اخراج شده اید. نگران نباشید؛ تو تنها نیستی. من به شخصه چندین بار در زندگی ام اخراج شده ام. آن را به عنوان نشانه ای از اینکه فرد بدی هستید در نظر نگیرید. گاهی اوقات این در DNA شما وجود دارد.

11. شما همیشه در برابر قدرت مقاومت کرده اید. به همین دلیل است که برای نگه داشتن یک شغل مشکل داشته اید.

12. شما معتقدید که بیش از یک تعریف از امنیت شغلی وجود دارد: متوجه می شوید که شغل شما تا زمانی که کنترل را در دست دارید امن است، نه تکیه بر رئیسی که می تواند بعد از یک اشتباه سریع شغل شما را خراب کند.

13. بیشتر کمد لباس شما از تی شرت تشکیل شده است. برخی از آنها را احتمالا در SXSW (South by Southwest که به اختصار SXSW نامیده می شود و در زبان عامیانه South By نامیده می شود،  مجموعه ای سالانه از جشنواره ها و کنفرانس های فیلم موازی، رسانه های تعاملی و موسیقی است که به طور مشترک در اواسط ماه مارس در آستین، تگزاس، ایالات متحده برگزار می شود) دریافت کرده اید. بقیه نام یا لوگوی شرکت شما را نمایش می دهند.

14. شما ماهیت رقابتی دارید و مایل به باخت هستید. شما همیشه می‎دانید که می توانید کاری بهتر انجام دهید.

15. صبح که از خواب بیدار می شوید، GitHub (یک پلتفرم قابل اعتماد و امن برای ساخت، مقیاس بندی و ارائه نرم افزار) را چک می کنید.

16. شما درخواست می کنید که پول بلیت بازی، کفش یا هر چیز دیگری را که دوست دارید دریافت کنید. فقط بعضی چیزها هستند که بهتر از پول هستند، درسته؟

17. تصور شما از تعطیلات یک روز کاری است بدون اینکه هیچ چیزی در کارهایی که واقعا باید انجام دهید تداخل ایجاد کند.

مطلب مرتبط: کارآفرینی در سال 2023؛ الزامات، مزایا و معایب

18. شما بیکار هستید و هیچ اشکالی ندارد. مهارت های زندگی ارزشمندتر از سیاست های اداری هستند که معمولا در ساعات 9 تا 5 یافت می شوند.

19. شما بیش از 60 ساعت در هفته کار می کنید. با این حال شما در دوران دبیرستان با یک کار ساعتی پول بیشتری به دست  آوردید.

20. شما می خواهید شرکت خود را تحت کنترل داشته باشید. شما معمولا دوست دارید بر بیشتر چیزهایی که در شرکت شما انجام می شود نظارت کنید.

21. همه جا فرصت ها را می بینید. به عنوان مثال، شما وارد یک ساختمان می شوید و در مورد ارزش آن یا شرکت های داخل آن کنجکاو هستید.

22. کلمه « pitch (پرتاب)» دیگر ارتباطی با بیسبال ندارد (در کسب و کار به معنای طرح تجاری است، ارائه ایده های تجاری به طرف دیگر، مانند سرمایه گذاران، مشتریان یا شرکای بالقوه است).

23. شما در یک تست شخصیتی، مانند تستی که توسط موسسه انیاگرام ارائه شده است، شرکت می کنید و در نهایت شما را «تیپ اصلاح گر» می نامند؛ فردی هدفمند، خودکنترل و کمال گرا.

24. می دانید که بهترین صندلی ها در کافی شاپ های مورد علاقه تان، نزدیک ترین صندلی ها به پریز برق هستند.

25. شما یک متفکر منطقی هستید که در مورد چگونگی اصلاح مشکلات و وضعیت کلی ایده دارید.

26. صحبت از حل مشکل شد، آیا بررسی کرده اید که آیا برنامه ای برای آن وجود دارد؟ شاید شما قبلا شروع به ایجاد یک مدل کسب و کار و معماری نرم افزار کرده باشید تا ببینید آیا این امکان پذیر است یا خیر.

27. شما مردمی هستید. در برقراری ارتباط با مردم مشکلی ندارید.

نشانه های یک کارآفرین

28. شما به طور مرتب از استیو جابز نقل قول می کنید تا از تکه تکه شدن خود جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط: آیا آماده ورود به عرصه کارآفرینی هستید؟

29. شما در کودکی چیزهایی مانند لیموناد می فروختید. زمانی که فروش های کلاسی وجود داشت، احتمالا یکی از پرفروش ترین ها بودید.

30. از افرادی که در توئیتر دنبال می کنید بیشتر از دوستان واقعی لیست شده در دفترچه آدرس خود، اعلان پیامکی دریافت می کنید.

31. شما یک خود شروع کننده هستید، به این معنا که تا زمانی که پروژه به پایان نرسیده است، آن را رها نمی کنید.

32. مهم نیست که روزانه چه کاری انجام می دهید، همیشه به این فکر می کنید که آن کار بازگشت سرمایه را به شما ارائه می دهد.

33. کمد لباسی شما شیک کهنه است و کت و شلوار شما فقط گرد و غبار جمع می کند. هر روز تی شرت و شلوار جین را به کت و شلوار ترجیح می دهید.

34. شما غیرواقع‎بین هستید. به عنوان یک مخترع یا مبتکر، به نوعی باید اینگونه باشید.

35. شما خارج از چارچوب فکر می کنید. اگر اینگونه نباشد چه چیزی تغییر خواهد کرد؟

36. شما فردی جذاب و کاریزماتیک هستید.

37. قوانین در مورد شما صدق نمی کند. ما در مورد قانون شکنی صحبت نمی کنیم. در عوض، شما به کارایی اعتقاد دارید و قوانین را زیر پا می گذارید تا کارها به خوبی پیش برود.

38. متوجه می شوید که نمی توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید. شما یک ایده دارید و می توانید آن را تبلیغ کنید، اما همچنین می دانید که در هر کار اداره یک تجارت ماهر نیستید.

39. شما بسیار صاحب نظر هستید. این دلیل دیگری است که شما زیاد اخراج شدید.

40. شما غیرقابل پیش بینی هستید. به عنوان یک کارآفرین، می دانید که چقدر سریع همه چیز می تواند تغییر کند. خوشبختانه، شما آماده و مایل به انجام تنظیمات هستید.

41. از بودن با یک گروه لذت می برید، اما از تنهایی لذت زیادی نمی برید. احتمالا هنگام کار با گروه های بیش از چهار نفر پرانرژی می شوید.

42. شما مصمم هستید. شما باید غیر ممکن را ممکن کنید.

43. از حمایت دوستان و خانواده خود برخوردار هستید. اینها کسانی هستند که شما را دربر می گیرند و برای حمایت از شما در این راه حضور خواهند داشت.

44. چرت زدن روی میز برای جبران خواب، طبیعی است. از این گذشته، توصیه به هشت ساعت خوابیدن بین ساعت 10 شب 6 صبح یکمی قدیمی است.

45. شما تحقیقات بازار را انجام داده اید. می دانید که فقط به این دلیل که یک ایده باورنکردنی دارید به معنای سودآور بودن آن نیست، اما شما قبلا بررسی کرده اید که آیا مشتریان این خرید را انجام می دهند یا خیر.

46. شما خود را با افراد باکیفیت احاطه کرده اید نه زالوهایی که شما را پایین می آورند.

47. شما کمی خارج از عرف هستید. داشتن توانایی خلق چیزی از هیچ، یک نوع آدم نابغه دیوانه را می طلبد. به یاد داشته باشید، مردم قبل از اثبات نظریه نسبیت، آلبرت اینشتین را دیوانه می دانستند.

48. آیا تا به حال از خانواده، دوستان یا افراد مهم خود خواسته اید که برای شما دعوتنامه تقویم بفرستند تا بتوانید تمام پنج دقیقه صحبت کنید؟

49. شما معتقدید که ارزش زمان شما بیشتر از پول است.

50. در طول آخرین سخنان تان در مورد هک رشد، همسر یا دوست شما کاملا متوجه می شود که چه می گویید.

مطلب مرتبط: تصورات غلط در دنیای کارآفرینی

حتی اگر در حال حاضر تمام ویژگی های فوق را نداشته باشید، احتمالا در طول زمان بیشتر آنها را توسعه خواهید داد. به هر حال، کارآفرین بودن یک سبک زندگی است، نه یک شغل یا سرگرمی.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/uBQ52NSS
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنویددستگاه ذخیره شماره موبایلتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید هاستخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتعمیرات لپ تاپرزرو هتلخرید و فروش خودروتماشای فیلمرژیم لاغری سریع با پزشک متخصص تغذیهخدمات احراز هویت تلماتودانلود کتاب صوتینمایندگی ایسوسخرید از چینپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختفروش اقساطی خودرومینی دی وی پرودرب ریلی کشوییدارالترجمه رسمی در تهرانچک صیادیحمل بار هواییماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمادانلود سریال خائن کشینهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیبایی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه